Tydzień dla Płodności   

Uwaga: to już ostatnia szansa!   
Nie zwlekaj - zbadaj swoją płodność - pierwsza wizyta 1zł!
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Ktg w 3. trymestrze
Odpowiedz

Ktg w 3. trymestrze

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Nina777 Przyjaciółka
    Postów: 76 95

    Wysłany: 8 sierpnia, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) czy korzystałyście z ktg w 3
    trymestrze ciąży? Szkoła rodzenia, do której chodzę oferuje ktg 1 raz w tygodniu po 35 tygodniu ciąży. Zapomniałam przegadać ten temat na ostatniej wizycie z lekarzem, ale stwierdziłam, że skoro jest taka opcja, to czemu by nie skorzystać. Na ktg wyszło podwyższone tętno płodu, więc za wskazaniem lekarza udałam się na oddział, gdzie po ponownym ktg wszystko wyszło w normie i usg w normie. Oczywiście dostałam ochrzan od lekarza w szpitalu, że po co w ogóle poszłam na ktg, skoro robi się je dopiero w 40 tygodniu ciąży i nie ma potrzeby wcześniej. I trochę zgłupiałam, bo to nie tak, że panikuje i chce mieć każde badanie, żeby tylko wykluczyć,że coś jest nie w porządku. Podchodziłam do tego bardziej na zasadzie,że skoro znajome w otoczeniu z tego korzystały, to czemu miałabym nie skorzystać z tej refundacji. A teraz w sumie nie wiem co o tym myśleć. Mój lekarz dopiero w przyszłym tygodniu, jedno ktg nok, drugie ok, usg ok i jak się nie denerwowałam w ciągu ostatnich miesięcy, to ta sytuacja już trochę oddziaływuje na moje nerwy 😟

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia, 09:29

    Starania od marca 2023r.

    08/23 poronienie zatrzymane 9 tc
    ponowne starania od listopada zakończone II w grudniu <3
    30.12 beta 136,8
    02.01 beta 534,9
    16.01 pierwsza wizyta CRL 5,6mm i FHR + <3
    13.02 wizyta

    Dodatkowo: mięśniak podsurowicówkowy, mutacja hetero MTHFR , diagnostyka nadpłytkowości samoistnej
  • ver6ena Przyjaciółka
    Postów: 63 26

    Wysłany: 8 sierpnia, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A do czego jest Tobie potrzebne ktg? Jesli czujesz ruchy maleństwa i nie jest ich ani za dużo ani za mało, ani nie czujesz skurczy i w ogóle jesteś daleko od terminu (38-41tc) to lekarz miał słuszność. Czasem kobietki czytałam że mają skurcze a nic się nie pokazuje na zapisie albo na odwrót one nic nie czują a skurcze mocne.

  • Nina777 Przyjaciółka
    Postów: 76 95

    Wysłany: 8 sierpnia, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak napisałam, szkoła rodzenia traktuje to jako hmm " oczywistość" i zachęca do korzystania.
    Znajome w moim otoczeniu, które nie korzystały z tej konkretnej szkoły, również od 36 tygodnia miały wykonywane ktg u położnej środowiskowej, więc założyłam, że to faktycznie taka norma :)

    Starania od marca 2023r.

    08/23 poronienie zatrzymane 9 tc
    ponowne starania od listopada zakończone II w grudniu <3
    30.12 beta 136,8
    02.01 beta 534,9
    16.01 pierwsza wizyta CRL 5,6mm i FHR + <3
    13.02 wizyta

    Dodatkowo: mięśniak podsurowicówkowy, mutacja hetero MTHFR , diagnostyka nadpłytkowości samoistnej
  • Marta.R. Autorytet
    Postów: 685 602

    Wysłany: 8 sierpnia, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w poprzedniej ciąży robiłam 3 razy w tyg. Tak lekarz zalecił a był to 38tydzien. Nie zgadzam się z tym że nie ma niby wskazań. Ktg pokazuje dobrostan dziecka i ja zamierzam robic jak najczęściej się tylko da. Więc jeśli ktoś może robić na NFZ to niech robi! A potem dramaty są i płacz gdy coś złego się stanie, uważam że ktg powinno być obowiązkowe już od 35tc. i ogólnodostępne dla każdej ciężarnej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia, 21:26

    Gusta Blu, Kessa lubią tę wiadomość

    🧑 1985 🧒 1980
    Czerwiec 2022 piękny chłopiec, 10 apgar
    Marzec 2023 🫄
    Kwiecień 2023 💔
    15.02 6.5mm dziecka 😍 bije serduszko
    21.02 8.2mm bije ❤️
    05.03 28.2mm bije ❤️ rusza głową i rączkami 😍
    26.03 badanie prenatalne, dzidzia zdrowa, 5.8cm, mamy chłopczyka 🙂 niskie ryzyka 💪
    17.04 poczułam pierwszy raz twoje ruchy ❤️
    28.05 synek 20cm i 413g, idealny ❤️
    13.06 waga 540g 🙂
    01.08 Nikodem waży 1525 gr zdrowy ❤️
    14.08 szpital i patologia ciąż, wszystko jest dobrze podobno ważysz 2234 🙂
    preg.png
  • Lila92 Znajoma
    Postów: 21 46

    Wysłany: 29 sierpnia, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja w najbliższy poniedziałek mam pierwsze KTG u mnie w przychodni i z tego co wiem będzie robione co tydzień. Dodam że u mnie 31 tydzień. Z jednej strony dobrze jest sprawdzić czy wszystko ok, a z drugiej skoro nie mam żadnych wskazań, to cotygodniowa wycieczka do przychodni trochę męczy.
    W szkole rodzenia również prowadząca oferowała cotygodniowe KTG, oczywiście bezpłatne.
    Czytając wpisy innych dziewczyn widziałam, że mają pierwsze KTG pod koniec ciąży albo nawet w terminie porodu. Też trochę mnie dziwi taka rozbieżność w podejściu różnych lekarzy.

    19.06.2024 połówkowe, dziewczynka 420 g 💗
    26.08.2024 badanie III trym. na NFZ 1500 g dziewczynki
    preg.png
  • Kessa Autorytet
    Postów: 2427 3035

    Wysłany: 5 września, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam od 35 raz w tygodniu, potem od 38 skończonego już 2 razy w tyg.

    2,5 roku starań natural -> 09.23r. 💉start IVF; czynnik męski. Żadnych leków na stałe.
    10.23r. - zabieramy malucha do domu 🏡🍀🤞 9dpt beta 56.43 -> 10dpt 112.0 -> 12dpt 310.6 -> 16dpt 1436.3 -> 19dpt 4131.7 -> 23dpt mamy zarodek i migoczące ♥️
    8+1 -> 1,68cm maleństwa 🥰 13+1 -> prenatalne+pappa OK 💪 7,56 cm małego 🧸 21+0 -> połówkowe ok,420g 🎀 25+2 -> 903g małej królewny 🥰 30+0 -> 1730g pannicy ♥️ 34+2 -> 2960g 🎀
    40+3 -> Królewna jest z nami 😍 4070g,62cm 💕
    age.png
    Na feriach ❄️❄️❄️
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża - najważniejsze rzeczy, które powinnaś wiedzieć oczekując dziecka

Są rzeczy, które każda kobieta w ciąży powinna wiedzieć. Podstawowa wiedza o ciąży zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo zarówno Twoje jak i Twojego dziecka. Przeczytaj między innymi od kiedy liczony jest początek ciąży, o jakich badaniach w ciąży nie możesz zapomnieć lub czy plamienie w ciąży jest niebezpieczne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ