X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Natalis - żel do porodu. WARTO?
Odpowiedz

Natalis - żel do porodu. WARTO?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • rabarbarka Ekspertka
    Postów: 190 414

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    położna na szkole rodzenia na którą chodzimy polaca zakup żelu, podobno ułatwiającego i przyspieszającego poród. Żel podobno minimalizuje ryzyko nacięcia krocza, obtarć i urazów. Kosztuje, bagatela, 187zł.

    Czy ktoś ma może jakieś doświadczenia z tym wynalazkiem? Warto zainwestować?

    relgdf9h54y1o8s7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 19 czerwca 2014, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się zastanawiam, wizytę u lekarza mam za tydzień i na niej planuję się dopytac lekarki, co ma do powiedzenia w tym temacie.

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2014, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam polozna tez polecala ten zel ale w internecie mozna znalezc jedynie informacje ze ten zel dziala "poslizgowo" :/ polozna zapewniala ze zmiekcza sciany pochwy dzieki czemu porod przebiega lzej i uniknac mozna pekniecia czy naciecia krocza ale dlaczego wiec sam producent o tym nie wspomina?

  • ameritum Znajoma
    Postów: 20 4

    Wysłany: 3 października 2014, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamo, jak czytam o tej cenie 187zł to czyste zdzierstwo. Ten sam efekt zapewnia feminum żel apteczny z kwasem mlekowym itd. 14zł tubka. W końcu nikt tego żelu nie je... Nie dajcie się omamić.

    Moje aniołki: 19.01.2009 (*) 7tc; 9.04.2010 (*) 7tc; 7.09.2012 (*) 7tc;
    lekka niedoczynność tarczycy
    oligoastenoteratozoospermia, hiperprolaktynemia i niewydolność II fazy :(
    11.2011 AIM-nieudana; 03.2012 IVF-na 3 zarodkach-nieudane
    Kariotypy-ok. Mtuacja MTHFR-> 5mg acifolid'u
  • Vel Autorytet
    Postów: 1443 549

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas na szkole rodzenia poloznik powiedzial zeby bron boze tego nie kupowac bo to sa pieniadze wyrzucone w bloto na cos czego glownym skladnikiem jest kurcze jakis taki zwykly, tani skladnik (nie pamietam) ktory i tak dostajemy w szpitalu i generalnie ze to jest bubel :)

    zjk3p18.png

    Lutówko 2015 dopisz się :) >klik<
  • karola87 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam też mówili, ze to ściema, co generalnie jest logiczne patrząc na skład. W szpitalu, w którym planuje rodzić używają do "poślizgu" parafiny.

  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie ja po porodzie sn to wiem że najpierw jak dochodzimy już do drugiej fazy czyli parcia miałam polewane krocze i smarowane całe ujście żeby dziecko mogło wydostać się na świat i z tego co mi wiadomo to procedura. Natomiast nacięcie krocza choć nie miłe to akurat stosowane nadal przy prawie każdej pierworódce i szkoda bo potem tylko cierpienie kobiety i ograniczone możliwości wykonywania swoich obowiązków przy maluchu. Nie mówiąc już o siedzeniu bo mnie niestety nacięły żywcem i do dnia dzisiejszego pamiętam ten ból. Jeżeli ma coś już pomóc to wydaje mi się że pozycja rodzenia i zanim dojdzie do fazy II dużo chodzić.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • karen657 Ekspertka
    Postów: 167 91

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pakima to nieprawda, żę nacięcie jest stosowane prawie przy każ∂ej pierworódce. Jeśli stosuje się masaż krocza wcześniej oraz poprosi położną o ochronę krocza to jest duża szansa, że nie będzie żadnego nacięcia.
    A czy Feminum żel nie zaszkodzi dziecku?

    tb73mg7ynzddudc6.png

    tb73zbmh5ajb03hr.png
  • pannaniedzwiedzia Ekspertka
    Postów: 182 93

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krocze zawsze nacina sie żywcem podczas szczytu skurczu-tak mnie uczą na szkole rodzenia. W razie problemów z wyjściem dziecka procedur jest taka ze polozna i tak smaruje krocze czymś co nadaje poślizg i żel nie jest potrzebny. Nam polozna mowila ze lepiej kupic za te 200zl cos dla dziecka bo na żel to strata pieniędzy. PS. Przepraszam za język, pisze z komórki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2015, 09:48

    kurrraa lubi tę wiadomość

    1usagu1ro3mz6qy5.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 1 lutego 2015, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja znajoma urodziła w miniony wtorek. Była prawie 2 tygodnie po terminie, ale nic się nie działo, a w szpitalu panowały takie zasady, że sztucznie nie wywoływano porodu, skoro nie było wskazań (z dzieckiem i wodami wszystko w porządku). Polecono jej żel, który zakupiła bez większego przekonania. Po 2 godzinach od aplikacji miała skurcze co 10 minut, a po 6 godzinach urodziła :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ