X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Podrażnienie i opuchnięcie pochwy
Odpowiedz

Podrażnienie i opuchnięcie pochwy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ewa z rajskiego drzewa Koleżanka
    Postów: 53 67

    Wysłany: 24 maja 2022, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, mam problem, od pewnego czasu odczuwam silny dyskomfort narządów płciowych, podrażnienie, opuchnięcie, szczypanie. Byłam u ginekologa, zrobiłam badania na infekcje: grzyby, bakterie tlenowe i beztlenowe - wszystko ujemne. PH pochwy 5 (ale stosowanie lactovaginalu i innych probiotyków nie pomaga), stopień II/III, ponoć OK. Lekarz twierdzi, że to podrażnienie do od ciąży i hormonów i dziwi się, że aż tak mnie boli, ale przy ostatnim braniu wymazów czułam wręcz, jakby mi jeździł po ranie. Tymczasem on nie widzie tam niczego strasznego. I teraz pytanie: jak złagodzic taki stan? Można robić okłady z rumianku lub szałwi? A może macie podobny problem i Wasi lekarze poradzili coś sensownego, jakąś maść łagodzącą? Powtórzę, że infekcje pochwy mam wykluczone. Będę bardzo wdzięczna za wszystkie pomocne odpowiedzi:)

    ja - 42 l
    partner - 45. l
    starania naturalne 4 miesięcy
    19.11.2021 - test pozytywny, Beta 157
  • Mammisima88 Koleżanka
    Postów: 38 6

    Wysłany: 5 lipca 2022, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po ponownym pęknięciu rany poporodowej (na porodzie pękłam) i potem to się podrażniło i musieli to zszywać jeszcze raz i to bez znieczulenia... W szpitalu polecili mi psikanie octeniseptem, miałam okłady z octenilinu plus zasypka dermatol i częste wietrzenie a potem już po zagojeniu, które trwało dłuuuugo stosowałam żel Mucovagin i jakoś to wszystko razem pomogło. Pytanie jakiego rodzaju Ty masz podrażnienie po ciąży.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ