X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum III trymestr Ruchy dziecka widoczne przez brzuch
Odpowiedz

Ruchy dziecka widoczne przez brzuch

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Blue Jane Koleżanka
    Postów: 82 10

    Wysłany: 30 września 2018, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taki może luźniejszy temacik, ale bardzo mnie to zastanawia. Ciągle oglądam sobie gdzieś w internecie filmiki, na których brzuszki ruszają się jak szalone, falują jakby w środku mieszkał mały kosmita ;) Ja tak nie mam, a jestem w 34 tygodniu ciąży. Nawet mamusie w 26 tygodniu mają te ruchy bardziej widoczne niż moje :( Jestem szczupła, drobna, tkanki tłuszczowej na brzuchu prawie zero. Łożysko na przedniej ścianie aż taką robi różnicę? Ruchy czuję, czasem jakieś uwypuklenie bardziej z jednej strony, jakieś lekkie wstrząsy ale to wszystko. Jak to jest u Was?

    201811152844.png
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 30 września 2018, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe...
    Umiejscowienie łożyska robi sporą różnicę, podobnie jak ułożenie dziecka w brzuchu i inne uwarunkowania, o których nie mamy pojęcia.
    W pierwszej ciąży miałam łożysko na ścianie przedniej i tych widowiskowych kopniakow ani nie czułam, ani nie widziałam:-) jestem szczupła, a jakiejkolwiek ruchy poczułam dopiero jakoś ok 24 tc a nawet później. Jedyne co, to córka jakoś czasem się widocznie wypinala. Dodam,ze ułożenie bylo posladkowe do samego końca.
    W tej ciąży jest praktycznie tak samo: łożysko ściana przednia, ruchy późno i słabo wyczuwalne, ułożenie(póki co) pośladkowe...nie dla mnie widowiskowe kopniaki widocznie.

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 3 października 2018, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja akurat mam na tylnej scianie łożysko i brzuch mi podskakuje i faluje widocznie :)
    Więc łożysko chyba odgrywa sporą rolę. Mały też długo miał ulozenie poprzeczne, ale czuję, że teraz już jest glowką w dół bo czuje typowe wypiecia pupy i kopniaki ponad pępkiem. Jutro ma wizytę, więc się okaze jak leży :)

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
  • Anga1989 Autorytet
    Postów: 1423 1112

    Wysłany: 3 października 2018, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oooj... Jak sobie przypomne jak mloda fikala w brzuszku to az mi sie cieplo robi na serduchu <3 ja łożysko mialam na tylnej scianie a mloda bardzo wczesnie ulozyla sie glowka w dol i tym sposobem nozkami potrafila slopac porzadnie zebra ;)

    l22nhdgen92nqanl.png
  • skórka33 Autorytet
    Postów: 700 593

    Wysłany: 16 listopada 2018, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tak po 30tc brzuch zaczął bardzo widocznie falować. Teraz kończę 37tc i czasem brzuch przybiera takie dziwne kształty bo tak się synek rozpycha. Jestem szczupła i raczej niewysoka, łożysko mam na przedniej ścianie a brzuch normalnie przypomina dużą piłkę. Dzidziuś już od dość dawna leży główką w dół i też nieraz mocno dostanę po żebrach albo po pęcherzu, ale jeszcze tylko 3 tygodnie i przytulę mój skarb.

    dqpr3e5egbs5bec7.png
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie gdzieś od tygodnia-dwóch brzuch faluje, przyjmuje dziwne pozy. Czyli tak mniej więcej od 32tc
    łożysko na przedniej ścianie

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • judysia86 Przyjaciółka
    Postów: 348 83

    Wysłany: 19 grudnia 2018, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    skórka33 wrote:
    U mnie tak po 30tc brzuch zaczął bardzo widocznie falować. Teraz kończę 37tc i czasem brzuch przybiera takie dziwne kształty bo tak się synek rozpycha. Jestem szczupła i raczej niewysoka, łożysko mam na przedniej ścianie a brzuch normalnie przypomina dużą piłkę. Dzidziuś już od dość dawna leży główką w dół i też nieraz mocno dostanę po żebrach albo po pęcherzu, ale jeszcze tylko 3 tygodnie i przytulę mój skarb.

    ale cudnie !! :)

    "Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba" ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2018, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się dziś obudziłam a tam zamiast okrągłego brzuszka...piramida ;-).

    terka lubi tę wiadomość

  • Nadinka83 Autorytet
    Postów: 532 520

    Wysłany: 18 marca 2019, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 29tc blizniaczej. Ciąża 2o2k czyli każdy chłopak ma swoje łożysko. Jeden z przodu drugi z tyłu. I czuję różnice w ruchach. Jeden jest delikatnie wyczuwalny a drugi wręcz przeciwnie - pełzajacy, kopiący i fikajacy obcy ;) także polozenie łożyska robi różnicę ;)

    Oleśka11 lubi tę wiadomość

    74dil6d8qv2ss7sm.png
    10.05.2018r. [*] Kacper 10tc
    Czynnik V (R2) hetero, MTHFR_667C-T hetero, PAI-1 4G homo
  • judysia86 Przyjaciółka
    Postów: 348 83

    Wysłany: 26 marca 2019, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami91 wrote:
    Ja się dziś obudziłam a tam zamiast okrągłego brzuszka...piramida ;-).

    hehe mam to samo :):)

    "Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba" ❤️
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ