Forum Męskie sprawy abstynencja przed badaniem - czy nie za mało?
Odpowiedz

abstynencja przed badaniem - czy nie za mało?

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

Wysłany: 21 listopada 2015, 07:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochanie dziewczyny, mam do Was pytanie, jak liczycie dni abstynencji przed badaniem? Może pytanie głupie ale mi tym razem sprawia trudność. Wiem, że zalecenie to 3 - 5 dni tylko mąż wyjechał na delegację, która mu się niestety przedłuży. Badanie nasienia ma w środę, myślałam żeby posercować dzisiaj najlepiej z rana ale małż najwcześniej wróci do domu dzisiaj bardzo późno, może nawet jutro. I czy serduszko w niedzielę to nie będzie za późno? Czy wystarczą tylko pełne dwa dni przerwy a dzień badania mogę policzyć jako ten trzeci dzień abstynencji? Mam nadzieję że mąż będzie w domu już w niedzielę rano, wtedy bym była pewniejsza.
    Dodam, że ostatni seks był w środę, tydzień przed badaniem, więc to pewnie będzie z kolei za długa abstynencja :/ Czy może lepiej się wstrzymać i już nie sercoweać przed badaniem jeśli mąż wróci późno? Mąż ma kryptozoospermie więc boję się że nieodpowiednia przerwa spowoduje że np w nasieniu nie będzie żadnych plemników :( szykujemy się do in vitro i teraz lekarze mają badać czy te plemniki nadadzą się czy trzeba robić biopsję, dlatego zależy mi na jak najlepsze jakości nasienia bo niestety nie ma w czym wybierać przy naszych pojedynczych sztukach :( najrozsądniej pewnie byłoby przesunąć termin badania ale to by było bardzo trudne dla nas bo nie mamy kliniki na miejscu a w środę właśnie ja mam tam wizytę u ginekologa i jechać dwa razy będzie nam ciężko.

Wiadomość wyedytowana przez autora 21 listopada 2015, 08:29

• ka_tarzyna Autorytet

Wysłany: 23 listopada 2015, 11:54

Cytuj  /     /  Zgłoś

Piwonia dobrze pisze. :-)
    Mogę polecić ten artykuł:

http://badanie-nasienia.pl/o-badaniu-nasienia/bledy-najczesciej-popelniane-przy-interpretacji-wyniku-badania-nasienia/

Jest w nim trochę o tym jak czas abstynencji wpływa na wynik badania nasienia.
    :-)

Wiadomość wyedytowana przez autora 23 listopada 2015, 12:00

f2w3qqmz3tb9gzj7.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • lidka Nowa

Wysłany: 25 listopada 2015, 12:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aczkolwiek różnica nie powinny być taka wielka żeby to przeszkadzało i zrobiło dużą różnice.. W końcu oczekujecie realnych wyników, a nie sztucznie ulepszanych.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)