X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Antybiotyki a in vitro
Odpowiedz

Antybiotyki a in vitro

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, czy ktoś może się orientuje jak to jest ponieważ nie wiem co robić :-/ Mąż miał kilka razy krew w spermie, poszedł do urologa, który przepisał mu Levox, to jest antybiotyk. Ma brać go miesiąc, potem zrobić usg. Oczywiście jak to wysłać faceta do lekarza on nic nie wiem co mu powiedział lekarz... Podobno nic konkretnego nie znalazł no to po co antybiotyk?? Czy nie powinien zrobić najpierw posiewu? Jaki jest wpływ antybiotyku na nasienie?? Czytałam coś ze bardzo pogarsza, a my chcieliśmy podejść pod koniec maja. Jestem załamana, na razie kazałam mu tego nie brać.
    Jakieś rady?

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Kabełka Autorytet
    Postów: 1065 527

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kayama, chyba zależy jaki to antybiotyk. Generalnie choroba, gorączka i antybiotyki mogą pogorszyć parametry nasienia, ale jeśli w nasieniu jest jakaś bakteria, to raczej jest gorsza od tych leków. Mój mąż brał antybiotyk na bakterię w nasieniu kilka dni przed moją punkcją i zapłodnieniem na zlecenie lekarza prowadzącego nas przez procedurę ivf.
    Ja i tak na Waszym miejscu zrobiłabym posiew i sprawdziła czy to bakterie powodują tą krew. Aby podejść do ivf będzie i tak wymagany aktualny posiew nasienia.

    km5sdf9h9gfpaiic.png
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki! Jemu nic nie dolega poza ta krwią w nasieniu, która raz się pojawia a raz nie. Czyli chyba najlepiej było by zrobić posiew i wymaz, jak nic nie wyjdzie to nie ma po co chyba brać antybiotyku. Mąż oczywiście nie powiedział lekarzowi, że stara się o dziecko i potrzebne jest zachowanie płodności, no ręce opadają... Z kliniki dostałam taką radę, aby zapisać się jeszcze raz do urologa już do kliniki, oni tam wiedzą co robić pod kątem in vitro. A jak ogólne badanie nasienia wyszło dobrze? Robił całkiem niedawno jakiś miesiąc przed objawami i było wszystko dobrze... Chyba zostaje nam tylko iść jeszcze raz do nie taniego lekarza.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Kabełka Autorytet
    Postów: 1065 527

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli planujecie podejście do ivf to faktycznie lepiej trzymać się lekarzy już w klinice, oni właśnie najlepiej będą wiedzieć, co z tym problemem zrobić.

    km5sdf9h9gfpaiic.png
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 13 kwietnia 2018, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapisałam męża do urologa w klinice :) Okazało się, ze po tym antybiotyku trzeba odczekać miesiąc zanim się zrobi transfer. A antybiotyki są różne i są też takie, które można brać przy in vitro. Także zobaczymy co lekarz zdecyduje, albo da inny antybiotyk albo może w ogóle zmieni leczenie. Tak to jest wysłać faceta samego do lekarza... same problemy potem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2018, 14:44

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2018, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia 2018, 19:47

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2018, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia 2018, 19:47

  • izajacewicz Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość została wyedytowana przez moderatora forum z powodu łamania zasad regulaminu- reklama.

    Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 5 września 2018, 23:42

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ