X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Badania żołnierzyków
Odpowiedz

Badania żołnierzyków

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Izucha Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 29 października 2021, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Czy są tutaj koleżanki które starają się o dzidsiaiusia i nic nie wychodzi?

    My staramy się 3 lata i nic 😔 Wizyta u różnych ginekologów lecz ciężko trafić na dobrego..Który pomoże pokieruje... U mnie niby na usg wszystko w porządku,, robione monitoringi, kwasy,.cynki, kazdy ginekolog odsyła do zbadania nasienia partnera. Tak. Jesteśmy już umówieni na badania klinika we Wrocławiu. I co dalej ? Do jakiego lekarza się udać z wynikami. Kompletnie nie wiem co dalej? Może jest jakaś mama wie jak pokierować. Może miała podobny przypadek i się udało zobaczyć wymarzoną fasolkę? Mogę również na priv się odezwać ☺️☺️

  • Ewayak Ekspertka
    Postów: 194 60

    Wysłany: 29 października 2021, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, zależy jaki wynik dostaniecie, jak będzie coś nie tak to idziecie do androloga. A jak będzie ok, to poszukajcie jakiegoś lekarza który się zaangazuje się w szukanie przyczyny:)

  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 3 listopada 2021, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej z badaniami nasienia zróbcie od razu posiew na bakterie tlenowe, beztlenowe i grzyby - jeżeli coś by wyszło w morfologii nie tak to będzie musiał być zrobiony więc warto od razu.
    Jeżeli w morfologii będzie coś nie tak doróbcie badania hormonów i umówcie się do dobrego androloga (najlepiej jakiś polecany z okolicy) on oceni już badania i pokieruje na ewentualną dalszą diagnostykę.

    Jeżeli morfologia będzie ok - to trzeba by się przyjrzeć jakie robiłaś do tej pory badania, co było ok co nie, co jeszcze można by zbadać - dziewczyny tutaj na forum na tym znają się jak ekspertki (np. w dalszej diagnostyce wiele robi badania kariotypu) - więc najlepiej jak dołączysz na jakiś wątek i podczytasz kto co i jak, zapytasz co radzą i gdzie :)
    Ale narazie badanie nasienia, posiew i wtedy dalej plan działania w zależności jak wyjdzie :)

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
  • lesna Autorytet
    Postów: 683 722

    Wysłany: 4 listopada 2021, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak wyniki nasienia będą złe to najlepiej udać się do androloga, z Wrocławia polecam dr. Żychowicza, ma dużo dobrych opinii. Nam co prawda nie pomógł, ale z diagnozą i wynikami mojego męża i tak nic się nie dało zrobić.

    preg.png[/url]
    age.png
    🧍‍♀️ '86 🧍‍♂️'87
    Starania od 2017
    Problem męski: oligoasthenozoospermia
    Październik 2021 - stymulacja
    Punkcja 25.10.- 24 dojrzałe komórki
    Transfer: 23.11.2021 blastka 4AA
    6dpt ⏸
    7dpt beta 82,28; 13 dpt beta 2179,55, 22 dpt jest pęcherzyk
    29 dpt 22.12. CRL 9,09mm i❤️
    12+2 CRL 6,1cm prenatalne ok
    21+0 połówkowe ok; 422 g synka
    18.08.2022 Jan 3960g 56 cm ❤️
    Transfer: 05.02.2024 blastka 4AA ❌️
    Zostało 4 ❄ 2x3AA, 1x4BA, 1x4AB
    Transfer: 06.03.2024 blastka 4AA 🙏
    5dpt beta 15,4 prog 30,40; 7dpt beta 60,8 plamienie; 8dpt beta 119 prog 45,80; 12 dpt beta 1174; 14 dpt beta 2734; 20dpt krwotok😭 beta 16923;
    23 dpt usg jest pęcherzyk, brak zarodka 😔
    29dpt 8,51 mm i ❤️🥹
    38 dpt 13.04 CRL 1,65cm ❤️
  • Didika Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 5 listopada 2021, 01:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć pisze z prośbą może któraś z Was może coś wiedzieć na temat badań nasienia. Mąż wykonał badanie.. Ginekolog powiedziała że nie jest źle, ALE mam wątpliwości po przeczytaniu informacji w internecie.
    Z badań wynika ze
    pH jest podwyższone 8,3
    Lepkość wynosi 18
    Ruch postępowy 18
    Ruch całkowity 31
    Bez ruchu 69
    Uplynnienie 20
    Objetosc 4,5
    Koncentracja 17
    Całkowita liczba plemników 76,5
    Zywe plemniki 66
    Komórki okrągłe 0
    Morfologia 4
    Martwią mnie te górne parametry. Czy może ktoś z Was miał podobne wyniki i się udało Wam ?... Od teraz mąż zaczął brać Proxeed Plus.

  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 5 listopada 2021, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej gdybyś podała normy labu w nawiasach ;)

    Polecam jeszcze witaminę C - zwykłą najzwyklejszą - nie zaszkodzi, a wg badań pomaga w poprawie parametrów i jeżeli lepkość jest ponad normę (nie wiem bo 1 raz widzę wynik liczbowy zwykle laby dają +, ++, +++) to witamina C i można jeszcze dorzucić acc optima.

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
  • Iza-K Autorytet
    Postów: 415 135

    Wysłany: 7 listopada 2021, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izucha, na początek to nie ma co robić wszystkich badań świata, bo to górę pieniędzy będzie kosztować. Na początek to pełny seminogram (badanie spermy z morfologią), a potem na ewentualne dalsze badania kierować będzie lekarz z kliniki leczenia niepłodności.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ