Forum Męskie sprawy Badanie kariotypów NFZ
Odpowiedz

Badanie kariotypów NFZ

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • lara28 Debiutantka

Wysłany: 20 stycznia, 22:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kto może mi i mężowi dać skierowanie na badanie kariotypów? Za Nami już prawie 3 lata starań, problemem jest nasienie męża.
    Chcielibyśmy teraz zrobić te kariotypy, ale kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać? Lekarz rodzinny moze mi wypisać takie skierowanie? Czy ginekolog? A mężowi kto ma wypisac? No i co ma być napisane na takim skierowaniu?
    Będę wdzieczna za odpowiedzi

Reikja lubi tę wiadomość

• Krąsi Autorytet

Wysłany: 21 stycznia, 06:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz rodzinny wypisuje Wam obojgu skierowanie do poradni genetycznej. Tam umawiacie się na wizytę. Wizyta w poradni genetycznej to wizyta u lekarza i pobranie krwi na badania.

lara28 lubi tę wiadomość

rfxggywlo00cjtpm.png

ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI:
    17.04.2020 - Mały Człowiek ma 6,52 cm, serce jak dzwon - 156 uderzeń i jest prawdopodobnie Dziewczynką 🎀🍏💕
    19.05.2020 - Mały Człowiek ma 13,6 cm, 201 gram i jest prawdopodobnie Dziewczynką 🎀🍏💗
  • Agness001 Autorytet

Wysłany: 21 stycznia, 07:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na skierowaniu lekarz podaje odpowiedni kod z nazwą choroby, która uzasadnia konieczność leczenia w poradni genetycznej. U nas było napisane "Niepłodność męska" i "Niepłodność żeńska z czynnikiem męskim".

lara28 lubi tę wiadomość

• lara28 Debiutantka

Wysłany: 21 stycznia, 18:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny. A jeszcze mam pytanie co do tego skierowania, lekarz rodzinny moze Nam wypisać, ale to jest tak ze ja idę do swojego lekarza rodzinnego, a mąż do swojego? Bo mamy różnych?

• Agness001 Autorytet

Wysłany: 21 stycznia, 20:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    lara28 wrote:
    Dziękuję dziewczyny. A jeszcze mam pytanie co do tego skierowania, lekarz rodzinny moze Nam wypisać, ale to jest tak ze ja idę do swojego lekarza rodzinnego, a mąż do swojego? Bo mamy różnych?
    Jeżeli macie różnych lekarzy to będziecie musieli pójść każdy do swojego. U nas jest wspólny a i tak byliśmy oddzielnie (nie pasowały godziny).

lara28 lubi tę wiadomość

• lara28 Debiutantka

Wysłany: 22 stycznia, 06:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness001 wrote:
    Jeżeli macie różnych lekarzy to będziecie musieli pójść każdy do swojego. U nas jest wspólny a i tak byliśmy oddzielnie (nie pasowały godziny).
    Bardzo dziękuję za odpowiedz:*

Agness001 lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.