Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Badanie nasienia i posiew nasienia-razem czy osobno
Odpowiedz

Badanie nasienia i posiew nasienia-razem czy osobno

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • igusia Znajoma
    Postów: 29 13

    Wysłany: 22 października 2015, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mąż powtórzył badanie nasienia. Tym razem z posiewem. Wynik jest taki, że to co za pierwszym razem wyszło źle teraz jest w normie (morfologia), a reszta bardo spadła (teraz koncentracja jest poniżej normy). Wiem, że nigdy nie otrzyma się dwaz razy takiego samego wyniku, ale mieliśmy teratozoospermie, a po trzech miesiącach leczenia mamy oligozoospermie. Szukamy przyczyn takiego stanu rzeczy. Jedyne co mi przychodzi do głowy jako powód takich wyników to właśnie fakt, że dodatkowo teraz był wykonany posiew i może część próbki na to poszła... Już sama nie wiem. A jakie jest wasze zdanie?
    Poniżej wyniki badań w zestawieniu: I badanie/II badanie. Czekamy na wynik posiewu.

    Okres abstynencji: 4/4 dni.
    Objętość (ml) 5,50/4,4 ml
    Czas upłynnienia (min): 10/25 min
    Ph: 7,5/7,4
    Wygląd: prawidłowy
    Lepkość: +/prawidłowa
    Aglutynacje: -/-
    Agregacje: -
    Żywe plemniki (%): 68%
    Koncentracja plemników (mln/ml) 15,28/9,2 (wartość referencyjna >=15)
    Całkowita liczba plemników w ejakulacie (mln) 84,05/40,48 (wartość referencyjna >=39)

    Ruch postępowy (%) 59,88/38
    Ruch niepostępowy (%) 7,78/8
    Nieruchliwe (%) 32,34/54

    Plemniki prawidłowe (%): 0,88/4

    Krople cytoplazmatyczne: brak wyniku/2%

    Wynik MAR-testu prawidłowy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2015, 10:27

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ