X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Badanie nasienie, pomóżcie ocenić
Odpowiedz

Badanie nasienie, pomóżcie ocenić

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Korralik Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 17 października 2018, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie kobietki, może ktoś zorientowany jest na temat wyników badań nasienia lub może podpowiedzieć co zrobić by poprawić złe parametry. Staramy się od 4 lat bezskutecznie, mąż właśnie zrobił wyniki. Szczegóły o nas dodam pózniej jeśli pojawią się jakieś pytania czy podpowiedzi bo w sumie nie wiem co napisać, żeby wam to pomogło w ocenie.
    abstynecja 4 dni
    upłynnienie prawidłowe
    lepkość 12 cm norma do 2cm
    objętość 4,11
    ph 7,6
    liczba plemników w 1ml 37 mln
    całkowita liczba plem 152 ml
    morfologia 1 %
    całkowity ruch 27 % norma od 40
    ruch postepowy 17% norma od 32
    ruch szybki 13%
    aglutynacja 5 norma do 10
    agragacja 15 nrma do 10
    komórki okragłe, leukocyty w normie

    Dodam, że jestesmy po bardzo długim stresującym trybie zycia, mąż jest odwodniony i ma anemie. Gdyby nie wyniki nasienia nadal uważałby ze to nie ma wpływu na zdrowie. Na szczescie juz wie tylko martwi mnie ta agregacja i ogromna lepkosc nasienia. Może coś podpowiecie ....

  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 17 października 2018, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To co powinno szczegolnie niepokoic to morfologia oraz dosc slaby ruch. Poczytaj watek teratozoospermia. Warto odwiedzic androloga. Zrobic usg/posiew/panel hormonów.

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • Korralik Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 17 października 2018, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I to mnie niepokoi kochana. Chociaż wiem, że duża lepkość prowadzi do zmniejszonego ruchu, więc staram się jakby zacząc od tego bo to może pociagać za sobą drugie.Niby według WHO wyrabia się w normie minimalnej bo ratuje go tu ilośc plemników ale zdecydowanie ta lepkość jest za duża i stanowi spory problem.

  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 17 października 2018, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysle, ze szczegolnie odwodnienie bedzie mialo wplyw na lepkosc/uplynnienie :).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2018, 13:24

    Anna124 lubi tę wiadomość

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • Korralik Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 17 października 2018, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Lukaszkowa za zainteresowanie, już czytam wskazaną przez ciebie lekturę, postaram się doprowadzić męża do porządku i może wyniki się poprawią a jeśli nie to pozostaje mi liczyć na cud lub pogodzić się z losem, czasem tak bywa. Może jeszcze ktoś się odezwie i coś dorzuci od siebie.

  • Pracowita pszczółka Koleżanka
    Postów: 57 2

    Wysłany: 17 października 2018, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Korralik wrote:
    Witajcie kobietki, może ktoś zorientowany jest na temat wyników badań nasienia lub może podpowiedzieć co zrobić by poprawić złe parametry. Staramy się od 4 lat bezskutecznie, mąż właśnie zrobił wyniki. Szczegóły o nas dodam pózniej jeśli pojawią się jakieś pytania czy podpowiedzi bo w sumie nie wiem co napisać, żeby wam to pomogło w ocenie.
    abstynecja 4 dni
    upłynnienie prawidłowe
    lepkość 12 cm norma do 2cm
    objętość 4,11
    ph 7,6
    liczba plemników w 1ml 37 mln
    całkowita liczba plem 152 ml
    morfologia 1 %
    całkowity ruch 27 % norma od 40
    ruch postepowy 17% norma od 32
    ruch szybki 13%
    aglutynacja 5 norma do 10
    agragacja 15 nrma do 10
    komórki okragłe, leukocyty w normie

    Dodam, że jestesmy po bardzo długim stresującym trybie zycia, mąż jest odwodniony i ma anemie. Gdyby nie wyniki nasienia nadal uważałby ze to nie ma wpływu na zdrowie. Na szczescie juz wie tylko martwi mnie ta agregacja i ogromna lepkosc nasienia. Może coś podpowiecie ....

    Twój mąż musi zadbać o swoje zdrowie i to koniecznie. Przy odwodnieniu i anemii nigdy wyniki nie będą dobre. Organizmowi brak składników odżywczych. Na lepkość nasienia nasz androlog zalecił mojemu mężowi picie wody litrami :))

    Korralik lubi tę wiadomość

    04.2019 "Smutek, który nie znalazł ujścia we łzach sprawia, że płaczą inne narządy."
    10.2018 - 5 tyg. i 3 dni ciąża biochemiczna
    09.2018 - mąż nadal oligoasthenoteratozoospermia, morfologia 0%
    07.2018 - endometrioza st.II laparoskopia
    11.2017 - mąż oligoasthenoteratozoospermia, morfologia 0%
    12.2016 - prolaktyna 1165 mlU/I
  • Korralik Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 17 października 2018, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Pracowita pszczółko, myślę,że zdecydowanie masz rację. Od tego musimy zacząć. Mąż się mocno stresuje w zasadzie byle czym a rok temu stracił też ojca co pewnie wpłynęło na takie wyniki krwi a to z kolei odbija się na nasieniu. Mąż pije ogromne ilości płynów od kilku dni oraz bierze witaminę C 1000 mg i Guajazyl oraz sok z buraka na poprawę krwi. Czy to pomoże zobaczymy.

  • Korralik Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 17 października 2018, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze pytanie do was kobietki po jakim czasie warto powtórzyć badanie nasienia ?

  • Pracowita pszczółka Koleżanka
    Postów: 57 2

    Wysłany: 17 października 2018, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pełen cykl spermatogenezy trwa około 72-74 dni. Po 3 miesiącach najlepiej powtórzyć badania ;)

    04.2019 "Smutek, który nie znalazł ujścia we łzach sprawia, że płaczą inne narządy."
    10.2018 - 5 tyg. i 3 dni ciąża biochemiczna
    09.2018 - mąż nadal oligoasthenoteratozoospermia, morfologia 0%
    07.2018 - endometrioza st.II laparoskopia
    11.2017 - mąż oligoasthenoteratozoospermia, morfologia 0%
    12.2016 - prolaktyna 1165 mlU/I
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 faktów o karmieniu piersią, o których nie miałaś pojęcia

Czy wiesz, że karmienie piersią może zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór jajnika oraz piersi? A czy słyszałaś, że mleko matki zmienia się nawet w trakcie jednej sesji karmienia? Poznaj 7 faktów ciekawych i nieoczywistych faktów na temat karmienia piersią! 

CZYTAJ WIĘCEJ