X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bakterie w badanym nasieniu lecz w posiewie brak
Odpowiedz

Bakterie w badanym nasieniu lecz w posiewie brak

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2018, 06:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, chciałam się dowiedzieć, czy któryś z Panów miał podobną sytuację jak w temacie. Podczas standardowego badania nasienia u męża lekarz wykrył mnóstwo bakterii i wyniki były kiepskie. Zawsze miał super. Mąż zrobił posiew za dwa dni i wyszedł jałowy. Jak to możliwe, że bakterie nagle zniknęły? A może to jakaś inna bakteria np. ureaplsma nie do wykrycie podczas takiego zwykłego posiewu? Kiedyś już ją oboje leczyliśmy...

  • Ewelina85 Autorytet
    Postów: 398 228

    Wysłany: 8 listopada 2018, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgnieszkaH wrote:
    Cześć, chciałam się dowiedzieć, czy któryś z Panów miał podobną sytuację jak w temacie. Podczas standardowego badania nasienia u męża lekarz wykrył mnóstwo bakterii i wyniki były kiepskie. Zawsze miał super. Mąż zrobił posiew za dwa dni i wyszedł jałowy. Jak to możliwe, że bakterie nagle zniknęły? A może to jakaś inna bakteria np. ureaplsma nie do wykrycie podczas takiego zwykłego posiewu? Kiedyś już ją oboje leczyliśmy...
    Hejka,

    u nas dokładnie taka sama sytuacja. Zrobiliśmy posiew i jest ujemny, zrobiliśmy specjalistyczne badanie w kierunku chlamydia, ureaplasma/mycoplasma i ureaplasma wyszła dodatnia.
    Ja nie zostałam przebadana, ale z automatu mi również podano antybiotyk. Mąż po miesiącu zrobił kolejne badanie w kierunku ureaplasma i nadal ją ma. Właśnie bierze kolejny antybiotyk z innej grupy. Ja oczywiście też.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2018, 07:36

    AgnieszkaH lubi tę wiadomość

    09.2018 - 3 lata starań, oligoteratozoospermia, żylaki powrózka nasiennego III stopień, on ureaplasma
    16.11.2018 operacja żylaków
    12.2018 wyleczona ureaplasma
    04.2019 wszystkie parametry nasienia poniżej norm, morfologia 0%, późno zoperowane obustronne wnętrostwo
    U mnie brak powodu niepowodzeń (według lekarzy), mnie osobiście niepokoją plamienia 8-9 dni po owulacji, krótkie cykle.

    Naturalne starania do 12.2021, później in vitro.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2018, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Ci serdecznie za opowiedz. Pewnie u nas sytuacja ta sama yhhh ciekawe co teraz, bo jestem przed procedurą in vitro...Mam nadzieję, że Wy pozbędziecie się tego świństwa.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ