X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Biopsja mimo obecności nasienia?
Odpowiedz

Biopsja mimo obecności nasienia?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 25 sierpnia 2015, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Czy ktoś może spotkał się z propozycją wykonania biopsji jąder, pomimo obecności nasienia w ejakulacie?
    Przeszliśmy już dwa nieudane ICSI z czynnika męskiego. Sytuacja wygląda tak, że tego nasienia nie jest znów tak mało, obecnie 5 mln/ml (ogólnie 15 mln/ejakulat). Ruchliwość jest obniżona, ale ruch postępowy to ok 30%, żywotność 70%. Największym problemem jest morfologia - 0% prawidłowych, choć jeszcze pół roku temu było 2%. Mąż intensywnie "pracuje" nad poprawą (leki, suplementy, mniej stresu, sport). Jest też już Mąż przebadany przez urologa i niby wszystko w miarę dobrze (genetyka, posiewy, usg, chromatyna), hormony w normie, choć FSH wynosi 9,1, wiec już powoli robi się sytuacja niepokojąca. LH, testosteron, estradiol, prolaktyna, tarczyca według lekarza bardzo OK. Inhibina B niestety niska, choć jeszcze nie poniżej normy.
    Skąd może wynikać propozycja biopsji? Czy z biopsji plemniki są lepsze morfologicznie od tych nie z biopsji? Lekarz twierdzi, że tak i łatwiej będzie uzyskać dobry zarodek. Ciężko mi w to uwierzyć. Już tyle przeżyliśmy, że mam przypuszczenie, że jest to kolejna próba naciągnięcia nas lub działanie po omacku, na zasadzie "a może się uda".

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2015, 14:16

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 25 sierpnia 2015, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z biospsji jader/najadrzy mozna uzyskać o wiele lepsze plemniki . w najadrzach np plemniki sa o wiele bardziej ruchliwe , pozatym czesc uszkodzen odbywa sie na róznych etapach procesu spermatogenezy wiec jesli jakies uszkodzenie odbywa sie na etapie to mozliwe ze wlasniew jadrach/ najadrzach mozna pozyskac te lepsze..
    nikt nie zagwarantuje wam ze te plemniki beda lepsze niestety urolodzy nie sa wszechwiedzacy zeby ocenic czy plemniki w jadrach sa lepszej jakosci do tego niestety potrzeba prob.. szcegolnie ze sa rozne przypadki..
    jesli jestescie pod opieka dobrego urologa/ androloga.. a macie juz 2 nieudane proby za soba to ja bym zaryzykowala

    ma_pi lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dziękuję Aniu za odpowiedź.
    Niestety już się przekonałam, że w sprawach in vitro nic nie jest pewne, ale skoro jest na coś szansa, to warto podjąć wyzwanie. Inaczej mówiąc, jeśli jest szansa, że nasienie z biopsji może być lepsze, to w naszym mniemaniu warto się jej poddać.
    Do tej pory Mąż leczył się u dobrego urologa na Śląsku. My teraz jesteśmy na etapie zmiany kliniki na nOvum, więc postanowiliśmy jeszcze tam zasięgnąć opinii. Jeśli kolejne in vitro miałoby się odbyć w Warszawie właśnie, to przecież biopsja najlepiej też tam. Oczywiście idziemy do dr Wolskiego. Wizyta niestety dopiero za miesiąc.

  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapisał się też Mąż do nOvum na seminogram. Do tej pory zrobiliśmy kilka seminogramów, zawsze w jednym miejscu, tj. w naszej dotychczasowej "starej" klinice. Zauważyłam, że morfologia na poziomie 0% jest tylko na dwóch seminogramch i badania te przeprowadzała ta sama osoba. Pozostałe semonogramy sporządzali inni laboranci i tam zawsze było coś prawidłowe.
    Ja wiem, że może doszukuję się przysłowiowej dziury w całym, ale wiem też, że akurat morfologia plemnika jest oceniana na tzw. oko przez laboranta. Urolog powiedział nam, że jest garstka osób w Polsce, która przeszła specjalistyczne szkolenia i może nazywać się specjalistami w dziedzinie oceny stanu nasienia. Bardzo interesuje mnie, czy po badaniu w nOvum morfologia też będzie taka. Gorzej być nie może, więc nie boimy się wyniku.

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skonsultujcue to z dr wolskim myslalam ze to on proponował bo pamietam ze sue pytalas o novum :-)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie jeszcze nie byliśmy u Wolskiego. Ginekolog z Novum nie namawiała nas jakoś bardzo na taką wizytę. Mówiliśmy jej, że już jesteśmy pod opieką urologa. Lekarka widziała po dokumentacji, że Mąż jest już diagnozowany, przebadany, wiec może dlatego nie namawiała na urologa od nich. No ale do tej pory nie było mowy o biopsji. Nasz dotychczasowy urolog też pracuje w klinice leczenia niepłodności (nie tej, w której już mieliśmy te dwie procedury), ale my tam gdzie on pracuje nie chcemy robić in vitro. Mamy różne dziwne sygnały z tego miejsca.

  • zocha17.1983 Przyjaciółka
    Postów: 88 20

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ma_pi u kogo leczyliście się na Śląsku? My też mieliśmy propozycję biopsji przy koncentracji 1 mln, ale nie skorzystaliśmy....

  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dr Artur Pietrusa. Na wizyty przyjmuje w Katowicach, Zawierciu i chyba Częstochowie. W katowickiej Provicie są odległe terminy wizyt, najczęściej miesiąc. W Zawierciu udało nam się umówić trzy dni później. W Częstochowie nie byliśmy, więc nie wiem.
    Doktor ma masę pacjentów. Często są opóźnienia w wizytach.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ