X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Brak plemników - zablokowanie testosteronem
Odpowiedz

Brak plemników - zablokowanie testosteronem

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 6 września 2023, 18:15

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Cześć Dziewczyny,

  Dla małego wstępu krótko o moim ukochanym: mężczyzna po nowotworze jądra, usunięcie i chemia, po leczeniu strasznie niskie poziomy testosteronu dlatego przez kilka ostatnich lat był na TRT pod kontrolą androloga. Teraz gdy chciałybyśmy starać się o dziecko wyszedł kompletny brak plemników, brak produkcji LH i FSH czyli całkowicie zablokowany po sztucznym podawaniu testosteronu. Na razie nie bierzemy pod uwagę całkowitego odstawienia, bo oboje wiemy, że mąż będzie się czuł jak wrak człowieka z testosteronem poniżej norm. Pierwsza osoba to 3 miesięczna kuracja HCG dla pobudzenia jąder.

  Czy któraś z Was ma doświadczenia z partnerem, który nie miał w ogóle plemników? Co u Was zadziało?

  Mamy jeszcze alternatywę w postaci zamrożonego nasienia sprzed choroby w ilości 3 słomek. Czy to dużo czy mało? Póki co mamy jeszcze nadzieje, że uda się przywrócić spermatogenezę i zapłodnić naturalnie a w ostateczności chyba IVF.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ