X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Fatalna fragmentacja i HBA - co robić?
Odpowiedz

Fatalna fragmentacja i HBA - co robić?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • koczi Znajoma
    Postów: 23 2

    Wysłany: 28 kwietnia 2021, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, bardzo prosiłabym o Wasze doświadczenia, ponieważ stoję między ważnymi decyzjami i nie wiem, jak postąpić.
    Mój mąż ma nie za dobre wyniki nasienia:
    morfologia 3% (norma 4)
    fragmentacja 60%... (norma - wiemy jaka...)
    HBA też mocno niskie - 52%
    rozmaz - wyhodowano corynebacterium spp
    Lewe jądro - żylaki powrózka, w prawym jakieś zwapnienie.

    Prócz tego wszystko inne naprawdę super, ilość, ruchliwość, gęstość nawet kilkukrotnie ponad normę. Hormony męża również w normie.

    W klinice ginekolog z takimi wynikami zaproponował najpierw inseminację. Już do niego nie idę, bo taka propozycja to w moim odczuciu jawne naciąganie.

    Androlog mówi, że tylko invitro INCSI. Ew. możemy rozważyć operację żylaków, ale pewności żadnej nie mamy. Przy tym czytałam, że nasienie może się i tak regenerować nawet rok... Przy tym możemy oczywiście suplementować, ale czy to coś da? Też nie wiadomo.

    I teraz stoję przed dwoma dylematami:
    1. Czy od razu invitro - założomy po kilku miesiącach intensywnej suplementacji? Natomiast tutaj boję się, że jakość się nie polepszy i invitro nie będzie skutecznie (nie ma żadnej gwarancji, że wybrany plemnik będzie w 100% zdrowy);
    2. Czy robimy operację żylaków: przy czym rekonwalescencja kilka miesięcy - rok i to może i tak nic nie dać. Stracimy czas, a może byłabym już po invitro.

    Naprawdę nie wiem, co zrobić i od jakich suplementów zacząć. Do tej pory mąż brał FertilMan (niestety nieregularnie), ale wiem, że to nie jest wystarczające.

    Czy macie jakieś podobne doświadczenia?

  • Listek Ekspertka
    Postów: 235 280

    Wysłany: 28 kwietnia 2021, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na początek odrazu suplementacja, koenzym, dużo antyoksydantów -wit e, c, zero uzywek, zdrowy tryb zycia.

    koczi lubi tę wiadomość

    🧔🏻Czynnik męski/ wnętrostwo/ kryptozoospermia

    👩‍🦰 AMH ok 2, reszta w normie

    *1 procedura pICSI/FAMSI z separacją. pickup- pobrano 10 kumulusow/6 MII/3 zaplodnione/ 0 zarodkow 😭
    ********************************

    **2 procedura pICSI/FAMSI z separacją+ aktywacja oocytow+ embryoGEN.
    08.20 pickup- pobrano 7 kumulusów/6MII/ mamy 4❄️❄️❄️❄️
    *****************************
    10.20 FET 1x ❄️ 5.2.2
    3dpt : 37 mlU (pozostalosc po ovitrel)
    6dpt: 25 mlU
    10 dpt: 166 mlU
    14dpt: 965 mlU
    18dpt: 3593 mlU /20 dpt krwawienie jest pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    31dpt:❤️
  • anulla91 Autorytet
    Postów: 762 630

    Wysłany: 28 kwietnia 2021, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    koczi wrote:
    Cześć, bardzo prosiłabym o Wasze doświadczenia, ponieważ stoję między ważnymi decyzjami i nie wiem, jak postąpić.
    Mój mąż ma nie za dobre wyniki nasienia:
    morfologia 3% (norma 4)
    fragmentacja 60%... (norma - wiemy jaka...)
    HBA też mocno niskie - 52%
    rozmaz - wyhodowano corynebacterium spp
    Lewe jądro - żylaki powrózka, w prawym jakieś zwapnienie.

    Prócz tego wszystko inne naprawdę super, ilość, ruchliwość, gęstość nawet kilkukrotnie ponad normę. Hormony męża również w normie.

    W klinice ginekolog z takimi wynikami zaproponował najpierw inseminację. Już do niego nie idę, bo taka propozycja to w moim odczuciu jawne naciąganie.

    Androlog mówi, że tylko invitro INCSI. Ew. możemy rozważyć operację żylaków, ale pewności żadnej nie mamy. Przy tym czytałam, że nasienie może się i tak regenerować nawet rok... Przy tym możemy oczywiście suplementować, ale czy to coś da? Też nie wiadomo.

    I teraz stoję przed dwoma dylematami:
    1. Czy od razu invitro - założomy po kilku miesiącach intensywnej suplementacji? Natomiast tutaj boję się, że jakość się nie polepszy i invitro nie będzie skutecznie (nie ma żadnej gwarancji, że wybrany plemnik będzie w 100% zdrowy);
    2. Czy robimy operację żylaków: przy czym rekonwalescencja kilka miesięcy - rok i to może i tak nic nie dać. Stracimy czas, a może byłabym już po invitro.

    Naprawdę nie wiem, co zrobić i od jakich suplementów zacząć. Do tej pory mąż brał FertilMan (niestety nieregularnie), ale wiem, że to nie jest wystarczające.

    Czy macie jakieś podobne doświadczenia?

    Polecam astaksantyna - najsilnieszy antyoksydant działa cuda na ochronę DNA, u nas pomogło choć wyniki były lepsze niż u Ciebie....
    U nas na odwrót hba i chromatyna w normie za to ilość morfologia i ruch tak na granicy raz jest ok a raz poniżej normy

    koczi lubi tę wiadomość

    Anulaa
    Wiek 31 lat
    05.2022 - początek stymulacji in vitro
    06.2022 - punkcja
    1 zarodek
    08.2022 - transfer
    beta 7dpo - 46,5
    beta 9dpo 125
    13.04.2023 Kaja 💕
    9d2ce3d20b.png[/ur
  • Betelgeza Autorytet
    Postów: 310 161

    Wysłany: 28 kwietnia 2021, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilość i ruchliwość najważniejsze, one mogą nadgonić braki w morfologii. Na Twoim miejscu dałabym sobie 3mc na uczciwą, regularną suplementację oraz dietę (l karnityna, koenzym Q10, wit c, wit e, cynk, selen, kwas foliowy, bardzo dużo soków pomid, szpinak, zero alko, zero papierosów, luźne bokserki, wysypianie się, mnóstwo zieleniny na talerzu, sport jakikolwiek, nie picie z plastikowych butelek pet, zero coli Pepsi itp). Czytałam na tym forum jak udawało się poprawić fragmentację/hba. Po 3mc powtórzcie badania i wtedy wybierzcie opcję. W przypadku operacji żylaków, czytając to forum widziałam porady o zamrożeniu nasienia przed operacją na wszelki wypadek. Mężowi urolog powiedział, że in vitro, mi ginekolog to samo. Co ciekawe w klinice niepłodności lekarz nawet nie napomknął o in vitro, tylko suple, dieta, ruch :) głowa do góry :)

    koczi lubi tę wiadomość

    klz9piqv2xhltk1y.png
  • koczi Znajoma
    Postów: 23 2

    Wysłany: 28 kwietnia 2021, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betelgeza wrote:
    Ilość i ruchliwość najważniejsze, one mogą nadgonić braki w morfologii. Na Twoim miejscu dałabym sobie 3mc na uczciwą, regularną suplementację oraz dietę (l karnityna, koenzym Q10, wit c, wit e, cynk, selen, kwas foliowy, bardzo dużo soków pomid, szpinak, zero alko, zero papierosów, luźne bokserki, wysypianie się, mnóstwo zieleniny na talerzu, sport jakikolwiek, nie picie z plastikowych butelek pet, zero coli Pepsi itp). Czytałam na tym forum jak udawało się poprawić fragmentację/hba. Po 3mc powtórzcie badania i wtedy wybierzcie opcję. W przypadku operacji żylaków, czytając to forum widziałam porady o zamrożeniu nasienia przed operacją na wszelki wypadek. Mężowi urolog powiedział, że in vitro, mi ginekolog to samo. Co ciekawe w klinice niepłodności lekarz nawet nie napomknął o in vitro, tylko suple, dieta, ruch :) głowa do góry :)

    A jakie u Was były wyniki nasienia? Widzę, że udało się Wam zajść. Rozumiem, że naturalnie? Wielkie gratulacje! :)

    Zebrałam już też cały szereg porad co do suplementów. Natomiast zastanawiam się nad dawką. Czy Wasi faceci biorą po kilkaset % zapotrzebowania dobowego? Zastanawiam się, na ile taka bomba witaminowa jest do zniesienia przez organizm.

  • Miasa Koleżanka
    Postów: 76 6

    Wysłany: 28 kwietnia 2021, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2022, 09:14

  • Betelgeza Autorytet
    Postów: 310 161

    Wysłany: 29 kwietnia 2021, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, nam udało się naturalnie w 3mc kuracji suple/dieta/zalecenia. W 3mc jak powtarzaliśmy badania, robiliśmy pierwszy raz fragmentację dna (12%) i chromatyne (13%), nie mam porównania więc jak było wcześniej. Według mnie wysokie leukocyty były spowodowane dużym stresem oksydacyjnym przy pierwszym badaniu (ponoć leukocyty wskazują na stan zapalny). Pierwsze badanie było po miesiącu dość imprezowym (okres świąteczny, sylwester, trochę mocnego alko było przez kilka dni, sporo niezdrowego jedzenia, cola itp). Od stycznia diametralne zmiany, bardzo pilnowaliśmy żeby nie dochodziło do przegrzania (ciepłe prysznice przy otwartych drzwiach do łazienki, żeby nie robiła się sauna, luźne spodenkowate bokserki). Morfologia 3% to wg mnie super wynik jak na dział "męskie sprawy" :) my suple braliśmy jak na ulotce, nie przekraczaliśmy dawek zalecanych. W przypadku dna/morfologii antyoksydanty kluczowe, likopen (pomidory) dobrze byłoby uzupełniać albo codziennie dwie szklanki soku albo suple (drogie są niestety). Wierzę że 3mc odpowiedniej suplementacji i diety, nawyków pomogą choć trochę. W tym czasie warto pomóc plemnikom i celować w dobre okienko :) my chodziliśmy na monitoring, szczęśliwy cykl był bardzo dobrze wycelowany. Po 3,4mc jeśli macie czas (amh) sprawdzić wyniki i ocenić na czym się stoi, trzymam kciuki :)

    klz9piqv2xhltk1y.png
  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2865 2258

    Wysłany: 4 maja 2021, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a możecie zerkną na te wyniki?
    https://zapodaj.net/14e55c34d6206.png.html

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • Betelgeza Autorytet
    Postów: 310 161

    Wysłany: 5 maja 2021, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesyjka wrote:
    a możecie zerkną na te wyniki?
    https://zapodaj.net/14e55c34d6206.png.html

    Będziecie musieli przejść na zdrowa dietę, pakiet supli + wszystkie zalecenia, bo żywotność i ruchliwość nienajlepsza. Po kilku mc powinna być poprawa :)

    klz9piqv2xhltk1y.png
  • koczi Znajoma
    Postów: 23 2

    Wysłany: 12 maja 2021, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betelgeza wrote:
    Hej, nam udało się naturalnie w 3mc kuracji suple/dieta/zalecenia. W 3mc jak powtarzaliśmy badania, robiliśmy pierwszy raz fragmentację dna (12%) i chromatyne (13%), nie mam porównania więc jak było wcześniej. Według mnie wysokie leukocyty były spowodowane dużym stresem oksydacyjnym przy pierwszym badaniu (ponoć leukocyty wskazują na stan zapalny). Pierwsze badanie było po miesiącu dość imprezowym (okres świąteczny, sylwester, trochę mocnego alko było przez kilka dni, sporo niezdrowego jedzenia, cola itp). Od stycznia diametralne zmiany, bardzo pilnowaliśmy żeby nie dochodziło do przegrzania (ciepłe prysznice przy otwartych drzwiach do łazienki, żeby nie robiła się sauna, luźne spodenkowate bokserki). Morfologia 3% to wg mnie super wynik jak na dział "męskie sprawy" :) my suple braliśmy jak na ulotce, nie przekraczaliśmy dawek zalecanych. W przypadku dna/morfologii antyoksydanty kluczowe, likopen (pomidory) dobrze byłoby uzupełniać albo codziennie dwie szklanki soku albo suple (drogie są niestety). Wierzę że 3mc odpowiedniej suplementacji i diety, nawyków pomogą choć trochę. W tym czasie warto pomóc plemnikom i celować w dobre okienko :) my chodziliśmy na monitoring, szczęśliwy cykl był bardzo dobrze wycelowany. Po 3,4mc jeśli macie czas (amh) sprawdzić wyniki i ocenić na czym się stoi, trzymam kciuki :)

    Hej, dzięki za miłe słowa. Nakupilam mężowi mnóstwo supli i łyka codziennie po kilkanaście tabletek. Do tego zero alko, zdrowa dieta i ruch. Zapisaliśmy się też do dr Lachowicza, który był tutaj polecany.
    Dam Wam znać, czy u nas coś zadziałało!

    Czarnuszka666 lubi tę wiadomość

  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2865 2258

    Wysłany: 12 maja 2021, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betelgeza wrote:
    Hej, nam udało się naturalnie w 3mc kuracji suple/dieta/zalecenia. W 3mc jak powtarzaliśmy badania, robiliśmy pierwszy raz fragmentację dna (12%) i chromatyne (13%), nie mam porównania więc jak było wcześniej. Według mnie wysokie leukocyty były spowodowane dużym stresem oksydacyjnym przy pierwszym badaniu (ponoć leukocyty wskazują na stan zapalny). Pierwsze badanie było po miesiącu dość imprezowym (okres świąteczny, sylwester, trochę mocnego alko było przez kilka dni, sporo niezdrowego jedzenia, cola itp). Od stycznia diametralne zmiany, bardzo pilnowaliśmy żeby nie dochodziło do przegrzania (ciepłe prysznice przy otwartych drzwiach do łazienki, żeby nie robiła się sauna, luźne spodenkowate bokserki). Morfologia 3% to wg mnie super wynik jak na dział "męskie sprawy" :) my suple braliśmy jak na ulotce, nie przekraczaliśmy dawek zalecanych. W przypadku dna/morfologii antyoksydanty kluczowe, likopen (pomidory) dobrze byłoby uzupełniać albo codziennie dwie szklanki soku albo suple (drogie są niestety). Wierzę że 3mc odpowiedniej suplementacji i diety, nawyków pomogą choć trochę. W tym czasie warto pomóc plemnikom i celować w dobre okienko :) my chodziliśmy na monitoring, szczęśliwy cykl był bardzo dobrze wycelowany. Po 3,4mc jeśli macie czas (amh) sprawdzić wyniki i ocenić na czym się stoi, trzymam kciuki :)
    Ale codziennie w dni płodne był sex ?

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • Kate1811 Autorytet
    Postów: 2290 2169

    Wysłany: 13 maja 2021, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    koczi wrote:
    Hej, dzięki za miłe słowa. Nakupilam mężowi mnóstwo supli i łyka codziennie po kilkanaście tabletek. Do tego zero alko, zdrowa dieta i ruch. Zapisaliśmy się też do dr Lachowicza, który był tutaj polecany.
    Dam Wam znać, czy u nas coś zadziałało!
    Reservatrol 2x250mg działa na fragmentacje, redukuje odsetek uszkodzonego materiału genetycznego u niepłodnych mężczyzn.

    koczi lubi tę wiadomość

    starania od 2016
    *IVF 01.20 ☹️
    *IVF 07.20
    ✓07.20 Transfer 🥳

    Nic nie boli bardziej, niż śmierć
    spełnionego marzenia 💔
    💔 Oleńka 34tc [*] 💔👼🏼02.21

    Walczymy dalej 🍀

    *IVF 09.2021
    °7 komórek 🤩 wszystkie
    zapłodnione
    ° 6 blastek 🤩

    ✓09.21 transfer - CB 💔
    ✓11.21 transfer - 😞
    ✓04.22 transfer - 😞

    ✓05.22 transfer 🙏🏻✊🏻❤️
    5dpt- beta: 15,91
    7dpt- 66,08
    9dpt- 199,48
    11dpt- 544,04
    13dpt- 1701,08
    19dpt- pęcherzyk ciążowy i żółtkowy
    25dpt- jest ❤️🙏🏻🌈🥰

    Nasz cudzie trwaj! 🙏🏻🙏🏻🙏🏻❤️🌈

    23.01.2023 Nasz cud jest z nami 🥰❤️🌈🤗

    Mamy ❄️❄️
  • Betelgeza Autorytet
    Postów: 310 161

    Wysłany: 13 maja 2021, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesyjka, nie codziennie, bo chyba byśmy nie wyrobili :) ale 3 dni pod rząd, 12,13,14dc, bo po kilku monitoringach wiedziałam, że owu mam 13/14 dzień

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja 2021, 19:34

    Miasa lubi tę wiadomość

    klz9piqv2xhltk1y.png
  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2865 2258

    Wysłany: 14 maja 2021, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betelgeza wrote:
    Sesyjka, nie codziennie, bo chyba byśmy nie wyrobili :) ale 3 dni pod rząd, 12,13,14dc, bo po kilku monitoringach wiedziałam, że owu mam 13/14 dzień
    Właśnie i ja robię monitoring teraz drugi cykl. Ile usg wykonujesz?

    koczi lubi tę wiadomość

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • koczi Znajoma
    Postów: 23 2

    Wysłany: 14 maja 2021, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate1811 wrote:
    Reservatrol 2x250mg działa na fragmentacje, redukuje odsetek uszkodzonego materiału genetycznego u niepłodnych mężczyzn.

    Mąż bierze resveratrol, ale 1x250. W takim razy wprowadzimy 2 tabletki.

    Kate1811 lubi tę wiadomość

  • Kate1811 Autorytet
    Postów: 2290 2169

    Wysłany: 14 maja 2021, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    koczi wrote:
    Mąż bierze resveratrol, ale 1x250. W takim razy wprowadzimy 2 tabletki.
    Kupiłam tez mężowi Astaksantyne 12mg bierze ją 1x1, jest to najmocniejszy antyoksydant. Szukając jakie suple powinien brać mój mąż (u nas bardzo kiepski ruch i fragmentacja bo 55%, reszta niby w normie ale w dolnych granicach) znalazłam, że taka dziewczyna dawała mężowy właśnie na poprawę DNA plemników. Ja zamawiałam to na allegro.
    Dawki antyoksydantów muszą byc duże przy złej fragmentacji aby coś dało. Mój mąż też jak Twój łyka mase tych supli ale przed poprzednim in vitro było widać poprawę. Teraz szykujemy się do kolejnego podejścia.
    Powodzenia 🍀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2021, 18:58

    starania od 2016
    *IVF 01.20 ☹️
    *IVF 07.20
    ✓07.20 Transfer 🥳

    Nic nie boli bardziej, niż śmierć
    spełnionego marzenia 💔
    💔 Oleńka 34tc [*] 💔👼🏼02.21

    Walczymy dalej 🍀

    *IVF 09.2021
    °7 komórek 🤩 wszystkie
    zapłodnione
    ° 6 blastek 🤩

    ✓09.21 transfer - CB 💔
    ✓11.21 transfer - 😞
    ✓04.22 transfer - 😞

    ✓05.22 transfer 🙏🏻✊🏻❤️
    5dpt- beta: 15,91
    7dpt- 66,08
    9dpt- 199,48
    11dpt- 544,04
    13dpt- 1701,08
    19dpt- pęcherzyk ciążowy i żółtkowy
    25dpt- jest ❤️🙏🏻🌈🥰

    Nasz cudzie trwaj! 🙏🏻🙏🏻🙏🏻❤️🌈

    23.01.2023 Nasz cud jest z nami 🥰❤️🌈🤗

    Mamy ❄️❄️
  • miska122 Autorytet
    Postów: 4371 7423

    Wysłany: 15 maja 2021, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja tylko napiszę Wam moją historię - może komuś pomoże. We wrześniu mąż miał fragmentację 38%. Byliśmy załamani, próbowaliśmy zmiany trybu życia, diety, miliona suplementów. W październiku oboje przeszliśmy Covid. Potem dalszą suplementacja i w styczniu powtórka badań - fragmentacja 37%... Nic nie pomogło, szykowaliśmy się do in vitro. 4 dni po wizycie w klinice, na której ustaliliśmy plan działania wyszedł mi pozytywny test ciążowy, póki co prawie 9 tydzień ciąży.
    Mówią, że przy wysokiej fragmentacji pomaga częstsze współżycie. Nie bylibyśmy w stanie przez cały cykl codziennie, ale za to w dni płodne działaliśmy ile się dało, teraz też zaszłam w ciążę kiedy seks był 2 razy w owulację. Wiem, że pewnie wszystkiego próbowaliście, ale pomimo, że nie badaliśmy nigdy nasienia po krótkim okresie wstrzemięźliwości, to mówią że plamniki młodsze mają lepszą fragmentację. Trzymam za Was wszystkie kciuki i mam nadzieję, że szybko ujrzycie 2 kreski.
    P.S. byliśmy tak podłamani brakiem poprawy wyników, że nie zamówiłam nowych supli i mąż od stycznia nic nie brał - w marcu udało mi się zajęć w ciążę. Wielu suplementy pomogły, ale w naszym przypadku okazały się stratą pieniędzy.

    Kate1811, koczi lubią tę wiadomość

    Hashimoto, IO, hiperinsulinemia
    Czynnik V (R2), MTHFR C677T, PAI-1 4G - hetero

    On: Morfologia 21.09 - 2%, 11.01 - 3%
    DFI 21.09 - 38% , 11.01 - 37%

    10.19 - cb
    02.20 - cp, wycięty jajowód
    04.21 - II
    7.12.21 - Aleksy 53cm, 2680 gram <3
    7/8.23 - cb
    age.png
    15.2.24 - II
    preg.png
  • Ewelina85 Autorytet
    Postów: 398 228

    Wysłany: 15 maja 2021, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miska122 wrote:
    Dziewczyny ja tylko napiszę Wam moją historię - może komuś pomoże. We wrześniu mąż miał fragmentację 38%. Byliśmy załamani, próbowaliśmy zmiany trybu życia, diety, miliona suplementów. W październiku oboje przeszliśmy Covid. Potem dalszą suplementacja i w styczniu powtórka badań - fragmentacja 37%... Nic nie pomogło, szykowaliśmy się do in vitro. 4 dni po wizycie w klinice, na której ustaliliśmy plan działania wyszedł mi pozytywny test ciążowy, póki co prawie 9 tydzień ciąży.
    Mówią, że przy wysokiej fragmentacji pomaga częstsze współżycie. Nie bylibyśmy w stanie przez cały cykl codziennie, ale za to w dni płodne działaliśmy ile się dało, teraz też zaszłam w ciążę kiedy seks był 2 razy w owulację. Wiem, że pewnie wszystkiego próbowaliście, ale pomimo, że nie badaliśmy nigdy nasienia po krótkim okresie wstrzemięźliwości, to mówią że plamniki młodsze mają lepszą fragmentację. Trzymam za Was wszystkie kciuki i mam nadzieję, że szybko ujrzycie 2 kreski.
    P.S. byliśmy tak podłamani brakiem poprawy wyników, że nie zamówiłam nowych supli i mąż od stycznia nic nie brał - w marcu udało mi się zajęć w ciążę. Wielu suplementy pomogły, ale w naszym przypadku okazały się stratą pieniędzy.
    Super, gratuluję. JA uwielbiam takie naturalne cuda i historie. Co do supli to nie wiem czy wiesz, ale proces spermatogenezy, czyli powstawania plemnika trwa 72-74 dni, czyli plemnik który zdziałał cud powstał kiedy jeszcze się suplementowaliście.

    09.2018 - 3 lata starań, oligoteratozoospermia, żylaki powrózka nasiennego III stopień, on ureaplasma
    16.11.2018 operacja żylaków
    12.2018 wyleczona ureaplasma
    04.2019 wszystkie parametry nasienia poniżej norm, morfologia 0%, późno zoperowane obustronne wnętrostwo
    U mnie brak powodu niepowodzeń (według lekarzy), mnie osobiście niepokoją plamienia 8-9 dni po owulacji, krótkie cykle.

    Naturalne starania do 12.2021, później in vitro.
  • koczi Znajoma
    Postów: 23 2

    Wysłany: 19 maja 2021, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate1811 wrote:
    Kupiłam tez mężowi Astaksantyne 12mg bierze ją 1x1, jest to najmocniejszy antyoksydant. Szukając jakie suple powinien brać mój mąż (u nas bardzo kiepski ruch i fragmentacja bo 55%, reszta niby w normie ale w dolnych granicach) znalazłam, że taka dziewczyna dawała mężowy właśnie na poprawę DNA plemników. Ja zamawiałam to na allegro.
    Dawki antyoksydantów muszą byc duże przy złej fragmentacji aby coś dało. Mój mąż też jak Twój łyka mase tych supli ale przed poprzednim in vitro było widać poprawę. Teraz szykujemy się do kolejnego podejścia.
    Powodzenia 🍀

    A jakiej firmy ta astaksantyna? Ja mam Swanson, ale 4 mg - słyszałam, że to dobra firma, ale nie mają wyższych dawek...

  • Kate1811 Autorytet
    Postów: 2290 2169

    Wysłany: 19 maja 2021, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    koczi wrote:
    A jakiej firmy ta astaksantyna? Ja mam Swanson, ale 4 mg - słyszałam, że to dobra firma, ale nie mają wyższych dawek...
    Nu U Nutrition
    Natural Astaxsanthin 12mg
    180 kapsułek na allegro są na pewno.
    Też inne mamy z swansona ale tu ze względu na dawkę kupiłam tą.

    starania od 2016
    *IVF 01.20 ☹️
    *IVF 07.20
    ✓07.20 Transfer 🥳

    Nic nie boli bardziej, niż śmierć
    spełnionego marzenia 💔
    💔 Oleńka 34tc [*] 💔👼🏼02.21

    Walczymy dalej 🍀

    *IVF 09.2021
    °7 komórek 🤩 wszystkie
    zapłodnione
    ° 6 blastek 🤩

    ✓09.21 transfer - CB 💔
    ✓11.21 transfer - 😞
    ✓04.22 transfer - 😞

    ✓05.22 transfer 🙏🏻✊🏻❤️
    5dpt- beta: 15,91
    7dpt- 66,08
    9dpt- 199,48
    11dpt- 544,04
    13dpt- 1701,08
    19dpt- pęcherzyk ciążowy i żółtkowy
    25dpt- jest ❤️🙏🏻🌈🥰

    Nasz cudzie trwaj! 🙏🏻🙏🏻🙏🏻❤️🌈

    23.01.2023 Nasz cud jest z nami 🥰❤️🌈🤗

    Mamy ❄️❄️
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ