X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Fragmentacja DNA plemnika
Odpowiedz

Fragmentacja DNA plemnika

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kasia12323 Autorytet
    Postów: 282 327

    Wysłany: 21 grudnia 2019, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiliśmy wyniki HBA i fragmentacje i oto wyniki
    hba-84%.
    fragmentacja DNA-33%. lekarz kazal zrobic badanie nasienia jeszcze w innym laboratorium wiec po kilku dniach zrobilismy takze badanie nasienia wyniki z
    12.12 20.12
    morf 3% 2%
    ilosc 56mln 54mln
    w 1ml 16mln 14,15mln
    ruch post. 62% 16,36%
    plem ruchome 68% 44,55%
    co moze byc przyczyna tak pogorszonych wynikow w tak krotkim czasie

    preg.png
  • Ewelina85 Autorytet
    Postów: 398 228

    Wysłany: 21 grudnia 2019, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia12323 wrote:
    Zrobiliśmy wyniki HBA i fragmentacje i oto wyniki
    hba-84%.
    fragmentacja DNA-33%. lekarz kazal zrobic badanie nasienia jeszcze w innym laboratorium wiec po kilku dniach zrobilismy takze badanie nasienia wyniki z
    12.12 20.12
    morf 3% 2%
    ilosc 56mln 54mln
    w 1ml 16mln 14,15mln
    ruch post. 62% 16,36%
    plem ruchome 68% 44,55%
    co moze byc przyczyna tak pogorszonych wynikow w tak krotkim czasie
    Pomijając ruch to wyniki są prawie identyczne. Powodów może być mnóstwo, ale najbardziej prawdopodobny to taki, że jakość nasienia nie jest stała. Zmienia się w sumie każdego dnia, może nie jakoś diametralnie, ale jednak zmienia. Drugi powód to badanie w innym laboratorium, być może na innych maszynach, na pewno przez innych laborantow. Nie wiem czy wiesz, ale podczas badania nasienia nie bada się całości, a jakas cześć np 300 sztuk i mnozy ten wynik przez ogół. Co oznacza, że raz laborant mógł trafić na lepsze skupisko plemników, a raz na gorsze.
    Kolejna rzecz to czy ilość dni bez seksu była taka sama przed pierwszym i drugim badaniem. Ilość stresu, wypitych płynów, jak partner spędzał dni przed badaniami, może przed którymś był bardziej aktywny, to wszystko wpływa na plemniki.
    Dziwne, że lekarz kazał Wam w tak krótkim odstępie powtórzyć badania, ponieważ najkrótszy odstęp pomiędzy wynikami powinien wynosić 14 dni. Cały proces produkcji plemników trwa 72-74 dni, a później 14 dni dojrzewają, także jak widzisz w ogóle najlepiej powtórzyć je po 3 miesiącach...

    09.2018 - 3 lata starań, oligoteratozoospermia, żylaki powrózka nasiennego III stopień, on ureaplasma
    16.11.2018 operacja żylaków
    12.2018 wyleczona ureaplasma
    04.2019 wszystkie parametry nasienia poniżej norm, morfologia 0%, późno zoperowane obustronne wnętrostwo
    U mnie brak powodu niepowodzeń (według lekarzy), mnie osobiście niepokoją plamienia 8-9 dni po owulacji, krótkie cykle.

    Naturalne starania do 12.2021, później in vitro.
  • kasia12323 Autorytet
    Postów: 282 327

    Wysłany: 21 grudnia 2019, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wyniki robilismy tez w lipcu
    morfologia-6%
    liczba plemników-60,3mln
    w 1ml-10,1mln
    ruch szybki postępowy-50%
    plemniki zywe-67%
    mąż miał operacje zylakow powrozka nasiennego ok 1,5roku temu.
    od 3 miesiecy bral acertin. a teraz zmienilam na fertilman plus, maca, parenton.
    ja od 8 miesiecy biore clostilbegyt aby w kazdym cyklu byla szansa. jestem po 2 IUI ale jeszcze nie znamy wyniku. robione mialam w czechach bo tam tez mam ubezpieczenie i wychodza grosze za to. ale pani doktor mowi ze juz wiecej nie zrobi ze tylko in vitro. bo morfologia powinna byc 15% zeby naturalnie zajsc

    preg.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ