X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Gdzie w stolicy badanie nasienia z domu?
Odpowiedz

Gdzie w stolicy badanie nasienia z domu?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam problem z facetem, stanowczo odmówił oddawania nasienia w klinice :-/ Szukam dla niego możliwości oddania próbki w domu i dowiezienia do kliniki, wiem ze jest taka możliwość (dowozi się w ciągu godziny trzyma w temp. 37 stopni). Pytałam w Invimed w Warszawie nie mają. Ktoś coś poradzi??

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • tuonela Autorytet
    Postów: 1168 320

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To moze sie skonczyc zaklamaniem wyniku moze tak go uswiadom .A jak bedzie musial kilks razy oddac nasienie np do inseminacji to co tupnie noga ze nie . A on chce miec dziecko?

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje...
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę się obawiam, że może mu po prostu nie wyjść :) On z tych wrażliwych, na zawołanie to ciężko. Nie mamy w tym doświadczenia, co radzisz? Pójść z nim do kliniki? Czy wysłać samego? Czytałam, że są specjalne pokoje, nastrojowa muzyka itp. Mi się to skojarzyło ze specjalnymi pokojami do spotkań w...więzieniach sorry ;) Generalnie jeśli dla kogoś to 1 raz to niezręczna sytuacja chyba.
    Będzie i tak musiał oddać do kd, to oczywiste.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2018, 18:03

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • tuonela Autorytet
    Postów: 1168 320

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maz też sie krepował ale sam poszedl poprostu nie chcial tego poruszać jak bylo jak te pokoje wyglądają itp ale za 3 razem jak był powiedział ze czul się jak w domu i idzie sie przyzwyczaić . Podejrzewam że twój sie wstydzi podjesc do recepcji i powiedziec co chce.Powiem tak moj maż wkoncu stwierdzil ze do takiej raczej kliniki nie przychodzi osoba nie mająca problemow z plodnościa i nie wazne czy to chodzi o kobietę czy faceta wiec po co się krepować? Moj ma juz z 6 jak nie lepiej takich badań za sobą porostu chce mieć dziecko to idzie i grzecznie poszedł .A twój chce mieć dziecko ? czy ty tylko nasikasz?

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje...
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój sam nie wie czy chce in vitro (dziecko chce), zdecydowaliśmy się bo ja nie odpuszczam. On jest w rozterce :) Na badanie nasienia się zgodził ale nie chce w klinice, nie wyobraża sobie tego jak mówi.
    Jeśli chodzi o badanie to znalazłam sporo info nawet tutaj na forum, ale z 2013 r, odnośnie oddania w domu i zawiezienia do kliniki, kilka placówek robi, może coś znajdę aktualnie. Ja myślę, że na 1 raz może tak było by najlepiej, 1 koty za płoty. Może następnym razem pójdzie od razu do kliniki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2018, 20:08

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • freta Autorytet
    Postów: 369 215

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kayama zapytaj w klinice Invicta. W formularzu przed badaniem było pytanie odnośnie miejsca pobrania nasienia. W razie czego trzeba uwzględnić czas od pobrania do dowozu (max. godzina) i odpowiednie warunki. Najlepiej dopytać.

  • Kabełka Autorytet
    Postów: 1065 527

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w Novum pytałaś?
    Rozumiem, że to dla faceta krępujące ale wystarczy pójść do takiej kliniki jak np. novum i tam siedząc na holu widać dosłownie co parenaście minut jak mężczyźni przychodzą oddać nasienie i naprawdę nikogo to nie dziwi ani nie śmieszy. Czasem faceci przychodzą sami, czasem z kobietą, która czeka na holu, a czasem wchodzą razem do pokoju. W takim miejscu to normalka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2018, 19:22

    km5sdf9h9gfpaiic.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak przy minusowych temperaturach jakie teraz panują przewieźć bezpiecznie nasienie do kliniki?

    Byłam raz świadkiem jak mężczyzna przyniósł nasienie. W kolejce mnóstwo ludzi, czekających na wizytę też. Facet na maksa speszony musiał powiedzieć co przyniósł, babka bez jakiegokolwiek zrozumienia sytuacji jeszcze bardziej wprawiała go w zakłopotanie. Musiał wypełnić jakieś druczki, odpowiedzieć na jej pytanie. Co więcej, w kolejce stały starsze osoby, które przyszły tylko na pobranie krwi, które na pewno nie leczą niepłodności. Ja byłam speszona całą tą sytuacją. Było mi zwyczajnie żal tego faceta.

    Gdy oddaje się nasienie na miejscu, podchodzi się tylko do recepcji, mówi się na którą godzinę jest się umówionym, babka mówi jaki pokój i daje dokumenty, które uzupełnia się w pokoju. Po wszystkim przez specjalne okienko oddaje się nasienie wraz z wypełnionymi dokumentami.

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na tak zadane pytania odpowiem przewrotnie: w zasadzie wszędzie... Wybierz klinike do której masz najbliżej. Zapiszcie się - termin poza godzinami szczytu (żeby korków nie było)... w domu do dzieła, próbka szybciutko pod pachę (do gołego ciała) i pędem do kliniki, bo masz w zasadzie pół godziny - niby mówia że do godziny można, ale najlepiej się wyrobic w pół bo a nóż widelec w klinice trzeba bedzie czekac..

    My na początku naszych badań tez tak robilismy raz czy 2 - do jednej z klinik mieliśmy tylko 2 km, więc dało radę... później mój małż stwierdzi że woli na miejscu, bo mniej stresu z przewożeniem próbki.

    Podaje kliniki które mam spr:
    Bocian na Stawki (tu robiliśmy), Invicta na Złotej (tu tez robiliśmy), w Novum raczej tez biorą (kiedys się pytałam). W Invimedzie tez sie kieds na to godzili (w 2015 się pytałam).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia 2018, 15:04

    2020 :)
    2023 :)
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka dzięki! W invimedzie mi potwierdziła że można. A próbowki skąd bralas? Na pewno trzeba się umówić z lab. i czekają. Podobno nawet w sobotę można, lepiej bo nie ma korków :) Spróbujemy, jak nie wyjdzie to będzie jasne że trzeba na miejscu.

    Anka37 lubi tę wiadomość

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sterylny pojemniczek na mocz do kupienia w każdej aptece... facet może bezpośrednio do pojemniczka, chociaz można tez ze specjalną gumką, a potem zawartość przełożyć do pojemnika (tak trochę bezpieczniej)...
    Mój do IVF (żeby nie było żadnych problemów) używa takich:
    https://www.google.pl/search?q=sagami+original&oq=sagami+&aqs=chrome.1.69i57j0l5.5375j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8

    i one na pewno nie szkodzą plemnikom

    2020 :)
    2023 :)
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapisałam męża do Invimedu i zobaczymy ;) Z tego co dzwoniłam to praktycznie wszędzie pozwalają dowozić. Może się okazać że całe to dowożenie jest bardziej kłopotliwe niż pójście do kliniki, to będzie miał nauczkę.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • on___ Koleżanka
    Postów: 80 8

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy orientuje się ktoś gdzie w Warszawie można wykonać manualne badanie nasienia?

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 14 lutego 2018, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatecznie mąż robił badanie na miejscu ale w Bocianie, którego nie polecam. Dobrze mu poszło :) ale stres miał. A Bociana nie polecam że względu na warunki, pokój jest bardzo mały, obok jest lab. ciągle ktoś chodzi, otwierają drzwi na poczekalnie... Komfort żaden. Na plus że w cenie maja omówienie wyniku przez diagnoste.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ