X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Jak to jest z tą morfologią?
Odpowiedz

Jak to jest z tą morfologią?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • SuperTata Debiutantka
    Postów: 7 5

    Wysłany: 7 lutego 2015, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam liczne grono Pań i mniej liczne Panów :)

    Najpierw dobrą duszę orientującą się troszkę w temacie prosiłbym o interpretacje wyników nasienia.

    Gross description
    Objętość 2,5ml of cream fluid WHO norma 2,0ml lub więcej

    Upłynnienie: pełne
    Lepkość: Abnormal - nadmierna lepkość
    PH 8.5 WHO norma (7.2-8.0)
    Ruchliwość - 40% ruchliwych, z których
    A 22 % szybkie progresywne
    B 8% wolne progresywne
    C 10% non-progressive
    D 60% nieruchome
    Żywotność 47% live (norma 50% lub więcej)
    Stężenie plemników 134ml/ml (norma 20 milion/ml lub więcej )
    Całkowita liczba plemników w próbce (2,5ml): 335million (norma 40 million lub więcej)
    MAR TEST : 4% Bound (norma mniej niż 50% Bound)
    Morfologia : 4 %normal, 96 % abnormal
    1% główka szpilki/bezgłowe

    Tak to wygląda u mnie niestety tylko tyle nic więcej nie ma żadnych innych parametrów.
    Martwić się czy nie? zastanawia mnie podwyższone ph do 8,5 kiedy górna norma jest 8.
    Również wyszła nadmierna lepkość i stąd pytanie czym można ja zmniejszyć, jakieś suplementy?

    Co do morfologi zastawanie mnie też jedno na badaniu napisane mam jako informacja, ze jeżeli morfologia jest poniżej 15% normalnych plemników spada możliwość zapłodnienia metoda in vitro. Nie ze jest niemożliwa ale że poniżej 15% spada.
    Co więcej do tej morfologii akurat załapałem się ponoć na ten graniczny punkt 4% ale czegoś tu nie rozumiem,przedstawię dwa warianty:

    Wariant A
    Dajmy na to jest 3% czyli poniżej normy ale ilość plemników w ejakulacie 300mln (grubo ponad normę) to i tak daje nam 9mln żołnierzyków o prawidłowej budowie gotowych do zapłodnienia jajeczka.

    Wariant B natomiast
    Morfologia 10 % prawidłowych(wynik bardzo dobry) ale tutaj mamy w ejakulacie dajmy 80mln(2x razy ponad normę czyli tez super ale sporo mniej niż w przypadku wariantu A-300mln ) co daje nam liczbę 8mln żołnierzyków zdolnych do zapłodnienia jajeczka.
    Reasumując w przypadku A mamy gorsze wyniki z badania ale i tak więcej zdolnych do zapłodnienia plemników niż w przypadku B, przy czym to wyniki wariantu B są dużo lepsze i spełniają normy wiec ja nie do końca rozumiem gdzie sens a gdzie logika może ktoś wyjaśni,no chyba ze chodzi o ten tłok w przypadku wariantu A i spora dysproporcje w plemnikach o budowie normalnej do tych abnormal i względu na dużą liczbę ogólną te zdrowe plemniki będą miały utrudnione zadanie aby przedostać się tam gdzie trzeba.
    Aha no i zastanawiam sie czy nie podrasować troszkę tego mojego materiału jakimiś dopalaczami, wybrałem już salfazin i kończę powoli androvit,no i myślę czy nie przerzucić się na profertil i ewentualnie zen szen plus witaminy z olimpu. Co myślicie.

    Z góry dziękuje za porady....

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 7 lutego 2015, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WItaj :)



    po pierwsze jesli jest wysokie pH i lepkosc w pierwszej kolejnosci posiew nasienia i wymazy na bakterie myhoplaste, uroplaste i chlamydie to idzie w parze ..z tym ze jest obnizona ruchliwosc, zywotnosc i morfologia..

    no i USG jader.. w celu wykluczenia zylakow bo i one prowadza do podwyzszonego ph i i zwiekosznej lepkosci ..


    owszem Twoje obl sa dobre tyle ze wez pod uwage ze w tych 1 % jeszcze moga byc te nieruchoe plemniki to raz.. a dwa.. te nieprawdilowe tez moga teoretycznie zaplodnic.. tyle ze moze dochodzic do roznych powiklacn jesli w plemniku jesst uszkodzone DNA ..

    wskazana jest napewno wizyta u urologa/androloga..


    oraz zbadanie hormonow.. Testosteron, FSH,LH, TSH , Prolaktyna ..

    zawsze przy wyniku 1% sa one wskazane..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2015, 20:06

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 7 lutego 2015, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niestey ale suplementy moga tu wiele nie zdzialac... owszem wspomagaja ..ale nie lecza..
    wieszosc przypadkow z taka morfologia.. zachodzi po dluuugim okresie staran..

    Niestety leczenie u mezczyzn wyglada troche gorzej..i ten proces jest o wiele dluzszy.. sam proces spermatogenezy to 72-74 dni .. wiec potrzeba po porstu czasu na jakiekolwiek zmiany

    wiec do tego warto wziasc sie za siebei przebadac dokladnie ..
    unikac goracych kapieli, zdrowy tryb zycia wiecej ruchu, rzucic palenie ograniczyc alkohol..



    do suplementow dodalabym kwas foliowy .. wspomaga plemniki

    rozumiem ze byles zdrowy robiac badanie tzn okolo tyg do dwoch nie miales temp ??
    bo jelsi byla to radze powtorzyc badanie nawet za jakis miesiac wlacznie z posiewem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2015, 20:05

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • SuperTata Debiutantka
    Postów: 7 5

    Wysłany: 7 lutego 2015, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Aniu, dziękuję za szybką odpowiedź ;)

    Sprawa trochę dziwna bo ginekolog żonki przesyłając wyniki napisał tylko...wyniki dobre.

    Co do posiewy na pewno wykonam, rozumiem,że chodzi o posiew z nasienia czy z cewki moczowej czy ewentualnie z moczu wystarczy? A czy czymś można próbować rozrzedzić nasienie przed stosunkiem?No i hormony też zrobię dla pewności.

    Co do USG miałem robione jakiś rok temu ale pod kątem tego że wyczułem jakąś nieprawidłowość tu i ówdzie :D ale nic nie wykazało, zaznaczam że było to USG dopplerowskie ale nie pod kątem żylaków i teraz pytanie czy lekarz robiąc je wyłapałby ewentualne żylaki?

    Palić nie pale,sport uprawiam, co do alkoholu piwko się ograniczy :)
    minus praca siedząca.

    folic już aplikuje 2 tab dziennie no i się zastanawiam nad tym profertilem jak myślisz Aniu warto ?

    Czyli te moje wyniki aż takie złe, że na leczenie farmakologiczne raczej się kwalifikują czy można działać i może się uda:D ?

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 7 lutego 2015, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedno co powiem .. z dala z meskimi wynikami od ginekologów :)

    nam bez plemnikow chcieli robic IUI ..ale ..to inna kwestia :)


    Urolog/ androlog- ja polecam androloga

    posiew nasienia, co do wymazów na te bakterie ktore wymienilam myhoplaste, uroplaste i chlamydie - to wymaz z cewki moczowej

    jesli chodzi o lepkosc i rozrzedzenie wit C , duza ilosc wody :)


    jesli miales takie usg to powinni juz wtedy wykryc :)

    co do profertilu.. sa zdania podzielone.. jelsi juz brales androwit, salfazin to mozna sprobowac choc wiem ze dziewczyny znalzaly o podbnym skladzie jakies tabl .. Ania 1986 o nich pisala .. i sa tansze a taki sam sklad.. ale nigdy niepamietam nazwy :) cos na F :)

    powiem tak.. sa złe.. zwazywszy na morfologie.. ktora naprawde trudno poprawic.. i teraz jednym z zadan.. jest spr co na to wplywa..

    generalnie przy morfologii 1% zalecaja in vitro ..
    fakt sa dziewczyny ktore zachodzily przy takiej morfologii ale sa to starania liczone w latach .. wiec nie wiem czy nie warto najpierw zdiagnozowac problem a pozniej zastanwoic sie nad ta opcja..bo nikt ci nie da gwarancji ze te wyniki sie polepsza..a co wazniejsze nie pogorsza.. bo z tym tez trzeba sie liczyc..

    jesli chcesz wklej swoje wyniki na tym watku

    http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewforum.php?f=63

    tylko trzeba sei zarejestrowac ale jest bezplatnie i tam u eksperta dr Jana Wolskiego uzyskasz informacje.. zadaj jak najwiecej pytan.. a on odp.. zazwyczaj odp w ciagu 1-2 dni :)


    ta morfologia moze rowniez swiadczyc o glebszym problemie i genetyce ..

    wiec owszem nie ma co zalamywac rak.. a walczyc i sie starac.. ale rownolegle Diagnostyka.. i ewentualne leczenie .. ( hormony - moga bardzo duzo napsuc- a je u Was facetow bardzo trudno ogarnac.. u kobiety to 2-3 miesiace .. u mezczyzn niestety 3 miesice do nawet roku czasu ) bakterie- rowniez..szczegolnie chlamydia , no i w ostatecznosci genetyka..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2015, 21:52

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 7 lutego 2015, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2016, 00:04

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2015, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uważam ze działać i ze sie uda, ale USG i hormony oraz powiew tak jak napisała Ania obowiązkowo. To pierwsze badanie nasienia? Mozna próbować poprawić suplementami a za 3 miesiące powtórzyć. Duzo tez zależy czy u zony wszystko ok, ponoć czynnik kobiecy jest ważniejszy...co nie umniejsza roli panów, ale trzeba dokładnie kobietę zbadać.

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 7 lutego 2015, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    Mogę o coś zapytać ty masz morfologie 4 % czy 1%? Bo już się pogubilam czytając was :p
    Kurde sory ja chyba pochrzamilam :-o
    4%
    Skąd. Mi się wzielo 1%

    Supertata 4% nie jest zla morfologia i klasyfikuje do inseminacji ale badania i tak trzeba zrobic. :-)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2015, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    co do profertilu.. sa zdania podzielone.. jelsi juz brales androwit, salfazin to mozna sprobowac choc wiem ze dziewczyny znalzaly o podbnym skladzie jakies tabl .. Ania 1986 o nich pisala .. i sa tansze a taki sam sklad.. ale nigdy niepamietam nazwy :) cos na F :)
    Te tabletki to FERTILMAN(nie mylic z fertilmen bo takowy tez wystepuje) i brac w dawce 2x1 wtedy skład jest bardzo przyblizony do profertilu a o 100 zł taniej:) do tego wit c 1000 i wit e 400

    to dokładnie ten:http://www.przedciaza.pl/14-fertilman.html

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • ann23 Znajoma
    Postów: 16 3

    Wysłany: 8 lutego 2015, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam chciałam tu dopisać jeśli chodzi o protefil my mieliśmy ruchliwość słabą a 3% a+b 13% mąż brał protefil o którym tu pisaliście oczywiście była dieta tzn banany mandarynki ryby zielenina orzechy brazylijskie luźne gatki i kąpiel w lekko ciepłej wodzie i usg oczywiście wykazało że jest zapalenie prostaty i jakiś płyn w jajeczkach 2 tygodnie maż brał biseptol i 30 dni tabletki multiprosti( tanie 30 zł)1 m-c flegaminę w tabletkach podobno rozrzedza spermę i wtedy plemniki szybciej się poruszają polecone przez ginekologa u którego robiłam laparoskopię i 3 m-c protefil( z przerwą na 1 m-c multiprosti)
    5 lutego robiliśmy nowe badanie
    morfologia poszła o 1%
    ruchliwość a 38%
    a+b 60%
    i 60 ml plemników więcej
    ja myślę że protefil to dobre tabletki drogie ale przebadane czasem warto chociaż jak je kupowałam to szczęka mi opadła cena za 180 tabletek 560 zł
    życzę wszystkim powodzenia

    ann23
  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 8 lutego 2015, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o Profertil, to nam się udało kupić na allegro trzymiesięczną kurację za 489 zł (przesyłka była darmowa). Czy u nas działa jeszcze nie powiem, bo mąż dopiero miesiąc zażywa. Androvit jakoś tam wpłynął na poprawę, ale mąż źle się po nim czuł.
    Ale najważniejsze tak jak dziewczyny piszą- wszystkie badania, żeby znaleźć przyczynę, a później trzeba ją zwalczyć :)

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • SuperTata Debiutantka
    Postów: 7 5

    Wysłany: 8 lutego 2015, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hehe i ja już się prawie pogubiłem z tą moją morfologią :D

    wyszło u mnie 4% a te 1% to te główka szpilki/bezgłowe.To było pierwsze badanie nasienia ale tak jak pisałem salfazin już wybrałem i kończe androvit brać, jeszcze tak
    2 tyg.

    Badania i posiewy na pewno wykonam.

    No i kolejne pytanie czy już próbować inseminacji czy lepiej popróbować naturalnie jeszcze trochę, żonka miała podwyższoną prolaktynę i dopiero od jakiegoś miesiąca jest w normie i myślimy że może to było problemem, że się nie udawało ale sprawdzimy w niedługim czasie drożność jajowodów,chyba że jeszcze jakieś badania polecacie?

    Dziękuję Aniu1986 za info odnośnie tego FERTILMANU,sprawdzę sobie z Profertilem i z któregoś skorzystam, jestem zdania że witaminy ciężko przedawkować w dzisiejszych czasach ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2015, 11:19

    Ania_84, Nina86 lubią tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 8 lutego 2015, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aa bo ja popatrzylam na te 1% główek szpilki :P

    cod o IUI .. to probujcie jeszcze naturalnie.. a dopeiro po droznosci ewentualnie iui .. bo i tak przed IUI trzeba zrobic droznosc :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2015, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A TSH i inne hormony ma zona dobrze?a monitoring owulacji?jak bedzie hsg, to ja bym próbowała jeszcze naturalnie, ponoć wtedy czesto po hsg sie udaje, ale to zalezy od decyzji lekarza prowadzącego. Ginekolog zony widział te wyniki nasienia?jaki jest jego plan?

  • SuperTata Debiutantka
    Postów: 7 5

    Wysłany: 9 lutego 2015, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak THS, T4, Androgen, Testosteron w normie tylko jakis SEX HORMONE BIDING GLOBULIN podwyższony jest, no i ASO ale to pewnie po tym jak miała kiedyś infekcje gardła.

    o co chodzi z "monitoring owulacji"? a hsg rozumiem że to skrót od badania drożności jajowodów?

    Dopiero niedawno obniżyliśmy żonce prolaktynę więc może to był nasz problem i zanim zdecydujemy się na Inseminację to chyba podziałamy jeszcze trochę naturalnie ale zobaczymy co doradzi Ginekolog.

    Co do Ginekologa to widział wyniki bo sam je wysyłał mailem i napisał tylko wyniki dobre a co do działania to jeszcze nie wiemy jaki ma plan dopiero się do niego wybieramy na dniach bo, żona będzie miała owulację,ostatnio jakieś zastrzyki dawał na pękanie jajeczka czy coś w tym stylu, więc pewnie tym razem też zaproponuje zastrzyk i każde działać :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2015, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to jak ginekolog mówi ze dobre wyniki, to pewnie niedługo sie uda:)trzymam kciuki:)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ