X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Jest gorzej :( czym się ratować?
Odpowiedz

Jest gorzej :( czym się ratować?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kakiko4 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest gorzej... Mam totalny mętlik. Staramy się już jakiś czas a bobasa brak, wysłałam męża na badania wyszły tak:
    Liczba dni od ostatniej ejakulacji: 7
    Upłynnienie: 60 min
    Objętość: 1,5 ml
    pH 8
    Barwa: szaro biała
    Lepkość: zwiększona
    Aglutynacja: brak
    Ruch postępowy: 60%
    Ruch niepostępowy: 3%
    Plemniki nieruchome: 37%
    Żywotność: 65%
    Plemniki o prawidłowej budowie: 5%
    Preparat bezpośredni: komórki okrągłe 4-8 w p w
    Ilość plemników w ml 80mln
    Całkowita ilość plemników 120mln.

    Jako że czas abstynencji był długi mąż zrobił badanie ponownie po 3 tygodniach i wyszły znacznie gorzej:

    Liczba dni od ostatniej ejakulacji : 4
    Uplynnienie 40 min
    Objętość: 2 ml
    pH 9
    Barwa: szaro biała
    Lepkość: zwiększona
    Aglutynacja: stopień I
    Ruch postępowy: 38%
    Ruch niepostępowy: 8%
    Plemniki nieruchome: 54%
    Żywotność: 50%
    Plemniki o prawidłowej budowie: 4%
    Preparat bezpośredni: komórki okrągłe 5-7 w p w
    Ilość plemników w ml 24mln
    Całkowita ilość plemników 48mln

    Dodatkowo posiew: Corynebacterium spp. ++

    Mąż w tym czasie przyjmował salfazin, selen, kwas foliowy i od jakiegoś czasu wit. C 1000, urocaps i ACC 600 w okresie mojej owu.
    Co mogło mieć wpływ na pogorszenie wyników?
    Kupiłam mu jeszcze Fertilman Plus i L- karnityne 500
    Jutro urolog.
    Boje się.. Co sądzicie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia 2018, 21:22

  • Helenka_mała Autorytet
    Postów: 335 296

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kakiko4, nie martw sie mocno. Wydaje sie ze miedzy badaniami partner zlapal jakas bakterie, stad pogorszenie wynikow, wiec pewnie dostaniecie na to jakis antybiotyk. Wyniki sprzed 3 tyg. calkiem dobre. Skoro jutro lekarz to wszystko Ci lekarz wyjaśni :)

    rocznik '85. AMH 1,3. Starania od 06.2017.Czynnik męski. Asthenozoospermia. Morfologia 3%, FDNA 8%. Invicta Gdańsk. Pierwsze ivf: 10.11.2018 - transfer blastki 4AB; 16.11 - bHCG - 46.28; 20.11 - bHCG - 285.81; ❄❄ w zapasie
    30.07.2019 - poród SN, dziewczynka <3
    18.07.2023 - kriotransfer 4BB, 24.07. bHCG <0,2 :(
    18.08.2023 - kriotransfer ostatniej blastki 2BB na cyklu naturalnym
    23.08.2023 - pozytywne testy, bHCG- 29,77
    24.08.2023 - bHCG- 63,90
    28.08.2023 - bHCG - 571,00 <3
  • angelwings Przyjaciółka
    Postów: 157 20

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na wyniki badań wpływ mają różne czynniki - zastanówcie się czy maż w tym czasie nie miał żadnej infekcji itp. Nic dziwnego, że się boisz.Ważne, że plemniki są, a resztę to niech wypowie się specjalista. W jakim mieście macie wizytę u urologa?
    Nie wiem, czy to Cię pocieszy, ale mój mąż nie ma ani jednego plemnika w nasieniu i walczymy o chociaż jednego, który da nam upragnioną ciążę...

  • Kakiko4 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 2 sierpnia 2018, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za słowa otuchy. Nie zaobserwowalismy żadnych znaczacych zmian, chyba że to infekcja jakaś bezobjawowa? Mąż sam odstawił alkohol, bierze witaminy, chodzi na trening (ale tak już było) Jedynie co to pracuje na nocną zmianę ostatnio.. Jesteśmy ze śląska, niedaleko Rybnika. Nie wiem czy ten doktor się specjalizuje w takich sprawach bo to urolog chirurg.

  • Kakiko4 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 2 sierpnia 2018, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A więc po wizycie. Doktor nie przepisał nic! Wyniki sprzed 3 tygodni podobno dobre na tyle, że można by 5 chłopa obdzielić, a te aktualne spowodowane być może ' słabszą dyspozycją' bądź u męża proces powstawania nowych plemników może zajmuje więcej czasu. Bakteria z posiewu to podobno taka, która żyje na skórze i nie stanowi zagrożenia, mogła przedostać się podczas oddawania nasienia...
    Nie wiem co o tym myśleć.
    Od siebie będę mu podawać
    Fertilman Plus
    Salfazin
    Wit. C 1000
    L-karnityna
    Selen
    Kwas foliowy
    Acc 600 przed owulacją
    Może tyle tego przyjmować?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2018, 18:38

  • angelwings Przyjaciółka
    Postów: 157 20

    Wysłany: 2 sierpnia 2018, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzisz, jednak niepotrzebnie się bałaś. Ja słyszałam, że androlodzy polecają Profertil, a do tego myślę że witamina c 1000 byłaby ok. Szkoda, że lekarza nie dopytałaś o suplementy.
    Jak długo już się staracie?? Jeśli dłużej niż rok to może warto Ciebie dokładnie zbadać

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ