X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Kiepska ruchliwość / posiew nasienia?
Odpowiedz

Kiepska ruchliwość / posiew nasienia?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • llallka Autorytet
    Postów: 738 523

    Wysłany: 18 września 2014, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój M. 3 miesiące temu zrobił badanie nasienia i wyniki okazały się nienajlepsze. W ruch poszła suplementacja, zdrowszy tryb życia... Po 3 miesiącach ponowne badanie- wyniki bez zmian, a nawet gorsze. Teraz idzie na posiew. Jak myślicie czy to badanie może coś wyjaśnić? Czy jakieś bakterie mogą tak drastycznie obniżyć ruchliwość (ok 20% ruchliwych plemników)? Może ktoś tak miał? Będę wdzięczna za wszelkie informacje...

    nzjdyx8dfh9ywefg.png
  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 18 września 2014, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    najlepiej zrobić posiew. bakterie mogą obniżać ruchliwość i żywotność.

    będziesz miała wyniki badania i posiewu to idź z nimi nawet do gina. Moja ginka się wypowiadała o wynikach mojego męża.
    dziś robiliśmy posiew, ale wyniki w ciągu 7 dni roboczych więc trochę się naczekam :(

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 18 września 2014, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsze co obniza te parametry to wlasnie jakies bakterie stany zapalne :)
    zrobcie posiew jak cos wyjdzie to idzcie do lekarza a najlepiej od razu u ty zrob jelsi cos wyjdzie .. bo wtedy obywdwoje bedziecie przechodzic kuracje :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • llallka Autorytet
    Postów: 738 523

    Wysłany: 19 września 2014, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za informacje.
    Mój m. był u androloga, ale o posiewie nie było mowy- to ja wyskoczyłam z tym żeby tam poszedł tknięta powtórnymi kiepskimi wynikami. Nie spodziewałam się, że nagle wyniki będą wyśmienite, ale żeby choćby drgnęły.... Pokładam spore nadzieje w tym badaniu....

    nzjdyx8dfh9ywefg.png
  • Hope2 Przyjaciółka
    Postów: 79 65

    Wysłany: 19 września 2014, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    llallka wrote:
    Dzięki za informacje.
    Mój m. był u androloga, ale o posiewie nie było mowy- to ja wyskoczyłam z tym żeby tam poszedł tknięta powtórnymi kiepskimi wynikami. Nie spodziewałam się, że nagle wyniki będą wyśmienite, ale żeby choćby drgnęły.... Pokładam spore nadzieje w tym badaniu....

    U nas właśnie bakterie blokowały wszystko. Po antybiotykach nie ma leukocytów i wyniki ponoć w normie, choć nadal nie fantastyczne, a ciąży niestety nie ma. Z każdym miesiącem jest jednak nadzieja :-)

    llallka lubi tę wiadomość

    Hope
  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 20 września 2014, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope a czy oboje braliście antybiotyki? czy musiałaś też z tego powodu badania robić i jaki lekarz przepisał odpowiednie leki? takie małe pytanka za odpowiedzi dziękuję ;)

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ