X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Kochane pomóżcie zinterpretować wyniki:(
Odpowiedz

Kochane pomóżcie zinterpretować wyniki:(

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Nadzieja545 Koleżanka
    Postów: 38 7

    Wysłany: 20 czerwca 2014, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czas abstynencji 4 dni
    czas upłynnienia 30 min
    lepkość, barwa: prawidłowa
    liczba plemników: 72,5 mln/ml
    Ruchliwość A,B: 60%
    Ruchliwość C: 10%
    Nieruchome: 30%
    Plemniki prawidłowe 80 %

    Czy wszystko w porządku? Czy brać jakieś witaminy na poprawę nasienia?
    Prosze poradźcie bo sama nie wiem juź co mysleć:(

    mrth666 lubi tę wiadomość

    Nadzieja545
  • mrth666 Autorytet
    Postów: 338 353

    Wysłany: 20 czerwca 2014, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Według mnie wynik b.dobry :P
    a masz coś napisane w rozpoznaniu albo w uwagach na końcu, że się martwisz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 czerwca 2014, 09:45

    Nadzieja545 lubi tę wiadomość

    w57vkrntb2ql331t.png[/link]1usa15nmbx89ymoj.png
    20120421560114.png
  • Nadzieja545 Koleżanka
    Postów: 38 7

    Wysłany: 20 czerwca 2014, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No własnie żadnych uwag a moja lekarka powiedziała że powinniśmy zrobić bardziej szczegółowe badania nasienia... dlatego właśnie się zastanawiam po co? i czy rzeczywiście wszystko ok:/

    mrth666 lubi tę wiadomość

    Nadzieja545
  • mrth666 Autorytet
    Postów: 338 353

    Wysłany: 20 czerwca 2014, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz...też mamy problem z nasienia u męża. Mam badanie przed sobą i sprawdziłam parametry, u nas niby też są w normie z tego co widzę u Ciebie są o niebo lepsze od naszych. Doktorka nie uargumentowała tego w żaden sposób dlaczego dodatkowe badania? Myśmy pierwsze mieli dobre a lekarz był zdziwiony tak dużą ilością plemników. Zlecił drugi raz te same tylko w innej klinice i wyszło ich jeszcze więcej :/
    i bądź tu mądrym...

    Nadzieja545 lubi tę wiadomość

    w57vkrntb2ql331t.png[/link]1usa15nmbx89ymoj.png
    20120421560114.png
  • Nadzieja545 Koleżanka
    Postów: 38 7

    Wysłany: 20 czerwca 2014, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja lekarka tylko zerknęła na nasze wyniki i nawet nie powiedziała czy są dobre tylko od razu że za mało szczegółowe... Tylko że u nas w okolicy robią tylko podstawowe badania nasienia:( ale wydaje się że skoro w tych podstawowych nie ma żadnych nieprawidłowości to powinna się raczej skupić na mnie. Ostatnio coś wspomniała o stymulacji jajeczkowania tylko że mąż musiał by być cały czas na miejscu a obecnie jest tylko w weekendy... Mówiła też o HSG i laparoskopii... Tylko teraz się tak zastanawiam czy to przed tą stymulacją czy po? Bo w sumie mogłabym te zabiegi porobić najpierw a potem mąż jakiś urlopik by wziął i wtedy można by spróbować tej stymulacji... oh mam już straszny mętlik w głowie:(

    Nadzieja545
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2014, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja545 wrote:
    Czas abstynencji 4 dni
    czas upłynnienia 30 min
    lepkość, barwa: prawidłowa
    liczba plemników: 72,5 mln/ml
    Ruchliwość A,B: 60%
    Ruchliwość C: 10%
    Nieruchome: 30%
    Plemniki prawidłowe 80 %

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2016, 08:53

    Nadzieja545 lubi tę wiadomość

  • Nadzieja545 Koleżanka
    Postów: 38 7

    Wysłany: 20 czerwca 2014, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staramy się 9 miesięcy w tym 4 miesiące z prowadzeniem obserwacji... hormony w normie jedynie niedobory witaminy D3 które uzupełniam już drugi miesiąc Vigantoletem. Jeśli chodzi o owulacje to na 4 cykle z mierzeniem tempki 2 z owulacją a 2 bez... Był polip na szyjce macicy ale już usunięty. Ginka mówiła że może być problem z niewydolnością ciałka żółtego w poprzednim cyklu brałam luteine i niby miało być wszystko pięknie ładnie ale wyszło jak zwykle:(

    Nadzieja545
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2014, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widziałam Twój wykres, teraz wielkie odliczanie, oby ten cykl był ostatnim :)

    Nadzieja545 lubi tę wiadomość

  • Nadzieja545 Koleżanka
    Postów: 38 7

    Wysłany: 20 czerwca 2014, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie!:) wierze w to z całego serca;)

    Nadzieja545
  • Bursztyn Autorytet
    Postów: 13182 46207

    Wysłany: 20 czerwca 2014, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja,jezeli nie zrobiliscie jeszcze to musicie zrobic morfologie nasienia, to jest najwazniejsze badanie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 czerwca 2014, 15:07

    477706bb5ioid7xx.jpg
  • Nadzieja545 Koleżanka
    Postów: 38 7

    Wysłany: 20 czerwca 2014, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko problem w tym że mąż teraz tylko w weekendy jest w domu;/ Labo które wykonuje badania robi tylko te podstawowe a jedyna osoba która robi właśnie te szczegółowe badania przyjmuje tylko w ostatnią środe miesiąca więc na razie nie ma realnej opcji zrobić tych badań niestety... Oj skomplikowane to bardzo:(

    Ale bardzo dziękuje za wskazówki:*

    Nadzieja545
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 20 czerwca 2014, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg mnie wyniki są bardzo dobre . macie 80% prawidlowych i ogromną liczbę w 1ml. My mieliśmy tylko 2% prawidlowych i to są złe wyniki

    Nadzieja545 lubi tę wiadomość

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 20 czerwca 2014, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja545 wrote:
    No własnie żadnych uwag a moja lekarka powiedziała że powinniśmy zrobić bardziej szczegółowe badania nasienia... dlatego właśnie się zastanawiam po co? i czy rzeczywiście wszystko ok:/
    No miala racje seminogram reczny nie ejst tak dobry jak komputerowe badanie nasienia
    Poniewaz to podstawowe badanie bywa czesto zafalszowane przede wszystkim zawyza morfologie -plemnika i jego ruch.....Baaardzo rzadko sie zdarza by mezczyzna mial 80%prawidlowych plemnikow..Srednio to okolo30% najwiecej bywa..Ale nie neguje byc moze malz ma ich az tyle.........Szczegolowe badanie jest komputerowe..wtedy to tak naprawde widac morfologie , ruch , aglutynacje , wady glowki , witki itd...czy leukocyty..W komputerowo wspomaganym dostajesz do reki wyniki opisane na kilku stronach...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 czerwca 2014, 17:40

    Nadzieja545, Daisy lubią tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Nadzieja545 Koleżanka
    Postów: 38 7

    Wysłany: 20 czerwca 2014, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i wszystko jasne... Dzięki za informacje:*
    Na razie wybieram się do ginka dopytać o HSG bo chce najpierw sprawdzić czy wszystko ok a potem jak sie uda to zrobimy te szczegółowe badania nasienia:)

    Nadzieja545
  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokladnie Nadziejo, tez podrzucam by zrobic komputerowe badania nasienia..tam bedziesz miala ze 30 pozycji jak nie wiecej. Ktore jak sie ruszaja, leukocyty, predkosc, zywotnosc po 1 i po 4 h, no rozne cuda. Wyniki moim zdaniem dobre, ale trzeba wejsc w szczegoly. Ile macie ml nasienia ogolnie? My mamy 680mln na 4ml :)
    Powodzenia i koniecznie powtorzcie badania w klinice leczenia nieplodnosci, tam bedzie wszystko dokladnie :)

    Aas co wiecej. Najpierw nasienie, najpierw!!!

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ