X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy konsultacja wyników, szansa na ciążę
Odpowiedz

konsultacja wyników, szansa na ciążę

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Wiewióreczka Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 12 stycznia 2021, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż miał robione badanie nasienia - wyszło dobra za wyjątkiem leukocytów oraz zwiększonej lepkości (+++). Później zrobił posiew nasienia (bakterie tlenowe, beztlenowe i grzyby) - wyszedł ujemny. Co to może być? Jak się to leczy/dalej diagnozuje? Mamy szanse na naturalną ciążę? Bardzo mnie to zestresowało :(

  • Edkaa Przyjaciółka
    Postów: 103 21

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 00:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My rozgonilismy leukocyty uroseptem (2 tygodnie 3x2 tabletki później tydzień 1x2 tabletki na noc). Na lepkość i aglutynacje dziewczyny polecają acc, mukosolvan czy coś podobnego rozrzedzającego wydzielinę - poczytaj o lepkości na pewno znajdziesz dużo informacji. My tez robiliśmy posiew i nic nie wyszło. Później mieliśmy wskazania jakby co na głębsze badania tzw panel urogenitalny - choroby typu chlamydia itd bo ponoć to może w posiewie nie wyjść. Ale już nie było potrzeby :) oczywiście ze masz szanse na naturalna ciąże - nasienie jest produkowane cały czas i cały czas się zmienia - to ze teraz ma takie parametry nie znaczy, ze będzie takie np za 2 msc. Działaj i głowa do góry :) zastosuj się do wskazówek i za 6-8 tygodni zobaczysz ze będzie zupełnie inna sprawa :) (wiem co mówię u nas morfologia z 0 wskoczyła na 12% a wszystko co mój M łykał znalazłam na forum :) ).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2021, 00:26

  • anulla91 Autorytet
    Postów: 762 630

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej;) my też zmagamy się z lepkością i leukocytami a przy tym mamy słaby ruch plemników, posiew ujemny,
    panel urogenitalny - choroby typu chlamydia itd - też ujemny, androlog wskazał badania z moczu bardzo dokładne i wg koszt ok 700 zł ale tam też wszystko wyszło ujemne.
    Na lepkość nam nie pomogło ACC ani mukosolvan tnz troszke zeszło z +++ na ++ ale dalej nie drgnie wcale...
    Juz rozkładam ręcę skąd bierze się ta lepkość i leukocyty my już nie mamy pomysłu...

    Anulaa
    Wiek 31 lat
    05.2022 - początek stymulacji in vitro
    06.2022 - punkcja
    1 zarodek
    08.2022 - transfer
    beta 7dpo - 46,5
    beta 9dpo 125
    13.04.2023 Kaja 💕
    9d2ce3d20b.png[/ur
  • Wiewióreczka Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anulla91 wrote:
    Hej;) my też zmagamy się z lepkością i leukocytami a przy tym mamy słaby ruch plemników, posiew ujemny,
    panel urogenitalny - choroby typu chlamydia itd - też ujemny, androlog wskazał badania z moczu bardzo dokładne i wg koszt ok 700 zł ale tam też wszystko wyszło ujemne.
    Na lepkość nam nie pomogło ACC ani mukosolvan tnz troszke zeszło z +++ na ++ ale dalej nie drgnie wcale...
    Juz rozkładam ręcę skąd bierze się ta lepkość i leukocyty my już nie mamy pomysłu...

    A jakie pomysły ma wasz androlog na dalszą diagnostykę? Mój partner ma mieć test MAR, fragmentafję dna i test wiązania kwasem hialuronowym. Innych rzeczy oprócz lepkości i leukocytów nie ma po pierwszych badaniach nasienia. Posiew ujemny. Nie robiliśmy jeszcze panelu uroginekologicznego na choroby typu chlamydia. Lekarz mężowi nie zlecał. Co jeszcze można sprawdzić?

  • anulla91 Autorytet
    Postów: 762 630

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiewióreczka wrote:
    A jakie pomysły ma wasz androlog na dalszą diagnostykę? Mój partner ma mieć test MAR, fragmentafję dna i test wiązania kwasem hialuronowym. Innych rzeczy oprócz lepkości i leukocytów nie ma po pierwszych badaniach nasienia. Posiew ujemny. Nie robiliśmy jeszcze panelu uroginekologicznego na choroby typu chlamydia. Lekarz mężowi nie zlecał. Co jeszcze można sprawdzić?
    Za tydzień powtórka badań nasienia test mar hba oraz test wiązania z kwasem i androlog kazał przyjść z tymi wynikami czy się coś poprawiło od września

    Anulaa
    Wiek 31 lat
    05.2022 - początek stymulacji in vitro
    06.2022 - punkcja
    1 zarodek
    08.2022 - transfer
    beta 7dpo - 46,5
    beta 9dpo 125
    13.04.2023 Kaja 💕
    9d2ce3d20b.png[/ur
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ