X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy liczba prawidłowo zbudowanych plemników 6%
Odpowiedz

liczba prawidłowo zbudowanych plemników 6%

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • gwiazdeczka88 Ekspertka
    Postów: 435 57

    Wysłany: 23 lutego 2015, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż robił badanie nasienia i wyszło mu 6% prawidłowo zbudowanych plemników - dwóch ginekologów powiedziało że takim materiałem można " zrobić dziecko " ale dziś był u endokrynologa który przejrzał te badania i powiedział że to są bardzo złe wyniki i że 6% może jest ok ale dla zapłodnienia in vitro - i lepiej żebyśmy o takim zaczęli myśleć, a ja mam zrobić badanie rezerwy jajnikowej .... nie wiem co o tym myśleć... powiedział żeby pomyśleć o pobraniu jajeczek ich zamrożeniu ! To jest jakaś masakra po prostu jestem tak załamana - nie wiem do jakiego lekarza mam iść i co dalej robić!!!

    Endometrioza IV stopnia, LUF, laparo 04-2015 i 07-2015,
    HSG w grudniu 2015 - oba drożne, histeroskopia - macica dwurożna, niedoczynność tarczycy, adenomioza.
    AMH 1,98
    06-2016 - I procedura in vitro nieudana bez mrozaków :-(
    13-09-2016 - II procedura, 29 trans. 2 zarodków :-(, brak mrozaków
  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1054

    Wysłany: 23 lutego 2015, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana, norma prawidłowej budowy plemników to 4%, więc 6 jest w granicy normy. Więc jeśli macie pozostałe parametry w normie to do nasienia nie ma co się przyczepić. A na tym forum widziałam już ciąże z 0% prawidłowych plemników!

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1054

    Wysłany: 23 lutego 2015, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ps naturalne

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1054

    Wysłany: 23 lutego 2015, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak sobie pomyślałam że ten endokrynolog może posługiwał sie normami who z 1999, bo wtedy granicą morfologii plemników było > 30%

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2015, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj M. Mial 8% i trzech lekarzy twierdzilo, ze wyniki sa w normie.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planujesz ciążę? Sprawdź, jaką rolę w organizmie odgrywa koenzym Q10

Przygotowania do ciąży to ogromne wyzwanie dla organizmu – na poziomie komórkowym zachodzą procesy wymagające dużych nakładów energii. Coraz więcej badań pokazuje, że koenzym Q10 może wspierać jakość komórek jajowych i plemników, dostarczając mitochondriom potrzebnego paliwa. Choć nie zastąpi kwasu foliowego ani terapii hormonalnej, może stać się cennym uzupełnieniem w staraniach o dziecko.

CZYTAJ WIĘCEJ

10 najczęstszych obaw kobiet w ciąży, czyli czego boją się kobiety w ciąży

Lęk i różnego rodzaju obawy to naturalny towarzysz kobiety w ciąży. Czego boi się większość kobiet oczekujących dziecka? Bólu porodowego, urodzenia chorego dziecka, utraty atrakcyjności czy może zrujnowania życia seksualnego po porodzie? Czego obawiasz się Ty? Przeczytaj czy zasadne jest zamartwianie się i jak sobie radzić, aby nasze obawy nie sprawdziły się.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ