X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Męska niepłodność in vitro
Odpowiedz

Męska niepłodność in vitro

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Ochiach Debiutantka
    Postów: 16 0

    Wysłany: 11 listopada 2018, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, pół roku temu pisałam do Was odnośnie kiepskich wyników nasienia partnera. Przystapilismy do programu PROKREACJA dzięki któremu można zdiagnozować problem na NFZ. Pierwsze wyniki partnera były bardzo złe. Po suplementacji witaminami niewiele się poprawiły. U mnie wszystko jest okey. Ze względu na tak złe wyniki nasienia Pani Doktor oznajmiła że widzi szansę tylko w in vitro.
    Nie wiemy od czego zacząć co mamy robić? Gdzie iść jakie są procedury? Ile to kosztuje? Jak się przygotować. Na ten moment na 3.12.2019 mamy jeszcze androloga. Kazano mi iść po skierowanie do poradni genetycznej. Czy ktoś zechciałby podzielić się swoją historią z in vitro? Jak to wygląda i czy się udało?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2018, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, mamy podobny problem- niepłodność męska. Z doświadczenia mojego nam 6 lat temu udało się w warszawskim Invimedzie. U nas bardzo słaba ruchliwość i wysokie dna. Wróciliśmy po mrozaczki i niestety dwa poronienia. Jedno z winy mojej niewydolność szyjki a drugie ciąża obumarła. Sama do Warszawy mam 300 km A jestem że Śląska. Wydaje mi się, że jeśli chodzi o męską niepłodność to Invimed lub Novum. Nie wiem jak teraz to wygląda bo kiedyś na pierwszej wizycie byłam 4 grudnia 2012 , zrobiłam wtedy badania potem brałam antyki, stymulacja i w ciąży byłam już 22 stycznia. Nie robiliśmy wtedy żadnych badań genetycznych. Teraz w grudniu wybieramy się na pierwszą wizytę przed kolejnym inv. Chciałabym podejść w lutym. Wtedy koszt musi msome ok. 9 tys. Zł I leki do stymulacji ok. 2 tys. zł. Plus badania ok. 1 tyś.zł. najlepiej zrobić poza kliniką o połowę tańsze. W warszawskim Invimedzie lekarze są raczej wyrozumiali. Nie wiem czy pomogłam.

  • Ochiach Debiutantka
    Postów: 16 0

    Wysłany: 11 listopada 2018, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki pomogłaś

  • Ochiach Debiutantka
    Postów: 16 0

    Wysłany: 11 listopada 2018, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po mojej stronie wygląda na to że wszystko jest dobrze. Wyniki hormonów będę miała w czwartek ale poprzednie miałam wszystko w normie. Zastanawiałam się właśnie jak długo trwa ta procedura ale widzę że to jest moment. My już 5 lat czekaliśmy od roku zaczęliśmy szukać przyczyn.

  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 11 listopada 2018, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też tylko czynnik męski. Powinniście znaleźć sobie klinikę leczenia niepłodności (jest ich sporo w PL) i pójść na wizytę. Mąż też powinien porobić więcej badań niż tylko badanie nasienia - hormony męskie, usg jąder, posiew, jeśli wyniki nasienia są bardzo złe, to warto rozważyć badania genetyczne: kariotyp, azf i cftr. Kariotyp i tak oboje powinniście zrobić przed ivf. My jeszcze badaliśmy fragmentację chromatyny plemnikowej - nie jest to absolutnie konieczne, ale ja uważam, że warto. Tak naprawdę wizyta andrologiczna jest niezbędna w przypadku męskiej niepłodności, ginekolog nie leczy mężczyzn.

    In vitro w przypadku zdrowej kobiety to tak naprawdę jeden cykl. Bierzesz zastrzyki, robią punkcję, a potem transfer - to się wszystko mieści w jednym cyklu. U mnie nie było transferu od razu z powodu powikłań, ale były potem dwa kriotransfery, z czego drugi okazał się szczęśliwy. Zaczęliśmy w lutym, skończyliśmy w maju.

    Koszty są konkretne, różnią się w zależności od przypadku, ale sprawdź, czy nie mieszkasz w mieście, które przewidziało refundację dla swoich mieszkańców. Jeśli nie, to pewnie min. 10tys trzeba mieć na start.

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • Ochiach Debiutantka
    Postów: 16 0

    Wysłany: 12 listopada 2018, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Saja. My mieszkamy pod Poznaniem. Teraz jeździmy na Polną. A badania genetyczne robiłaś też w Poznaniu czy w Invimed robią wszystko jakby w pakiecie?

  • tuonela Autorytet
    Postów: 1168 320

    Wysłany: 12 listopada 2018, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak czytam to i sie zastanawiam na co komu ten program prokreacja..tylko strata czasu..dobry adrolog i dobra klinika z sobrymi embirologami my jezdzimy do Novum .Tak jak wyzej pisza idzie sie zmiescic w jednym cyklu koszt badan przed invitro i lekow itp poszlo u nas okolo 13 tys

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje...
  • Ochiach Debiutantka
    Postów: 16 0

    Wysłany: 12 listopada 2018, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tuonela chociażby dlatego że chcielibyśmy się dowiedzieć czy problem jest nie do wyleczenia czy jesteśmy w stanie zajść w ciążę normalnie. Czy mój partner nie jest poważnie chory. Nie każdy tak o może sobie wyłożyć 13 tys.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2018, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazwyczaj to jest tak że są dwie możliwości leczenia mężczyzny operacja żon jeśli są żali i suplementy. Jeśli są problemy w produkcji plemników np. Na skutek chorób przebytych to raczej nikt tego nie wyleczy. My próbowaliśmy podnieść parametry przed inv ale nie udało nam się.

  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 12 listopada 2018, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ochiach wrote:
    Tuonela chociażby dlatego że chcielibyśmy się dowiedzieć czy problem jest nie do wyleczenia czy jesteśmy w stanie zajść w ciążę normalnie. Czy mój partner nie jest poważnie chory. Nie każdy tak o może sobie wyłożyć 13 tys.

    No właśnie problem polega na tym, że prawdopodobnie będziesz musiała te 13tys wyłożyć właśnie dlatego, że państwo nie refunduje już ivf, bo usiłuje takie przypadki jak nasze leczyć bardziej naturalnymi metodami i w to inwestuje. A efekt taki, że i tak odsyłają na ivf, tylko już niestety odpłatnie. Poznań dofinansowuje ivf, ale tylko swoim mieszkańcom. Podejrzewam, że jak jesteście spod Poznania, to się nie zalapiecie.

    Invimed wymaga przed ivf tylko kariotypu. Moj mąż na własną rękę robił pozostałe badania genetyczne- wszystkie w Invimedzie. Po prostu chcielismy wiedzieć, czy jest ok. W pakiecie ivf nie ma żadnych badań- wszystko jest dodatkowo płatne, my badania robiliśmy na Polnej (poza genetycznymi). Leczenie niepłodności męskiej kosztuje sporo.

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 13 listopada 2018, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakie badania robiliscie?

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • tuonela Autorytet
    Postów: 1168 320

    Wysłany: 13 listopada 2018, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    własnie mi chodziło ze skoro rząd uwaza swoj program prokreacja za tak samo skuteczny jak in vitro to dziwi mnie jak w takiej placówce pod sztandarem kościoła i panstwa moga was odsyłać na in vitro;/to jest mega sprzeczne normalnie bym to nargala i wyslala komuś;/ I np dlaczego my skoro już jakieś badania robiliśmy nie możemy się takiej placówce choćby przebadać np genetycznie..Uwierz mi ze tez musialam sie zadłyżyć i nie jest mi lekko boli mnie ze zabrali dodatcje a dali badania i jeszcze nie dla wszystkich

    a tak propo tematu petycja w tej sprawie
    https://www.petycjeonline.com/petycja_do_kancelarii_premiera_o_przygotowanie_ustawy_ktora_zapewniaby_refundacj_nfz_zabiegu_in_vitro_a_take_innych_metod_leczenia_niepodnoci?s=56799449

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje...
  • Paula_30 Autorytet
    Postów: 1501 620

    Wysłany: 20 grudnia 2018, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    dziewczyny czy ktos z Was orientuje sie jakie sa minimalne ilosci plemnikow przy staraniach do iv?
    Nasze ponowne badania wyszly tragiczne w 1 militrze nasienia wyszlo 0,2 mln.
    Czy z tak malej ilosci da sie cos wybrac do in vitro?

    860i3e5edambhnvb.png
  • tuonela Autorytet
    Postów: 1168 320

    Wysłany: 20 grudnia 2018, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musze wybrac 6 sztuk plemnikow wiecej nie jest potrzebne

    Paula_30 lubi tę wiadomość

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje...
  • amalia Autorytet
    Postów: 436 229

    Wysłany: 20 grudnia 2018, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_30 wrote:
    Cześć,
    dziewczyny czy ktos z Was orientuje sie jakie sa minimalne ilosci plemnikow przy staraniach do iv?
    Nasze ponowne badania wyszly tragiczne w 1 militrze nasienia wyszlo 0,2 mln.
    Czy z tak malej ilosci da sie cos wybrac do in vitro?
    Czy robiliście badanie HBA i chromatynę? Przy tej ilości sądzę, że invitro sobie poradzi. Ale warto wiedzieć, czy budowa plemników jest prawidłowa i czy zwykła procedura wystarczy czy trzeba coś rozszerzonego. Np mój chłop ma plemniki z 4 główkami ;)

    Ja: AMH 1,59
    On: teratozoospermia, HBA 50%, DFI 15,72%, HDS 20,58%
    01.11.18 początek stymulacji
    11.11.18 punkcja
    16.11 odwołany transfer - 0 zarodków
    26.12.18 dwie kreski naturalnie!!
    chłopiec!!
    0d1y3e3kjom2cep0.png
  • Paula_30 Autorytet
    Postów: 1501 620

    Wysłany: 20 grudnia 2018, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amalia wrote:
    Czy robiliście badanie HBA i chromatynę?

    wiesz co robilismy fragmentacje dna i wyszla 26% czyli znacznie obnizona plodnosc.
    Wszystkie clamdydie,ureaplazma,mycoplazma-nie wystepuja.
    Morfologia nasienia tez byla i wyszlo ze ma duzo nieżywych i nieruszających sie-1% prawidlowych.
    Wszystkie hormony w porzadku. Z tym,ze niecały rok temu jak robiliśmy badanie to wyszlo duzo lepiej, zwiekszyła sie ilosc i jakosc nasienia. Potem wzdrozylismy jeszcze zdrowszy tryb zycia-jezdzenie na rowerze,moj schudł i myslelismy ze bedzie juz w ogole super. A tu taki szok. Tak jak w zeszlym roku mielismy szanse na iui tak w tym nie wiem czy iv mamy :-( Lekarz szuka przyczyny nagłego spadku ale wszystko wskazuje na to,ze jest wszedzie ok. Nie wiemy gdzie jeszcze szukac.Tetaz zalexił nam mrozenie nasienia jak najszybciej zeby cos zostało...

    860i3e5edambhnvb.png
  • Ewelina85 Autorytet
    Postów: 398 228

    Wysłany: 21 grudnia 2018, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_30 wrote:
    amalia wrote:
    Czy robiliście badanie HBA i chromatynę?

    wiesz co robilismy fragmentacje dna i wyszla 26% czyli znacznie obnizona plodnosc.
    Wszystkie clamdydie,ureaplazma,mycoplazma-nie wystepuja.
    Morfologia nasienia tez byla i wyszlo ze ma duzo nieżywych i nieruszających sie-1% prawidlowych.
    Wszystkie hormony w porzadku. Z tym,ze niecały rok temu jak robiliśmy badanie to wyszlo duzo lepiej, zwiekszyła sie ilosc i jakosc nasienia. Potem wzdrozylismy jeszcze zdrowszy tryb zycia-jezdzenie na rowerze,moj schudł i myslelismy ze bedzie juz w ogole super. A tu taki szok. Tak jak w zeszlym roku mielismy szanse na iui tak w tym nie wiem czy iv mamy :-( Lekarz szuka przyczyny nagłego spadku ale wszystko wskazuje na to,ze jest wszedzie ok. Nie wiemy gdzie jeszcze szukac.Tetaz zalexił nam mrozenie nasienia jak najszybciej zeby cos zostało...
    Mężczyźni z obniżoną płodnością niesttey mają zakaz jazdy na rowerze. Niestety dochodzi wtedy do przegrzewania jąder podczas styku z siodełkiem i plemniki sa mniej ruchliwe, szybciej obumierają i mają gorszą zdolność zapłodnienia.

    09.2018 - 3 lata starań, oligoteratozoospermia, żylaki powrózka nasiennego III stopień, on ureaplasma
    16.11.2018 operacja żylaków
    12.2018 wyleczona ureaplasma
    04.2019 wszystkie parametry nasienia poniżej norm, morfologia 0%, późno zoperowane obustronne wnętrostwo
    U mnie brak powodu niepowodzeń (według lekarzy), mnie osobiście niepokoją plamienia 8-9 dni po owulacji, krótkie cykle.

    Naturalne starania do 12.2021, później in vitro.
  • Paula_30 Autorytet
    Postów: 1501 620

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://zrzutka.pl/7ya9xh
    moze ktos cos pomoze...
    jesli kogos urazilam,(bo kazdy ma przeciez problemy finansowe) to przepraszam

    860i3e5edambhnvb.png
  • Justyna11 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 19 sierpnia 2021, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może ktoś pomoc w interpretacji wyników wiem że są złe może ktoś miał podobne co robić dalej ja tracę nadzieję tyle miesięcy starań; koncentracja plemników 8.4; całkowita liczba plemników 19.3; ruch postępowy 26 ; ruch całkowity 52%;brak ruchu 48%;żywotność 63% ; plemniki o prawidłowej budowie 1%;koncentracja komórek okrągłych 0.1%;koncentracja leukocytów peroksydazo dodatnich 0.1.

  • Ala_d Autorytet
    Postów: 405 307

    Wysłany: 19 sierpnia 2021, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna11 wrote:
    Może ktoś pomoc w interpretacji wyników wiem że są złe może ktoś miał podobne co robić dalej ja tracę nadzieję tyle miesięcy starań; koncentracja plemników 8.4; całkowita liczba plemników 19.3; ruch postępowy 26 ; ruch całkowity 52%;brak ruchu 48%;żywotność 63% ; plemniki o prawidłowej budowie 1%;koncentracja komórek okrągłych 0.1%;koncentracja leukocytów peroksydazo dodatnich 0.1.
    Były robione badania hormonów? Prolaktyna, testosteron, lh, fsh, tsh? Posiew moczu, posiew nasienia? Wizyta u urologa lub androloga z USG? Trzeba ustalić przyczynę, nie trać nadziei, bo to są słabe ale nie beznadziejne wyniki 🙂 No i czy jesteś pewna że po Twojej stronie wszystko w porządku?

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ