X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Mikrozwapnienia w jądrach
Odpowiedz

Mikrozwapnienia w jądrach

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś miał doczynienia z mikrozwapnieniami w jądrach? jeśli powielam temat to wybaczcie.
    Temat zupełnie mi obcy a dzis wyszły nam w usg...

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż też ma. Potrzebujesz jakieś konkretne informacje? Z tym nic się nie da zrobić, przynajmniej lekarz nam tak powiedział.

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Schmetterling wrote:
    Mój mąż też ma. Potrzebujesz jakieś konkretne informacje? Z tym nic się nie da zrobić, przynajmniej lekarz nam tak powiedział.

    ale u Was też powiedzieli że one są przyczyną słabego nasienia? tzn doczytałam że one uszkadzają kanaliki plemnikotworcze i podłamałam się...
    i wszędzie piszą żeby zrobic biopsję bo one mogą przyczyniać się do nowotworu jądra, pani doktor powiedziała tylko żeby za rok zrobic kontrolne usg...

    Kabełka lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co, już dokładnie nie pamiętam (to było 4 lata temu), bo jak się okazało, że te mikrozwapnienia są tylko na jednym jądrze, to pocieszaliśmy się faktem, że drugie jest jako takie. Biopsji nie robiliśmy.
    Nie zmieniło to jednak faktu, że żadne suplementy przez te lata nic nie pomogły. Morfologia jest nadal na poziomie 1% i chromatyna 54%. Być może to wina tych mikrozwapnień, ale lekarz twierdzi, że to nasienie jest do poprawy w co ja już zwątpiłam..

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no widzisz, i męzowi doktor powiedziala żeby wybrac sie z wynikiem do andro ale suplementy powinny zaradzic. Tylko ze my jeszcze zanim trafilismy do kliniki bralismy suple, teraz mamy od lekarza prwadzącego też przepisane i zmian nie ma.
    Ja jeszcze nie mam opisu badania przed oczami bo mąz wraca z Warszawy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2018, 15:20

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem, że robiliście kilka razy badanie nasienia. W tym ruchu leży problem?

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Schmetterling wrote:
    Rozumiem, że robiliście kilka razy badanie nasienia. W tym ruchu leży problem?

    Ruch, morfologia i przede wszystkim zbyt mała objętość ejakulatu, raz nawet 0.80 ml było, ostatnio 1,2 ml także bardzo malutko.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Maja21 Przyjaciółka
    Postów: 115 50

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój narzeczony ma mikrozwapnienia w jednym jądrze. Drugie jądro wygląda prawidłowo ale jest niezstąpione. Te mikrozwpnienia najczęściej są sutkiem po jakiś stanach zapalnych jąder, u mojego to może być np po śwince. My dla spokoju zrobiliśmy markery nowotworowe bo czasem mogą to być zmiany przednowotworowe. Z tą biopsją to chyba nie jest tak że od razu trzeba zrobić, to jednak jest zabieg, a jednak o wiele częściej są to zwapnienia pozapalne niż nowotworowe. Suplementacja mojemu nic nie pomogła na ogólne wyniki, a DFI 51 %.

    Schmetterling widzę, że u twojego faceta te DFI też tak kiepsko, może to te mikrozwapnienia powodują taki słaby wynik.

    Schmetterling lubi tę wiadomość

    IO, MTHFR C677T hetero,
    NK, KIR AA
    M: słabe nasienie,DFI 51%, HLA c2c2
    05.2018- ICIS+MACS- 2 zarodki.
    Transfer świeżaka ☹️, 1.10.2018 crio ☹️
    02.2019- ICIS+MACS- 5 śnieżynek
    4.03.19- crio. 8tc [*] 😢
    23.10.19- crio ☹️
    20.11.19- crio 😃
    22.07.20- przyszła na świat nasza piękna córka ❤️
    17.08.21- II kreseczki! Naturalny cud <3
    21.04.2022- witaj na świecie synku ❤️
  • Truskawkowa90 Autorytet
    Postów: 592 579

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mojego M mikrozwapnienia występują w obu jądrach, faktycznie nie da się z nimi nic zrobić natomiast należy przynajmniej raz w roku udać się na usg, sprawdzać czy nie tworzy się tam jakiś nowotwór. Jeśli chodzi o wyniki to często te mikrozwapnienia są przyczyną obniżonych parametrów, jednak w naszym przypadku udalo się je znacznie poprawić suplementami i delikatną zmianą nawyków :)

    starania od 05.2015
    JA: jajowody drożne,hormony ok,owulacje ok
    ON 09.2017: morfologia->2.88;ilość->9.36\ml i 33mln
    ON 01.2018:morfologia->4%;ilość->23\ml i 69mln całość
    10.2017-01.2018 -> 4 IUI :(
    06.2018 histerolaparoskopia usunięty zrost macicy z przednią ścianą jamy brzusznej

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2018, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja21 wrote:
    Mój narzeczony ma mikrozwapnienia w jednym jądrze. Drugie jądro wygląda prawidłowo ale jest niezstąpione. Te mikrozwpnienia najczęściej są sutkiem po jakiś stanach zapalnych jąder, u mojego to może być np po śwince. My dla spokoju zrobiliśmy markery nowotworowe bo czasem mogą to być zmiany przednowotworowe. Z tą biopsją to chyba nie jest tak że od razu trzeba zrobić, to jednak jest zabieg, a jednak o wiele częściej są to zwapnienia pozapalne niż nowotworowe. Suplementacja mojemu nic nie pomogła na ogólne wyniki, a DFI 51 %.

    Schmetterling widzę, że u twojego faceta te DFI też tak kiepsko, może to te mikrozwapnienia powodują taki słaby wynik.

    Nasz lekarz też twierdzi, że przeszedł kiedyś jakieś zapalenie.
    Sądzę, że wszystko się skłąda na te słabe wyniki, np. też to, że mąż czasem podpala..

  • emmka16 Koleżanka
    Postów: 49 19

    Wysłany: 2 kwietnia 2019, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jestem tu nowa i cieszę się, że nie sama w tym temacie. Mąż ma mikrozwapienia, niedługo ma badanie nasienia. Powiedzcie proszę czy pomimo mikrozwapnien udało zajść się wam w ciąże 😢 widzę w waszych stopkach, że tak, dlatego pociesza mnie to, choć naprawdę okropnie się boje i nie wiem jak sobie z tym wszystkim radzić 😢 jak sobie radzą wasi mężczyźni?

    • starania 1 rok i 7 miesięcy
    • wszystkie badania ok

    Szczęśliwy listopadowy cykl 🥰 trzymajcie kciuki, aby wszystko było dobrze!
  • taśta Autorytet
    Postów: 509 492

    Wysłany: 10 maja 2019, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    podbiję temat :) u męża nasienie od kiedy pamiętam zawsze bylo do d... jednak 5 lat temu w usg było wszystko ok, po suplementach wyniki ciut drgnęły że udało się podejść do IUI, teraz od roku walczymy ponownie i mimo suplementacji i drogich tabletek wyniki się pogarszają :( dziś mąż miał usg i żylaków nie ma natomiast wyszły właśnie zwapnienia i lekarz podejrzewa to jako główną przyczynę... powiedział że tego się nie leczy natomiast przepisał mu Clo na 3 miesiące, dał wskazówki do sportu i diety i za 3 miesiące kontrolne badanie nasienie plus cała lista hormonów i powrót z wynikami... szczerze myślałam że powie otwarcie że nic z tego i zamkniemy jeden etap za napi i zaczniemy rozmawiać o invitro a tu mąż dostał jeszcze jakieś nadzieje (moim zdaniem to strata czasu) i dalej jesteśmy w martwym punkcie...

    po 6 latach starań, po drodze 2 aniołki, 1 IUI czerwiec 2015 <3 Invimed Wrocław
    powrót po rodzeństwo-
    IUI 18.10.2018 :(
    IUI 11.2018 odwołana
    IUI 12.12.2018 odwołana
    11.2019 ICSI 10 kom., 5 zarodków- transfer 3-dniowca 1 klasy :( zero mrozaków :(
    ja- 36 lat, ponoć wszystko ok, AMH 1,5
    mąż- 35 lat, bardzo słabe nasienie, zwapnienia w jądrach
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ