Forum Męskie sprawy Morfologia 4% Ruchliwość 12 %
Odpowiedz

Morfologia 4% Ruchliwość 12 %

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kaczuszka5678 Koleżanka

Wysłany: 19 września 2017, 22:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszę o ocenę parametrów męża

upłynnienie: zupełne
    ph: 7,8
    koncentracja: 30x10/6
    całkowita liczba: 122 ml
    żywotność: 58%
    ruch postępowy: a+b - 12%
    ruch niepostępowy: 11%
    nieruchome: 77 %
    prawidłowa morfologia: 4 %

Czy jest szansa na naturalne zapłodnienie czy myśleć już o rozrodzie wspomaganym? A jeśli tak to od razu in vitro czy spróbować inseminacji. Dziękuję za odpowiedź

Starania od 2016 r
    Astenotheratozoospermia
    IUI maj 2018 :(
    IUI sierpień 2018 :(
    IMSI punkcja luty 2019, I krio 04.04.2019
    12.04.19 beta 74,5 <3
    15.04.19 beta 475
    19.04.19 beta 2100 <3
    f2w39jcgba48j5hs.png
  • jenny Znajoma

Wysłany: 20 września 2017, 12:38

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Są na internecie różne artykuły, gdzie są podane parametry "idealne", możesz sobie z nimi porównać, ja na przykład porównując z nimi widzę, że pH jest ok, żywotność przy granicy, tylko... według mnie takie diagnozowanie nie ma sensu! Ile stron, tyle wersji, nie denerwuj się i nie stresuj na zapas szukając informacji w internecie, tylko koniecznie zapytaj o interpretację tam, gdzie robiliście badania :) Powinien to ocenić specjalista.

Staraczka o pierwszego dzidziusia :)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.