X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Nadciśnienie tętnicze - leki a jakoś nasienia?
Odpowiedz

Nadciśnienie tętnicze - leki a jakoś nasienia?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2014, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam !
    Od roku staramy się bezowocnie o dziecko.
    Jesteśmy po pierwszych badaniach ale nie daje mi spokoju fakt, że mój facet bierze co dzień leki na nadciśnienie - miej więcej od półtora roku, jednak wyniki mieszczą się w normie, powtórka w przyszłym miesiącu. Czy któraś z Was miala podobny problem i zaszła w ciążę? Czy te leki faktycznie wpływają na plemniki? Przestudiowałam ulotki ale pisze tylko o wplywie na potencje...

  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 22 marca 2014, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż również choruje nad naciśnienie już od dawna przyjmuje leki kilka razy zmieniane i nikt nie stwierdził interakcji tych leków z suplementami na poprawę nasienia. Absolutnie nie powinno miec to wpływu przecież co 3 człowiek choruje na nadciśnienie i jakoś ludzie mają dzieci. Także spokojnie nie stresuj się a mążulek potrzebuje jedynie spokoju i unikania stresujących sytuacji.Powinien również unikac gorących kąpieli i przebywania w upalnych pomieszczeniach to tyle.Pozdrawiam i życzę powodzenia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2014, 13:39

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2014, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za słowa otuchy :) oczywiście narzeczony nie bierze gorących kąpieli, nie nosi ciasnej bielizny, bierze witaminy..

  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 23 marca 2014, 01:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rudamaruda wrote:
    Dziękuję za słowa otuchy :) oczywiście narzeczony nie bierze gorących kąpieli, nie nosi ciasnej bielizny, bierze witaminy..
    Na jąderka dpbrze wpływa również unikanie podgrzewanych siedzeń w samochodzie.:-)

  • Dywan1 Debiutantka
    Postów: 13 1

    Wysłany: 11 grudnia 2021, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owszem wpływają na jakość nasienia . Tak czytałam i moja Pani doktor to potwierdziła . Ale 1,5 roku to nie tak długo takze sadze ze da się poprawić jakość suplementami, doetą itd .
    Nawiasem mowiac nie chodzi o to ze wchodzą w interakcje z lekami na poprawę tylko o to ze te na nadciśnienie obniżają jakość nasienia a nie leków na to. I nadciśnienie owszem ma dużo ludzi ale nie od razu decydują się na leki .

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ