X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Niskie hba
Odpowiedz

Niskie hba

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Aga__m0 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 11 października 2023, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Czy jest szansa na podniesienie poziomu hba. Hba na poziomie 23%, androlog przepisał tylko pentohexal na 3 miesiące, po nich ponowne badania, w razie braku poprawy jedynie on vitro. Dodam, że mamy jedno dziecko czteroletnie. Pozdrawiam

  • Mira000 Autorytet
    Postów: 1114 598

    Wysłany: 16 października 2023, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opisałam naszą sytuacje na wątku "Ku pokrzepieniu - niskie HBA, morfologia, ruchliwość" - sprawdź sobie. Nam też mówili że tylko in vitro, a po ok 10 miesiącach suplementacji zaszłam naturalnie w ciążę.

    Ja 31, on 34
    marzec 2021 - start starań
    wrzesień 2022 - HBA 32%
    [suple: astaksantyna, NAC, selen, koenzym Q10, kwasy DHA, EPA, wit. D3, wit. E, wit. C, cynk, kwas foliowy]
    3 x cykle stymulowane ❌
    styczeń 2023 - HBA 63%
    3 x IUI ❌
    czerwiec 2023 - HBA ??? są naturalne ⏸️
    02.08.2023 r. - 💙 zarodek + serduszko
    20.03.2024 r. - chłopak
    age.png
  • Aga__m0 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 17 października 2023, 06:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A byliście pod opieką jakiegoś androloga, czy sami dobraliscie suplementy?

  • Mira000 Autorytet
    Postów: 1114 598

    Wysłany: 17 października 2023, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz w klinice nie dawał nam ogólnie szans (HBA 32%), nie zaproponował żadnych suplementów, bo uważał że nie wpłyną one na płodność. Ja za to uznałam, że zanim przejdziemy do invitro to trzeba spróbować wszystkiego, więc sama dobrałam suplementy.
    Dobrałam je na podstawie postów dziewczyn które miały konsultacje z andrologiem bodajże z Krakowa i dokładnie taką samą sytuację jak my - niskie HBA przy pozostałych wynikach w normie. Tamte posty były chyba jeszcze na jakiejś starej wersji forum, ale da się je znaleźć w googlach i trzymały mnie na duchu przez ten cały czas. Opisałam to na ww. wątku razem z dawkami jakie mój partner przyjmował. Jeśli wszystkie inne wyniki są w normie (tak jak u nas) i nie macie wielkiej presji czasu (ze względu np. na wiek) to warto spróbować, ale musisz się nastawić, że jest to długotrwały proces i trzeba mieć dużo samozaparcia żeby dzień w dzień przyjmować tabsy, bo jednak te 10 miesięcy to kawał czasu.

    https://ovufriend.pl/forum/meskie-sprawy/ku-pokrzepieniu-niskie-hba-morfologia-ruchliwosc,24071.html

    Ja 31, on 34
    marzec 2021 - start starań
    wrzesień 2022 - HBA 32%
    [suple: astaksantyna, NAC, selen, koenzym Q10, kwasy DHA, EPA, wit. D3, wit. E, wit. C, cynk, kwas foliowy]
    3 x cykle stymulowane ❌
    styczeń 2023 - HBA 63%
    3 x IUI ❌
    czerwiec 2023 - HBA ??? są naturalne ⏸️
    02.08.2023 r. - 💙 zarodek + serduszko
    20.03.2024 r. - chłopak
    age.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ