X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Oligoasthenoteratozoospermia, a leczenie
Odpowiedz

Oligoasthenoteratozoospermia, a leczenie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • OlaK Koleżanka
    Postów: 39 13

    Wysłany: 3 października 2020, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.
    Od 3 lat staramy się z mężem o dziecko, niestety bezskutecznie. Postanowiliśmy z mężem zrobić prywatnie badanie nasienia i okazało się, że wyniki nie są zbyt dobre.
    Upłynnienie 35 min
    Objętość 2,2 ml
    Lepkość prawidłowa
    Koncentracja plemników 11,7 mln/ml
    Całkowita liczba plemników 25,7 mln
    Ruch postępowy 4%
    Ruch całkowity 19%
    Brak ruchu 81%
    Plemniki o prawidłowej budowie 2%
    Wynik: Oligoasthenoteratozoospermia

    Byłam u ginekologa z wynikami, zaproponował aby mąż brak lek: Profertil bądź Nucleox póki co przez 3 miesiące. Teraz zajmujemy się również mną, zaczynami od oceny owulacji.

    Bardzo proszę o interpretacje wyników, czy są one bardzo złe? Czy któryś z Waszym ukochany brali któryś z suplementów. Jesteście w stanie polecić nam, który z nich będzie lepszy?

    Z góry dziękuje za pomoc i odpowiedź.

  • kokoszka31 Autorytet
    Postów: 1886 2428

    Wysłany: 4 października 2020, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg mnie po pierwsze musicie wybrać się do androloga (urologa) żeby zrobić USG jąder oraz badanie prostaty. Wyniki niestety nie są u Was najlepsze i wg mnie ciężko będzie suplementami sprawić cud. Możliwe że Twój partner ma żylaki powrózka nasiennego lub infekcję dlatego trzeba by zrobić posiew nasienia w kierunku bakterii i grzybów. Do czasu wizyty oczywiście możecie zacząć suplementację np. fertilman plus, ale bez wizyty i lekarza się nie obejdzie.

    lollipop lubi tę wiadomość

    age.png
  • Reikja Autorytet
    Postów: 318 449

    Wysłany: 4 października 2020, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaK wrote:
    Witam.
    Od 3 lat staramy się z mężem o dziecko, niestety bezskutecznie. Postanowiliśmy z mężem zrobić prywatnie badanie nasienia i okazało się, że wyniki nie są zbyt dobre.
    Upłynnienie 35 min
    Objętość 2,2 ml
    Lepkość prawidłowa
    Koncentracja plemników 11,7 mln/ml
    Całkowita liczba plemników 25,7 mln
    Ruch postępowy 4%
    Ruch całkowity 19%
    Brak ruchu 81%
    Plemniki o prawidłowej budowie 2%
    Wynik: Oligoasthenoteratozoospermia

    Byłam u ginekologa z wynikami, zaproponował aby mąż brak lek: Profertil bądź Nucleox póki co przez 3 miesiące. Teraz zajmujemy się również mną, zaczynami od oceny owulacji.

    Bardzo proszę o interpretacje wyników, czy są one bardzo złe? Czy któryś z Waszym ukochany brali któryś z suplementów. Jesteście w stanie polecić nam, który z nich będzie lepszy?

    Z góry dziękuje za pomoc i odpowiedź.

    Da rady trochę poprawić suplementami, dorzućcie L-karnitynę na ruch, bo z nim najgorzej i koniecznie urolog, androlog. !
    Trochę też zmiana diety pomoże 😉 Będzie dobrze

  • OlaK Koleżanka
    Postów: 39 13

    Wysłany: 4 października 2020, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardzo za słowa otuchy, męża rejestruje bo urologa, a od jutra sprawdzam czy z mojej strony jest wszystko dobrze :)

  • JagnaaJankowska Autorytet
    Postów: 431 815

    Wysłany: 4 października 2020, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaK wrote:
    Witam.
    Od 3 lat staramy się z mężem o dziecko, niestety bezskutecznie. Postanowiliśmy z mężem zrobić prywatnie badanie nasienia i okazało się, że wyniki nie są zbyt dobre.
    Upłynnienie 35 min
    Objętość 2,2 ml
    Lepkość prawidłowa
    Koncentracja plemników 11,7 mln/ml
    Całkowita liczba plemników 25,7 mln
    Ruch postępowy 4%
    Ruch całkowity 19%
    Brak ruchu 81%
    Plemniki o prawidłowej budowie 2%
    Wynik: Oligoasthenoteratozoospermia

    Byłam u ginekologa z wynikami, zaproponował aby mąż brak lek: Profertil bądź Nucleox póki co przez 3 miesiące. Teraz zajmujemy się również mną, zaczynami od oceny owulacji.

    Bardzo proszę o interpretacje wyników, czy są one bardzo złe? Czy któryś z Waszym ukochany brali któryś z suplementów. Jesteście w stanie polecić nam, który z nich będzie lepszy?

    Z góry dziękuje za pomoc i odpowiedź.

    Witaj.
    U nas oligoasthenoterathozoospermia stwierdzono po pół roku staran- coś mnie tknelo że jest coś na rzeczy... Pierwsze co to wizyta u androloga czy nie ma zmian na powrozku np. U nas po ponad 2,5 roku probowania WSZYSTKIEGO - suplementy, zmiana trybu zycia- parametry te same. Czasami winowajca są zmiany w DNA- kariotyp nieprawidłowy, mutacje genów. Czasami jest to "cecha osobnicza" i taka uroda. Nic nie zrobisz. Tak jak Kokoszka pisała - dobrze zrobić też posiew nasienia i ja bym dodała do tego wymaz z cewki moczowej.

    1c045e483d.png[/url]
    Dostajesz od życia tyle, ile jesteś w stanie unieść.
    2015 - synek 💙

    09.2020 in vitro start 🍀
    25.09. punkcja - 23 oocyty, 19 dojrzałych, zaplodnionych
    05.10 mamy 7 ❄️, w tym:
    ❄️❄️❄️❄️4BB, ❄️3AB, ❄️3BA, ❄️3BB.

    27.10 FET 3AB🍀
    6dpt - cień cienia, beta 32
    7 dpt - dwie kreseczki
    8 dpt - dwie tłuściitkie krechy 🍀
    13 dpt - beta 1178
    20 dpt - USG jest pecherzyk 🍀
    7w3d - jest ❤️
  • OlaK Koleżanka
    Postów: 39 13

    Wysłany: 5 października 2020, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mężowi zamówiłam Profertil, zobaczymy czy wyniki się poprawia. Dzisiaj byłam u ginekologa, cykle regularne co 28 dni, dzisiaj 12 dzień a owulacji niewidac.. W czwartek mam iść znowu, zobaczymy co się okaże

  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 5 października 2020, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaK wrote:
    Witam.
    Od 3 lat staramy się z mężem o dziecko, niestety bezskutecznie. Postanowiliśmy z mężem zrobić prywatnie badanie nasienia i okazało się, że wyniki nie są zbyt dobre.
    Upłynnienie 35 min
    Objętość 2,2 ml
    Lepkość prawidłowa
    Koncentracja plemników 11,7 mln/ml
    Całkowita liczba plemników 25,7 mln
    Ruch postępowy 4%
    Ruch całkowity 19%
    Brak ruchu 81%
    Plemniki o prawidłowej budowie 2%
    Wynik: Oligoasthenoteratozoospermia

    Byłam u ginekologa z wynikami, zaproponował aby mąż brak lek: Profertil bądź Nucleox póki co przez 3 miesiące. Teraz zajmujemy się również mną, zaczynami od oceny owulacji.

    Bardzo proszę o interpretacje wyników, czy są one bardzo złe? Czy któryś z Waszym ukochany brali któryś z suplementów. Jesteście w stanie polecić nam, który z nich będzie lepszy?

    Z góry dziękuje za pomoc i odpowiedź.
    Kochana dobrze, ze Cię ruszyło.
    Warto się dalej pobadac i spróbować supli. Może Wam pomogą. I androlog to koniecznosc! Może akurat przyczyna jest błaha i da się coś odblokować mechanicznie albo uregulować hormony.
    Przy takich wynikach proponuja jedynie in vitro. Mój przy takich nie kwalifikował się do inseminacji nawet:/
    Ale dopiero teraz przed in vitro robimy porządna doagnostyke, bo mam wrażenie ze ten temat był kiedyś olany. Miał 4 in vitro z była kilka lat temu a nwet nie miał badania kariotypu :O
    ja jestem ostatnio zwolenniczka diagnostyki a nie walenia zabiegów w ciemno, co większość klinik i lekarzy robi z mojego doświadczenia. Gdzieś te przyczyny w końcu są.

  • OlaK Koleżanka
    Postów: 39 13

    Wysłany: 6 października 2020, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do ginekologa chodziłam w sumie od roku, już konkretnie z problemami zajścia w ciążę. Nie dał mi żadnych leków, nie sprawdzał nawet czy mam owulację. Mówił tylko że mam polip i zapewne przez to nie mogę zajść w ciążę. Od 6 miesięcy bralam Duphaston i nic poza tym. Mówił żeby narazie nie badać męża, bo problem leży po mojej stronie. Ostatnio znowu poszłam na kontrolna wizytę, przepisał Duphaston na kolejne 3miesiace, bo polip się nie zmniejsza. Podczas USG wyburknał tylko że niema owulacji i to mnie zastanowiło. Zrobiliśmy mężowi prywatnie badanie nasienia i poszłam do innego ginekologa, który żadnego polipa nie widzi. Zauważył za to że mam tyłozgięcie macicy i małe jajniki.
    Dopiero w tym momencie czuje że trafiłam w dobre ręce.
    Jestem zła na siebie że uwierzyłam jednemu lekarzowi, który nawet nie próbował zobaczyc co mi jest.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 października 2020, 10:19

  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 11 października 2020, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaK wrote:
    Do ginekologa chodziłam w sumie od roku, już konkretnie z problemami zajścia w ciążę. Nie dał mi żadnych leków, nie sprawdzał nawet czy mam owulację. Mówił tylko że mam polip i zapewne przez to nie mogę zajść w ciążę. Od 6 miesięcy bralam Duphaston i nic poza tym. Mówił żeby narazie nie badać męża, bo problem leży po mojej stronie. Ostatnio znowu poszłam na kontrolna wizytę, przepisał Duphaston na kolejne 3miesiace, bo polip się nie zmniejsza. Podczas USG wyburknał tylko że niema owulacji i to mnie zastanowiło. Zrobiliśmy mężowi prywatnie badanie nasienia i poszłam do innego ginekologa, który żadnego polipa nie widzi. Zauważył za to że mam tyłozgięcie macicy i małe jajniki.
    Dopiero w tym momencie czuje że trafiłam w dobre ręce.
    Jestem zła na siebie że uwierzyłam jednemu lekarzowi, który nawet nie próbował zobaczyc co mi jest.
    Tylozgiecie ma z 40% kobiet. Nie wpływa to na plodnosc. Ewentualnie inaczej „spływa” nasienie do macicy :D
    Natomiast małe jajniki >warto a nawet i tak trzeba zbadać AMH w 3dc.
    No i wiadomo pozostałe hormony płciowe, pakiet tarczycowy. To na start.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ