X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Oligozoospermia pierwszego stopnia
Odpowiedz

Oligozoospermia pierwszego stopnia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jesteśmy po pierwszym badaniu i właśnie się suplementujemy: androvit plus, maca, lkarnityna, kwas foliowy. Po zrobieniu badań hormonalnych okazało się, że testosteron jest niski i szukamy dobrego androloga. Może zanim zaczniecie łykać zróbcie podstawowe hormony.. a oprócz tego, że mąż łyka suplementy nastąpiła zmiana stylu życia: zero sauny, jacuzzi, alkoholu, fajek, luźna i przewiewna bielizna, zmiana diety, zero gotowego żarcia, napojów energetycznych, kawy, weszły orzech brazylijskie i zarodki pszenne, orzechy włoskie, kefiry, więcej owoców, soków owocowych, jak najmniej chemii - leki -tylko Apap w razie najwyższej konieczności. Czy to pomoże nie wiem, na wiosnę drugie badanie. Czytałam wypowiedzi dziewczyn, że warto walczyć, bo jest pewna grupa osób, które poprawiły wyniki i zaszły naturalnie po ok roku. My mamy 11,5 koncentracji, 48,3 liczby całkowitej w ejakulacie, 2 % morfologii, która powala wszystko.. no i ten niski testosteron.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jak ma 37% dobrych plemników to ma moim skromnym zdaniem mało patologicznych ;) Podobno mało który mężczyzna w ogóle populacji ma 20-25 %. Macie z czym startować. A nie brał może jakiś specyfików wspierających siłownię? To też obniża ilość. Usg można zrobić jak najbardziej. Mój robił, ale żylaków nie ma, a wyniki są jakie są. Jednak w dobie powszechnie panującego cholerstwa, jakim jest nowotwór nawet profilaktycznie warto zrobić co jakiś czas. A ile dni abstynencji było przed badaniem ??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 13:49

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś się dowiedziałam u androloga, że 7 dni to dużo, ale ponad to już za dużo i wyniki są niemiarodajne. U nas tak było, bo miałam wypadek i była przerwa. Postanowiliśmy to wykorzystać na badania. Androlog powiedział, że 3 dni to optymalny czas. Jestem wściekła bo jak mąż robił te badania to się najpierw spytaliśmy czy nie za długo. A oni powiedzieli, że jest ok. Wiadomo, że kasa poszła 130 zł. z posiewem!! W lutym powtarzamy.. Podobno jak jest czas dłuższy to część plemników ginie czy obumiera i gorzej się ruszają.

  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam androlog powiedział że regularne współżycie co 2-3 dni znacznie poprawie ruchliwość plemników. Nie tylko witaminki, suplementy i inne pigułki. Radość mojego męża -bezcenna:-)

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • Mimbla Autorytet
    Postów: 1947 6858

    Wysłany: 6 stycznia 2015, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nigdy nie słyszałam, od żadnego lekarza żeby częstotliwość współżycia wpływała na jakość (w tym ruchliwość..) plemników...

    35+, czynnik męski uwarunkowany genetycznie. 3 x IVF (12.2014, 04.2015, 02.2016)
    d51054bc0b.png
  • muszynka Autorytet
    Postów: 644 646

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm tez to pierwsze slysze.
    Co Ci lekarze nie wymysla..

    I procedura :(
    II procedura - beta pozytywna !!!

    8599s65g50azui9s.png
  • muszynka Autorytet
    Postów: 644 646

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landtyneczka a robiliście posiew ?
    Może w nasieniu sa jakies bakterie i dlatego tak dużo nieprawidłowych plemnikow.
    Radze zrobić wymaz na chlamydie, ureaplasme i mycoplasme.

    I procedura :(
    II procedura - beta pozytywna !!!

    8599s65g50azui9s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landryneczka wrote:
    Robiliśmy i pisało że ujemny jest

    Podobno chlamydia i spółka nie zawsze wyjdzie w posiewie i bierze się do tych badań wymaz z cewki moczowej.

  • muszynka Autorytet
    Postów: 644 646

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W posiewie nasienia nie wyjdzie chlamydia ureaplasma i mycoplasma to sa oddzielne badania wykonywane tylko w tym kierunku, które się pobiera z cewki moczowej. koszt ok 55-70 zł. Jeżeli w posiewie nic nie wyszlo a dalej nie wiecie dlaczego wyniki nasienia sa slabe to radze zrobić te badania. my tez długo szukaliśmy dlaczego i jak się po 2 latach okazało była to chlamydia i antybiotykiem za 30 zl wyleczyliśmy to paskudztwo.
    Tak jak czytam to lekarze bardzo rzadko kierują na te badania. Nam nawet dr w Invimedzie o tym nie powiedział i nie zlecil badania, mowil tylko ze bez in vitro dzieci mieć nie będziemy...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 19:43

    kita lubi tę wiadomość

    I procedura :(
    II procedura - beta pozytywna !!!

    8599s65g50azui9s.png
  • żabcia1991 Znajoma
    Postów: 18 1

    Wysłany: 4 lutego 2015, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam was,

    Dr. zlecił badania dla męża i wyszło że ma oligozoospermię I stopnia -lekką

    (mało plemników 15mln, norma to powyżej 20mln)

    Zlecił mu teraz przyjmowanie profertil ( 180 tabletek, cena około 500zł, kuracja 3 miesiące)

    Zastanawiam się nad kupnem tego leku bo, nie ukrywam że, troszkę szkoda mi tyle kasy, myślałam o zakupie innych supli: ...

    sama jeszcze nie wiem które, proszę was o radę..:)
    -MACA
    -CYNK
    -KWAS FOLIOWY
    _WIT C
    -L-karnitynę
    -L-Argininę
    -Glutation
    -Selen
    -wit E

    czy może coś innego, już zgłupiałam od dzisiejszej dawki wiadomości:)

    pozdrawiam

    Ania1986 lubi tę wiadomość

    diagnoza: PCO + niedrożne jajowody + brak owulacji... i co jeszcze qurwa ...;/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2015, 06:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabcia kupcie fertilman jedno opakowanie kosztuje ok 60 zł a na miesiąc trzeba 2 i podawaj mu w dawce 2x1 wtedy skład będzie prawie identyczny jak w profertilu. Do tego wit c 1000 1x1 i e 400 my na takiej kuracji mamy 5 mln więcej plemników, ruch o 15 % poszedł w górę noi,zmniejszyła się wada glowek miał 82 teraz 52% morfologia tez poszła do góry.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2015, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabcia my mamy taki zestaw, maca, L arginina i androwit plus

  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 5 lutego 2015, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak estrogen.Normy u faceta 29–132 pmol/l. Kosztuje tyle samo co fsh bynajmniej u nas...pamiętajcie jeszcze o prolaktynie i TSH

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2015, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak powiesz estradiol to będzie wiadomo o ci chodzi, estrogeny to chyba ogólnie grupa, a estradiol to jeden z estrogenów i jego sie chyba najcześciej bada choć u nas androlog powiedział ze niekoniecznie musieliśmy...

  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 7 lutego 2015, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak pisała Fasula To powiedz estradiol.Ja powiedziałam estrogen u faceta i wiedzieli o co chodzi;)

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 9 lutego 2015, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wysoki progesteron może wskazywać na przerost na wrodzony przerost kory nadnerczy co może być przyczyną niskich parametrów nasienia....to tak w dużym skrócie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2015, 10:34

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 9 lutego 2015, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to już kochana pytania do endo albo androloga...

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 9 lutego 2015, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety w 1 ml 4,5 ml plemników plus tylko 1 % morfologi Do tego dochodzą jeszcze żylaki powrózka nasiennego wykryte podczas USG. A o DOBREGO androloga ciężko w naszym regionie...

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2015, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landryneczka jak ma 12,8 to nie tak złe, norma jest od 15 ale to zależy od nich parametrów, a wyniki hormonów tez nie sa takie złe;) a FSH robiliscie?to tez jest wazne

  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 9 lutego 2015, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Troszkę dziwne że nie masz morfologi to jest bardzo istotny parametr, nie masz też czasu upłynnienia.Założę się że badanie robiliście w szpitalu który nie specjalizuje się w tego typu badaniach.Koniecznie musicie zrobić te FSH..

    Landryneczka lubi tę wiadomość

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ