X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Oligozoospermia pierwszego stopnia
Odpowiedz

Oligozoospermia pierwszego stopnia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jesteśmy po pierwszym badaniu i właśnie się suplementujemy: androvit plus, maca, lkarnityna, kwas foliowy. Po zrobieniu badań hormonalnych okazało się, że testosteron jest niski i szukamy dobrego androloga. Może zanim zaczniecie łykać zróbcie podstawowe hormony.. a oprócz tego, że mąż łyka suplementy nastąpiła zmiana stylu życia: zero sauny, jacuzzi, alkoholu, fajek, luźna i przewiewna bielizna, zmiana diety, zero gotowego żarcia, napojów energetycznych, kawy, weszły orzech brazylijskie i zarodki pszenne, orzechy włoskie, kefiry, więcej owoców, soków owocowych, jak najmniej chemii - leki -tylko Apap w razie najwyższej konieczności. Czy to pomoże nie wiem, na wiosnę drugie badanie. Czytałam wypowiedzi dziewczyn, że warto walczyć, bo jest pewna grupa osób, które poprawiły wyniki i zaszły naturalnie po ok roku. My mamy 11,5 koncentracji, 48,3 liczby całkowitej w ejakulacie, 2 % morfologii, która powala wszystko.. no i ten niski testosteron.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jak ma 37% dobrych plemników to ma moim skromnym zdaniem mało patologicznych ;) Podobno mało który mężczyzna w ogóle populacji ma 20-25 %. Macie z czym startować. A nie brał może jakiś specyfików wspierających siłownię? To też obniża ilość. Usg można zrobić jak najbardziej. Mój robił, ale żylaków nie ma, a wyniki są jakie są. Jednak w dobie powszechnie panującego cholerstwa, jakim jest nowotwór nawet profilaktycznie warto zrobić co jakiś czas. A ile dni abstynencji było przed badaniem ??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 13:49

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś się dowiedziałam u androloga, że 7 dni to dużo, ale ponad to już za dużo i wyniki są niemiarodajne. U nas tak było, bo miałam wypadek i była przerwa. Postanowiliśmy to wykorzystać na badania. Androlog powiedział, że 3 dni to optymalny czas. Jestem wściekła bo jak mąż robił te badania to się najpierw spytaliśmy czy nie za długo. A oni powiedzieli, że jest ok. Wiadomo, że kasa poszła 130 zł. z posiewem!! W lutym powtarzamy.. Podobno jak jest czas dłuższy to część plemników ginie czy obumiera i gorzej się ruszają.

  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam androlog powiedział że regularne współżycie co 2-3 dni znacznie poprawie ruchliwość plemników. Nie tylko witaminki, suplementy i inne pigułki. Radość mojego męża -bezcenna:-)

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • Mimbla Autorytet
    Postów: 1947 6858

    Wysłany: 6 stycznia 2015, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nigdy nie słyszałam, od żadnego lekarza żeby częstotliwość współżycia wpływała na jakość (w tym ruchliwość..) plemników...

    35+, czynnik męski uwarunkowany genetycznie. 3 x IVF (12.2014, 04.2015, 02.2016)
    d51054bc0b.png
  • muszynka Autorytet
    Postów: 644 646

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm tez to pierwsze slysze.
    Co Ci lekarze nie wymysla..

    I procedura :(
    II procedura - beta pozytywna !!!

    8599s65g50azui9s.png
  • muszynka Autorytet
    Postów: 644 646

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landtyneczka a robiliście posiew ?
    Może w nasieniu sa jakies bakterie i dlatego tak dużo nieprawidłowych plemnikow.
    Radze zrobić wymaz na chlamydie, ureaplasme i mycoplasme.

    I procedura :(
    II procedura - beta pozytywna !!!

    8599s65g50azui9s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landryneczka wrote:
    Robiliśmy i pisało że ujemny jest

    Podobno chlamydia i spółka nie zawsze wyjdzie w posiewie i bierze się do tych badań wymaz z cewki moczowej.

  • muszynka Autorytet
    Postów: 644 646

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W posiewie nasienia nie wyjdzie chlamydia ureaplasma i mycoplasma to sa oddzielne badania wykonywane tylko w tym kierunku, które się pobiera z cewki moczowej. koszt ok 55-70 zł. Jeżeli w posiewie nic nie wyszlo a dalej nie wiecie dlaczego wyniki nasienia sa slabe to radze zrobić te badania. my tez długo szukaliśmy dlaczego i jak się po 2 latach okazało była to chlamydia i antybiotykiem za 30 zl wyleczyliśmy to paskudztwo.
    Tak jak czytam to lekarze bardzo rzadko kierują na te badania. Nam nawet dr w Invimedzie o tym nie powiedział i nie zlecil badania, mowil tylko ze bez in vitro dzieci mieć nie będziemy...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 19:43

    kita lubi tę wiadomość

    I procedura :(
    II procedura - beta pozytywna !!!

    8599s65g50azui9s.png
  • żabcia1991 Znajoma
    Postów: 18 1

    Wysłany: 4 lutego 2015, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam was,

    Dr. zlecił badania dla męża i wyszło że ma oligozoospermię I stopnia -lekką

    (mało plemników 15mln, norma to powyżej 20mln)

    Zlecił mu teraz przyjmowanie profertil ( 180 tabletek, cena około 500zł, kuracja 3 miesiące)

    Zastanawiam się nad kupnem tego leku bo, nie ukrywam że, troszkę szkoda mi tyle kasy, myślałam o zakupie innych supli: ...

    sama jeszcze nie wiem które, proszę was o radę..:)
    -MACA
    -CYNK
    -KWAS FOLIOWY
    _WIT C
    -L-karnitynę
    -L-Argininę
    -Glutation
    -Selen
    -wit E

    czy może coś innego, już zgłupiałam od dzisiejszej dawki wiadomości:)

    pozdrawiam

    Ania1986 lubi tę wiadomość

    diagnoza: PCO + niedrożne jajowody + brak owulacji... i co jeszcze qurwa ...;/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2015, 06:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabcia kupcie fertilman jedno opakowanie kosztuje ok 60 zł a na miesiąc trzeba 2 i podawaj mu w dawce 2x1 wtedy skład będzie prawie identyczny jak w profertilu. Do tego wit c 1000 1x1 i e 400 my na takiej kuracji mamy 5 mln więcej plemników, ruch o 15 % poszedł w górę noi,zmniejszyła się wada glowek miał 82 teraz 52% morfologia tez poszła do góry.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2015, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabcia my mamy taki zestaw, maca, L arginina i androwit plus

  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 5 lutego 2015, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak estrogen.Normy u faceta 29–132 pmol/l. Kosztuje tyle samo co fsh bynajmniej u nas...pamiętajcie jeszcze o prolaktynie i TSH

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2015, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak powiesz estradiol to będzie wiadomo o ci chodzi, estrogeny to chyba ogólnie grupa, a estradiol to jeden z estrogenów i jego sie chyba najcześciej bada choć u nas androlog powiedział ze niekoniecznie musieliśmy...

  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 7 lutego 2015, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak pisała Fasula To powiedz estradiol.Ja powiedziałam estrogen u faceta i wiedzieli o co chodzi;)

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 9 lutego 2015, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wysoki progesteron może wskazywać na przerost na wrodzony przerost kory nadnerczy co może być przyczyną niskich parametrów nasienia....to tak w dużym skrócie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2015, 10:34

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 9 lutego 2015, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to już kochana pytania do endo albo androloga...

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 9 lutego 2015, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety w 1 ml 4,5 ml plemników plus tylko 1 % morfologi Do tego dochodzą jeszcze żylaki powrózka nasiennego wykryte podczas USG. A o DOBREGO androloga ciężko w naszym regionie...

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2015, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landryneczka jak ma 12,8 to nie tak złe, norma jest od 15 ale to zależy od nich parametrów, a wyniki hormonów tez nie sa takie złe;) a FSH robiliscie?to tez jest wazne

  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 9 lutego 2015, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Troszkę dziwne że nie masz morfologi to jest bardzo istotny parametr, nie masz też czasu upłynnienia.Założę się że badanie robiliście w szpitalu który nie specjalizuje się w tego typu badaniach.Koniecznie musicie zrobić te FSH..

    Landryneczka lubi tę wiadomość

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ