X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Pierwsze badanie nasienia - pomoc w interpretacji
Odpowiedz

Pierwsze badanie nasienia - pomoc w interpretacji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam:) Piszę, tak jak w tytule, z prośbą o pomoc w interpretacji wyników. Rok bezskutecznie staramy się o dziecko, niestety mam problemy hormonalne, podejrzenie PCOS, 3 lata w ogóle nie miesiączkowałam - długo by opowiadać. Moja gin wysłała męża na badanie nasienia, po którym, jesli będzie dobre, zacznie działać ze mną już konkretnie, ukierunkowując na ciążę. Dzis odebraliśmy wyniki i co się okazało:

    ocena ruchliwości, ruch postępowy: 29% (norma od 32%)
    ocena morfologii: plemniki prawidłowe: 3 % (norma od 4%)
    nieprawidłowe: 97% (ponad 80% dot. pędzelkowatej główki)

    Poza tym, wszystko inne w normie.
    Wiem, że wyniki są trochę poniżej norm, ale powiedzcie mi czy przy takiej liczebności jest to duży problem...?:

    koncentracja: 148,7 mln/ml (norma od 15 mln)
    całkowita liczba w ejakulacie: 335,6 mln/ml (norma od 39 mln)

    Jestem kompletnie zielona i co najlepsze, słuchajcie, nie wiedziałam, że norma morfologii zaczyna się od 4%... jak zobaczyłam "3% prawidłowych, 97% nieprawidłowych" to mało nie zwymiotowałam z nerwów...:( Taki człowiek głupi i narwany... dopiero jak poczytałam trochę co do norm to się w czoło popukałam...;/ Będę wdzięczna za każdą informację bardziej doświadczonych w tej materii:)

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 05:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasienie moim zdaniem jest ok. Wprawdzie ruch i morfologia po niżej normy ale nie jest źle. Niejedna z nas chciałaby żeby badania mężów byly z morfologia 3%. Glowa do góry

  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki wielkie:) Zamierzam kupić mężowi witaminy jakieś, muszę pogrzebać jeszcze na forum i coś znaleźć dobrego.

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kup androvit nasz androlog go poleca. L karnityna na ruch działa wiec możesz. Ogolnie nasienie nie jest zle. Kochana powodzenia

  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, wypróbujemy. :) Dzięki ogromne jeszcze raz :)

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro powodzenia.

    Totoro lubi tę wiadomość

  • unt Ekspertka
    Postów: 196 62

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka ..my dzisiaj odebraliśmy wyniki...może pomożecie?
    ph 8
    ilosc plemników żywych 50 000 000 w 1ml
    ilość plemników martwych 47 000 000 w 1 ml
    leukocyty - 2-5 wpw
    erytrocyty - 1-3 wpw

    czas upłynnienia ok 2h - i to mnie martwi najbardziej...

    mama 6 letniego synusia... walczymy o rodzeństwo...
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Unt ja niestety nie pomogę, sama jak widać raczkuję w tym temacie...;/ Ale ewidentnie coś jest na rzeczy, hmm... może leukocyty świadczą o jakimś stanie zapalnym ??? Co do reszty to się nie wypowiem, bo nie mam pojęcia;/

    unt lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ