X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Pozytywne historie
Odpowiedz

Pozytywne historie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • anulla91 Autorytet
    Postów: 762 630

    Wysłany: 29 października 2020, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć:)

    Dajcie troche otuchy:)
    Tyle się już zmagamy z tym złym nasieniem raz jest lepiej raz gorzej nie mam już sił i nerwów....
    Proszę was o pozytywne historię.....
    Bo zwariować idzie już od tego, lata lecą 30 na karku a tu dalej taka niewiadoma...

    Reikja, PozytywnaAna lubią tę wiadomość

    Anulaa
    Wiek 31 lat
    05.2022 - początek stymulacji in vitro
    06.2022 - punkcja
    1 zarodek
    08.2022 - transfer
    beta 7dpo - 46,5
    beta 9dpo 125
    13.04.2023 Kaja 💕
    9d2ce3d20b.png[/ur
  • Pelna nadziei Autorytet
    Postów: 470 117

    Wysłany: 29 października 2020, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc,
    To z pozytywnych historii , a dla mnie cudów jest taka, że z 3,5 mln plemników gdzie każdy mówił in vitro nagle naturalnie udało się zajsc w ciążę i urodzić zdrowego syna.
    Z mniej pozytywnych teraz staramy się o rodzeństwo 1,5 mln ale cuda chyba dwa razy się nie zdarzają choć i tak dziękuję ,że zdarzył się ten jeden raz:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2020, 18:55

    Reikja, Justyna27, PozytywnaAna, Olympionica, Kate28 lubią tę wiadomość

    Pelna nadziei
  • julka_kulka Ekspertka
    Postów: 500 175

    Wysłany: 3 listopada 2020, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pelna nadziei wrote:
    Czesc,
    To z pozytywnych historii , a dla mnie cudów jest taka, że z 3,5 mln plemników gdzie każdy mówił in vitro nagle naturalnie udało się zajsc w ciążę i urodzić zdrowego syna.
    Z mniej pozytywnych teraz staramy się o rodzeństwo 1,5 mln ale cuda chyba dwa razy się nie zdarzają choć i tak dziękuję ,że zdarzył się ten jeden raz:)

    a po ilu miesiacach Wam się udało naturalnie?

    km5sgu9r4z5eztia.png

    Czekamy na Ciebie <3
  • Ewelina85 Autorytet
    Postów: 398 228

    Wysłany: 4 listopada 2020, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,

    u nas podobne historia. Najpierw 4 lata starań naturalnych, decyzja o in vitro. Meeega słabe nasienie, morfologia zawsze 0%, ruch 2%, ilość od 0,7 mln/ w całości (czasem troszkę więcej). Po podjęciu deyczji o in vitro, wybraniu długiego protokołu i wykupieniu leków do stymulacji, okazało się, że jestem w ciąży.
    Lekarze straszyli, że przy takiej morfologii poronię lub dziecko będzie chore. Chłopak jest zdrowy, a ja właśnie wybieram tort na roczek :)
    Dodam, że oboje jesteśmy po 35 rż., a w przyszłym roku zaczynamy starania o rodzeństwo i też liczymy na drugi cud.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2020, 15:49

    kokoszka31, Reikja, boo123, Sesyjka lubią tę wiadomość

    09.2018 - 3 lata starań, oligoteratozoospermia, żylaki powrózka nasiennego III stopień, on ureaplasma
    16.11.2018 operacja żylaków
    12.2018 wyleczona ureaplasma
    04.2019 wszystkie parametry nasienia poniżej norm, morfologia 0%, późno zoperowane obustronne wnętrostwo
    U mnie brak powodu niepowodzeń (według lekarzy), mnie osobiście niepokoją plamienia 8-9 dni po owulacji, krótkie cykle.

    Naturalne starania do 12.2021, później in vitro.
  • Kate28 Autorytet
    Postów: 310 136

    Wysłany: 4 listopada 2020, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina85 wrote:
    Cześć,

    u nas podobne historia. Najpierw 4 lata starań naturalnych, decyzja o in vitro. Meeega słabe nasienie, morfologia zawsze 0%, ruch 2%, ilość od 0,7 mln/ w całości (czasem troszkę więcej). Po podjęciu deyczji o in vitro, wybraniu długiego protokołu i wykupieniu leków do stymulacji, okazało się, że jestem w ciąży.
    Lekarze straszyli, że przy takiej morfologii poronię lub dziecko będzie chore. Chłopak jest zdrowy, a ja właśnie wybieram tort na roczek :)
    Dodam, że oboje jesteśmy po 35 rż., a w przyszłym roku zaczynamy starania o rodzeństwo i też liczymy na drugi cud.
    Wow🥰 swoją historią dalas mi nadzieję, że i u nas może się udać pomimo morfologii 0%.

    💔 Aniołek - 05.11.2018 - 7tyg

    👩🏼
    ✅ TSH 1,170 μIU/ml,
    ✅ FT3 3,40 pg/ml,
    ✅ FT4 1,18 ng/dl,
    ✅ Toxoplazma gondi IgM 0.2 COI,
    ✅ Toxoplazma gondi IgG <0.1IU/ml,
    ✅ OB 4.0 mm/h,
    ✅ Glukoza 4,81 mmol/l,
    ✅ Morfologia -> leukocyty 4,90.
    ✅Progesteron,
    ✅Cytologia (grupa II),
    ✅Prolaktyna 10,00
    ✅FHS 9,63
    ✅LH 7,54
    ✅Estradiol 75,10,
    ✅Testosteron 30,50.

    🧔🏼:
    ✅FSH 5,05
    ✅ LH 7,59
    ✅Testosteron 570
    ✅TSH 1,569
    ✅Prolaktyna 11,86.
    ❌Morfologia 1%


    💊kwas foliowy

    ,,Ciężko jest czekać na coś, co może się nigdy nie przydarzyć. Ale jeszcze ciężej jest z tego zrezygnować, kiedy wiesz, że to jedyna rzecz, której pragniesz"
  • Pelna nadziei Autorytet
    Postów: 470 117

    Wysłany: 5 listopada 2020, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julka_kulka wrote:
    a po ilu miesiacach Wam się udało naturalnie?
    Po 9 miesiącach ale takich naprawdę starań starań...

    Pelna nadziei
  • AniaLorak Debiutantka
    Postów: 7 3

    Wysłany: 5 listopada 2020, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pelna nadziei wrote:
    Po 9 miesiącach ale takich naprawdę starań starań...

    Co to znaczy "starań starań" ? Seks rano i wieczorem codziennie?

    PozytywnaAna lubi tę wiadomość

  • Pelna nadziei Autorytet
    Postów: 470 117

    Wysłany: 8 listopada 2020, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaLorak wrote:
    Co to znaczy "starań starań" ? Seks rano i wieczorem codziennie?
    Nie no aż tak to nie ale średnio co dwa dni, troche przerwy przed okresem i w trakcie ale z kalendarzykiem w ręku kiedy dni płodne i wtedy naprawdę co dwa lub codziennie.

    Pia88 lubi tę wiadomość

    Pelna nadziei
  • AniaLorak Debiutantka
    Postów: 7 3

    Wysłany: 16 listopada 2020, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pelna nadziei wrote:
    i wtedy naprawdę co dwa lub codziennie.

    To pewnie Twój facet był w niebowzięty - dużo seksu :) Przez 9 miesięcy! Mój mógłby tak na stałe ale może sobie pomażyć. Niestety u nas częstotliwość spadła znacząco i podejrzewam że sam sobie "radzi" :/

  • Pelna nadziei Autorytet
    Postów: 470 117

    Wysłany: 16 listopada 2020, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaLorak wrote:
    To pewnie Twój facet był w niebowzięty - dużo seksu :) Przez 9 miesięcy! Mój mógłby tak na stałe ale może sobie pomażyć. Niestety u nas częstotliwość spadła znacząco i podejrzewam że sam sobie "radzi" :/
    No tak nie musiał nawet za wiele namawiać:p choć już po kilku miesiącach to trochę już stało się mechaniczne no ale na szczęście się udało. Dlaczego spadła jeśli można wiedzieć? Też już po rpostu za długo??

    Pelna nadziei
  • AniaLorak Debiutantka
    Postów: 7 3

    Wysłany: 16 listopada 2020, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spadła, bo moje libido jest znacząco mniejsze od jego, tak to można w prostych słowach ująć. On potrzebuje się rozładowąć tak co drugi dzień... ja to raz na 1-2 tygodnie. A wcześniej to cóż - chciałam zajść w ciążę.

    @Pelna nadziei, u was częstotliwosć się utrzymała jak już zaszłaś?

  • Pelna nadziei Autorytet
    Postów: 470 117

    Wysłany: 16 listopada 2020, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaLorak wrote:
    Spadła, bo moje libido jest znacząco mniejsze od jego, tak to można w prostych słowach ująć. On potrzebuje się rozładowąć tak co drugi dzień... ja to raz na 1-2 tygodnie. A wcześniej to cóż - chciałam zajść w ciążę.

    @Pelna nadziei, u was częstotliwosć się utrzymała jak już zaszłaś?
    Mhmm no tak to rozumiem przy staraniach jest inna motywacja...
    Jak zaszłam to ciężko ją znosiłam więc prawie spadła do 0 w obawie o dzidzię, teraz znowu się staramy ale niestety lekarze nie dają żadnych szans bo wyniki są jeszzce gorsze niż były więc już trochę i motywacji brak choć próbujemy ale nie tak jak wcześniej... Pewnie niebawem będzie tak jak i u Ciebie i myślę że tez odpuszczę bo jedyne to on vitro choć oby było co zamrozić żeby do niego w ogóle doszło...jeśli się na nie zdecydujemy...

    Pelna nadziei
  • AniaLorak Debiutantka
    Postów: 7 3

    Wysłany: 16 listopada 2020, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuję. My w tym roku zamknęliśmy temat pozytywnie (w końcu to wątek o pozytywnych historiach) - więcej dzieci nie chcemy, mąż zrobił niedawno wazektomię i teraz jeszcze ma robić badania nasienia żeby potwierdzić udany zabieg.

    No ale wypomina mi że jak trzeba było dziecko robić to mogłam się uprawiać seks (prawie) zawsze i wszędzie, a teraz jak już zrobił swoje to poszedł w odstawkę niczym byk rozpłodowy. Nie mogę mu całkowicie odmówić racji.

    Także zawsze coś :/

  • Iza-K Autorytet
    Postów: 415 135

    Wysłany: 23 listopada 2020, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anulla91 wrote:
    Dajcie troche otuchy:)
    Proszę was o pozytywne historie.....
    Mój daleki kuzyn ma 45 lat i niewesołe przeżycia za sobą. Długo był samotny, do tego zaczął poważnie chorować na serce. Aż spotkał po latach dziewczynę, w której się kochał w czasach szkolnych. Ona jest chyba dwa lata od niego młodsza. Pobrali się i buch - parę miesięcy po ślubie urodził im się synek!
    On 45 lat, ona 43 lata, a udało!

  • Pelna nadziei Autorytet
    Postów: 470 117

    Wysłany: 24 marca 2021, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dawno mnie tu nie było ale pisałam, że pierwsza ciąża to cud i że wyniki teraz mąż ma bardzo bardzo źle z zupełnym brakiem szans na ciążę. Gdzieś tu czytałam o suplementacji witamin i od listopada kazałam mu brać i co się wydarzyło w styczniu zaszłam w ciążę gdzie nikt nie dawał cienia szans na naturalne poczęcie , także dziewczyny natura zaskakuje jak i medycyna :)

    Reikja, Evelinche lubią tę wiadomość

    Pelna nadziei
  • Evelinche Debiutantka
    Postów: 9 5

    Wysłany: 29 marca 2021, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pelna nadziei wrote:
    Hej, dawno mnie tu nie było ale pisałam, że pierwsza ciąża to cud i że wyniki teraz mąż ma bardzo bardzo źle z zupełnym brakiem szans na ciążę. Gdzieś tu czytałam o suplementacji witamin i od listopada kazałam mu brać i co się wydarzyło w styczniu zaszłam w ciążę gdzie nikt nie dawał cienia szans na naturalne poczęcie , także dziewczyny natura zaskakuje jak i medycyna :)

    Jakie suplementy brał?

    Sesyjka lubi tę wiadomość

  • Pelna nadziei Autorytet
    Postów: 470 117

    Wysłany: 30 marca 2021, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evelinche wrote:
    Jakie suplementy brał?
    Maca 500 2 x1
    Wit C 1000 1 X1
    Wit D 2000 1x1
    Cynk 25 1 TAB co dwa dni
    Czarnuszka 1x1
    Koenzym Q10 1x1

    Pelna nadziei
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ