X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy PROFERTIL + DIETA
Odpowiedz

PROFERTIL + DIETA

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • AminaLevo Przyjaciółka
    Postów: 120 61

    Wysłany: 24 sierpnia 2020, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2021, 10:48

    La_riska30 lubi tę wiadomość

  • Sylvia Koleżanka
    Postów: 54 29

    Wysłany: 24 sierpnia 2020, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po pół roku brania Profertilu koncentacja spadła nam z 13.5mln/ml na 3.4mln/ml my z tego rezygnujemy i jesteśmy w szoku że nic nie pomógł a pogorszył. :(

    endometroza 3st.
    niedoczynność tarczycy,
    lewego jajowodu brak- przez wodniaka,
    Amh 3.5
    I. Listopad 2022 Transfer świeżeczka nieudany blastka 4aa:(
    Sztuczna menapauza grudzień22 -luty2023,
    II. Ostatnia blastka 3aa (transfer maj2023)
    Transfer maj 2023
    Podany 3aa❄️ udany❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2020, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvia wrote:
    Po pół roku brania Profertilu koncentacja spadła nam z 13.5mln/ml na 3.4mln/ml my z tego rezygnujemy i jesteśmy w szoku że nic nie pomógł a pogorszył. :(
    Nie pogorszył, poprostu nie pomógł. Jestem w szoku jak szybko potrafią polecieć parametry...

    Gdzies czytalam, ze na poprawe mofologii wit C. Prawda jest taka, że jeżeli nie ma przyczyny (hormony, zylaki i inne ) to wątpię by coś skutecznie podniosło parametry.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2020, 00:06

  • Nikola Autorytet
    Postów: 1690 301

    Wysłany: 25 sierpnia 2020, 06:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mojego męża są żylaki, ale nieoperacyjne i morfologia się nie zmienia z suplementacja :( Raz było 3 potem 0 i 2%. Wiec dla nas nie ma ratunku, a żylaki są.

  • AminaLevo Przyjaciółka
    Postów: 120 61

    Wysłany: 25 sierpnia 2020, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2021, 10:48

  • Nikola Autorytet
    Postów: 1690 301

    Wysłany: 25 sierpnia 2020, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki i odzywaj się jak się sprawy maja:)

  • Sylvia Koleżanka
    Postów: 54 29

    Wysłany: 25 sierpnia 2020, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie ja też jestem w szoku jak to szybko spadło. U nas rok temu bylo 121mln w całości i 13.5mln/ml-koncentacja. 1% prawidłowych a cała reszta powyżej normy. Nie robiliśmy wszystkiego tylko przy fragmentacji dna podali nam że jest teraz 3.5mln/ml. Boję się że nic nie pomoże i że jeszcze to spadnie:( jak ten profertil nie pomógł to ja nie wiem czy cokolwiek z suplementów pomoże. Teraz dostalismy osobno witaminy. A taką nadzieję miałam że jednak bedzie lepiej. Jak tylko w listopadzie zrobimy badania kontrolne to dam znać:) ps: zamierzam wprowadzić dietę z akademii ale nie wiem czy sobie z nią poradzę, marna ze mnie kucharka😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2020, 19:27

    endometroza 3st.
    niedoczynność tarczycy,
    lewego jajowodu brak- przez wodniaka,
    Amh 3.5
    I. Listopad 2022 Transfer świeżeczka nieudany blastka 4aa:(
    Sztuczna menapauza grudzień22 -luty2023,
    II. Ostatnia blastka 3aa (transfer maj2023)
    Transfer maj 2023
    Podany 3aa❄️ udany❤️
  • AminaLevo Przyjaciółka
    Postów: 120 61

    Wysłany: 26 sierpnia 2020, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2021, 10:48

    Nikola lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2020, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AminaLevo wrote:
    Nie trzeba być Magdą Gessler aby ogarnąć dietę z Akademii,bo to są łatwe przepisy,a gotowania tam niewiele..więcej jest robienia past itd..wiec spokojnie😉
    Co do tego nasienia..jak czytam fora, i wypowiedzi to wyniki są tak labilne,że szkoda gadać, zależy na jaki etap akurat trafisz..i bądź tu mądry raz jest dobrze,za miesiąc do d*py..nawet nie można tego jakoś porównywać bo na dobra sprawę co badanie t9 wyniki się różnią..gorzej niż z naszymi hormonami, które to spędzają sen z powiek ale mniej więcej utrzymują się na tym samym poziomie w każdym badaniu😉😉 można nas podciągnąć lekami itd..a na pytanie jak poprawić morfologie nasienia odp jest "nie ma leku ani odp na to dlaczego morfologia jest słaba,należy zmienić styl życia ".. 😁😂 no tak! Przecież to takie proste..😁😁 I jak czytam to każda drobna rzecz wpływa na nasienie..za krotki/za długi okres wstrzemięźliwiosci,zbyt gorąco, lekki stan zapalny gdziekolwiek, stres (samo badanie to stres)za dużo np jazdy na rowerze,ale sport wskazany,majtki złe itp itd... nie mam juz chyba siły 😊😊 Sylvia trzymam kciuki aby wasze badanie wyszło dobre!!🍀
    Hahaha dokładnie! Mam takie same odczucia. I ta nadzieja złudna. Nam androlog powiedzial " no może się Państwu udać, może nie " nosz k*** serio? Trzeba wierzyć swojej intuicji, czytać, ale też nie być naiwnym. Jak sa kiepskie wyniki to naprawdę można czasami je troche podrasować, ale cudow nie będzie. Pytanie kto ile ma czasu, kasy i cierpliwości...

  • AminaLevo Przyjaciółka
    Postów: 120 61

    Wysłany: 26 sierpnia 2020, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2021, 10:48

    Nikola, PozytywnaAna lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2020, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AminaLevo wrote:
    Mój stary żre ten profertil i pierdoły z diety..czasem jak patrze co on je to mnie wzdryga,gdyż on lubi wszystko ja niekoniecznie..i tak sobie myślę z ta ciąża,ze oczywiście bardzo bym chciała i są dni ze łza się kreci itd..ale są i takie dni w których myślę a srał to pies..ot i takie zycie baby..nic na siłę chyba,bo oszaleć można..z tymi ich jajkami można naprawdę dostać korby wiec niech się tam kiszą i pobierają mikroelementy witaminy itd..delikatne jak noworodki..czysta prawda ze chłop to delikatna postać,nie wiem czemu wymyślono powiedzenie "no do tego trzeba mieć jaja"... powinno się mówić "no do tego to trzeba mieć wagine".. 😏😉
    Ale wytrwali sa ! Ja ostatnio mialam taka ochote na drineczka, więc mówię do mojego chodź po jednym sobie zrobimy. No nie wypije ! Lekarz nie pozwolił i kropelki do ust nie weźmie;););) Mój już Profertil dawno suplementowal, dupa była. Teraz bierze Nucleox. Zobaczymy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2020, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż brał Profertil ponad rok. Nic Nam nie pomógł praktycznie. Ilość plemników podniosła się tylko o kilka mln. A morfologia z 1% spadła do 0%.

  • Jane208 Przyjaciółka
    Postów: 97 52

    Wysłany: 28 sierpnia 2020, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż też brał profertil bardzo długo , ale morfologia się nie poprawiła. Na początku starań było 3% a później po suplementacji spadło do 0% i ani drgnie. Również kupiłam ten płodnobook męski, bo już nie wiem czym się ratować... Ale z kolei u mnie problem taki, że mąż nie wszystko je, a to co je to muszę mu przygotować. Sam z siebie nic. Więc mnóstwo czasu spędzam w kuchni... Dałam sobie czas do końca roku, jeśli po drodze z nim nie zwariuję.
    Pozdrawiam

    Miasa lubi tę wiadomość

    35cs - oficjalnie, ponad 9 lat współżycia bez antykoncepcji
    Krzywa insulinowa 6,8/21,5/23,3
    Krzywa cukrowa 76,9/70/66,4
    Homa IR 1.29
    TSH 1,995
    10.2018 - histeroskopia , usunięty polip
    12.2018 - HSG , oba jajowody drożne
    AMH 4,14, Nadwaga, 32lata

    On - 08.2018 oligoastheoterratozoospermia , profertil 10.2018- 07.2019
    08/2018: koncentracja 13,1mln/ml, morfologia 3%, ruch postępowy 13%
    02/ 2019: koncentracja 38,9mln/ml, morfologia 1%, ruch postępowy 12%
    07/2019: koncentracja 24,4mln/ml,morfologia 1% , ruch postępowy 23%
    12/2019: koncentracja 84,0 mln/ml, morfologia 3%, ruch postępowy 28%
    01/2020 (klinika): koncentracja 10,0 mln/ml, morfologia 0%, ruch postępowy 50%
    07/2020 (klinika): koncentracja 11,2 mln/ml, morfologia 0%, ruch postępowy 25%
    Podwyższona prolaktyna, bromergon od 10-12.2019, obecnie w normie. 38lat

    Gyncentrum od 01.2020
    I IUI 6/2021🍷
    II IUI 8/2021 🍷
    Od 21.09 krótki protokół IVF, 02.10 punkcja, objawy hiperstymulacji, transfer odroczony
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2020, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jane208 wrote:
    Mąż też brał profertil bardzo długo , ale morfologia się nie poprawiła. Na początku starań było 3% a później po suplementacji spadło do 0% i ani drgnie. Również kupiłam ten płodnobook męski, bo już nie wiem czym się ratować... Ale z kolei u mnie problem taki, że mąż nie wszystko je, a to co je to muszę mu przygotować. Sam z siebie nic. Więc mnóstwo czasu spędzam w kuchni... Dałam sobie czas do końca roku, jeśli po drodze z nim nie zwariuję.
    Pozdrawiam
    Co dawałaś mężowi że tak ładnie poprawiła się u Was calkowita liczba plemników? Z 13mln na ponad 80, to super wynik!

  • Nadzieja77 Ekspertka
    Postów: 201 331

    Wysłany: 13 października 2020, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem jak u Was, ale u mojego chłopa wpływ ma pora roku. Kiedyś lekarz od IUI powiedziała, że przy jego trybie życia to dzieci tylko zimą. I zrobiliśmy badanie nasienia w lutym bo yak zaqsze były na wiosnę albo latem. I o dziwo z 56 mln podniosło się na 126 mln , morfologia się nie zmieniła niestety. Dka porównania zrobiliśmy teraz w lipcu bez żadnych suplementów i ma 14 mln

    Reikja lubi tę wiadomość

    Starania 4 lata
    38l
    AMH styczeń 2020 1.84 lipiec 2020 0.74
    Nasienie ok
    10.2019 Laparotomia mięśniaków i koagulacja endometriozy
    07.2020 histeroskopia mięśniak novum
    09.2020- NOVUM- ICSI-7 oocytów , 6 zarodków
    ❄❄ 2 dniowe 4.1.1., 4.1.2❄ blastka 3.3.3.
    16.09- I transfer świeży, dwudniowy, czekamy...
    9dpt- beta 1.15 😔 prog. 53,42
    12dpt- beta < 1.1 prog. 23.60 cb 😪
    17.10. FET 4.1.1 3 dniowy❄
    9dpt beta 45.69 prog 34.98
    11 dpt beta 148.20 prog 56.32
    13 dpt beta 291.60 prog 57.36
    16 dpt beta 995.60 prog 39.41
    w57vebkmt12s9uae.png
  • Evy Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 19 lutego 2021, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jane208 wrote:
    Mąż też brał profertil bardzo długo , ale morfologia się nie poprawiła. Na początku starań było 3% a później po suplementacji spadło do 0% i ani drgnie. Również kupiłam ten płodnobook męski, bo już nie wiem czym się ratować... Ale z kolei u mnie problem taki, że mąż nie wszystko je, a to co je to muszę mu przygotować. Sam z siebie nic. Więc mnóstwo czasu spędzam w kuchni... Dałam sobie czas do końca roku, jeśli po drodze z nim nie zwariuję.
    Pozdrawiam
    Chciałam zapytać o ten ebook ? Czy warto kupić ? :-)

  • Zonka Przyjaciółka
    Postów: 68 41

    Wysłany: 3 kwietnia 2021, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, po 3 miesiącach koncentracja sie powiększyła ok 10 krotnie, ale spadły parametry, ktore były dobre 2/4, teraz mamy 1/4 i morfologię 0%(byla 2).
    Odstawilismy profertil

    Ciekawostka: w klinice po zobaczeniu 2 wynikow męża jeszcze z dofinansowania, a teraz po 3 msc lekow juz w klinice doktor zalecił zbadac mimo wszystko mnie(wszystko idealnie z październikowych), bo pomimo takich parametrów nie możliwe jest, ze jic nie wychodziło...

    Cekam na @ i zobaczymy co wyjdzie

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ