X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Prolaktyna
Odpowiedz

Prolaktyna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Leoncja Koleżanka
    Postów: 53 36

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staramy się z partnerem o dziecko już od ponad roku. We wrześniu mój partner zrobił badania nasienia, okazały się dużo poniżej normy. U androloga wyszło wszystko dobrze. Następnie wykonał badania hormonów. Tu niestety okazało się, że prolaktyna jest za wysoka (testosteron, FSH, LH było w normie). Był u endokrynologa, dostał leki na zbicie prolaktyny. Skończył je brać niecałe 2 miesiące temu, ale badanie prolaktyny (ze względu na panującą pandemię) wykonał dopiero teraz. Nadal prolaktyna jest bardzo wysoka 22,65 (norma do 13,13). Praktycznie nie zmieniła się od poprzedniego badania (wtedy było 22,60).

    Na pewno będzie kolejna wizyta u endokrynologa, ale nawet prywatnie był problem dostać się do lekarza, a teraz pewnie będzie jeszcze trudniej, więc niestety odwlecze się to wszystko w czasie.
    Dodam tylko, że mój partner jest bardzo nerwowy i wysoki poziom prolaktyny spowodowany jest zapewne przez stres.

    Czy ktoś z Was miał również problem z prolaktyną? Czy macie jakieś rady co można zrobić w tym kierunku?

  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1455 1015

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badanie wykonane 2 miesiące po odstawieniu leków jest niemiarodajne. Leki na prolaktynę mają długotrwałe działanie, no ale nie aż tak. Endokrynolog to akurat taki specjalista, który przyjmuje przez telefon, bo zazwyczaj wystarczy szczegółowy wywiad i zerknięcie na wyniki badań.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • julka_kulka Ekspertka
    Postów: 500 175

    Wysłany: 29 kwietnia 2020, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też mi się wydaje, że spokojnie możesz umówić wizytę online

    km5sgu9r4z5eztia.png

    Czekamy na Ciebie <3
  • my.heart. Koleżanka
    Postów: 168 61

    Wysłany: 30 kwietnia 2020, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a możecie polecić jakiegoś dobrego endokrynologa który przyjmuje online?

  • Leoncja Koleżanka
    Postów: 53 36

    Wysłany: 7 maja 2020, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udało nam się zarejestrować na wtorek 12.05. Endokrynolog przyjmuje normalnie :)

  • Klaska Debiutantka
    Postów: 14 4

    Wysłany: 11 maja 2020, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leoncja wrote:
    Udało nam się zarejestrować na wtorek 12.05. Endokrynolog przyjmuje normalnie :)

    Ale to jakiś prywatny endoKrynolog?

  • Leoncja Koleżanka
    Postów: 53 36

    Wysłany: 14 maja 2020, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, prywatny endokrynolog.

    Jesteśmy po 2 wizycie u lekarza. Na razie partner ma brać Bromergon (2 a nawet może 3 tabletki dziennie), po 2 miesiącach ma zrobić znowu badanie prolaktyny i DHEA-S. Partner pytał się po raz kolejny o testosteron – miał 259,87 (norma 175 - 781). Lekarz powiedział, że jest dobry.
    Napisałam, również na forum Nasz Bocian do doktora Wolskiego, podałam wszystkie wyniki. Doktor Wolski zwrócił uwagę na niski testosteron.
    Zaczynam się martwić, co z tym testosteronem, skoro jeden lekarz mówi, że jest dobry, a drugi, że nie.
    U nas w mieście mamy tylko jednego androloga, u którego mój partner był. Nie byliśmy zadowoleni z tej wizyty, żadnych konkretów nie podał. Na pierwszy rzut oka stwierdził, że partner ma małe jądra. Zrobił USG i powiedział, że jest wszystko dobrze i nie ma się czym martwić. Nie podał dokładnego rozmiaru jąder.
    Doktor Wolski napisał, że jeśli jądra są małe i do tego testosteron jest niski, to jest to duży problem i zalecił szczegółowe badanie andrologiczne.

    No i tu zaczyna się problem, bo nie wiemy, gdzie teraz się udać. Do Warszawy, do doktora Wolskiego trochę daleko. Wolelibyśmy zrobić badania w naszym mieście lub w Bydgoszczy. Z tego co się orientowałam, to w klinice Invicta w Bydgoszczy nie ma androloga (chociaż w cenniku jest konsultacja andrologiczna?). Ewentualnie są androlodzy w Bydgoszczy.
    Zastanawiamy się, czy może iść na wizytę u nas w mieście do urologa? Czy może jednak skontaktować się z kliniką?
    Jest jeszcze druga sprawa, badania nasienia partner robił tylko raz we wrześniu. Zastanawiamy się również, czy badania nasienia zrobić już teraz, żeby iść do urologa/androloga już z kolejnymi wynikami, czy lepiej trochę poczekać (w związku z tą prolaktyną) i najpierw wizyta u lekarza, a później badania nasienia.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

USG, test PAPP-A. Nieprawidłowe wyniki badań w ciąży – co dalej?

W badaniu USG lekarz wykrył jakieś nieprawidłowości? A może wyniki testu PAPP-A są niezadowalające? Co dalej? Jakie kroki podjąć? Czy w takiej sytuacji nieinwazyjny test genetyczny może okazać się pomocny? Jakich informacji może dostarczyć test NIPT?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ