X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy prosze o interpretacje badania nasienia
Odpowiedz

prosze o interpretacje badania nasienia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2015, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czas uplyniecia - 30 min
    objetosc - 3,6ml > 1,5 ml
    ph 8,2 > 7,2
    lepkosc zwiekszona
    aglutynacja - brak
    plemnikow w 1ml 78000 000 > 15mln/ml
    całkowita liczba plemników 280 800 000 > 39 mln
    ruch postępowy 40% > 32%
    ruch niepostępowy 32%
    plemniki nieruchome 28%
    zywotnosc 73% > 58%
    formy patologiczne wsrod plemników 95%
    ilosc plemnikow o prawidlowej budowie 5% > 4%

    najbardziej martwia mnie te formy patologiczne plemników. Prosze wypowiedzcie się co myslicie o tych badaniach??

    Ania_84, Nina86 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2015, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heh żebym ja miałam takie zmartwienia wyniki są w normie jak widać, a w dzisiejszych czasach bardzo rzadko można spotkać większą morfologie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2015, 08:47

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 3 lutego 2015, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    generalnie wyniki nie sa zle :)
    jedyne co bym sprawdzila to posiew nasienia.. PH jest za wysokie i Lepkosc.

    choc tobym zrobila tak pogladowo czy nie majakiejs bakterii albo infekcji..reszta tak jak mowie nie jest zla :)
    morfologia 5% to w tych czasach jest taka normalna :) rzadko sie zdarza powyzej 5 :)

    ruch macie niezly ..ilosc tez..a to wlasnie ruch i ilosc sa wazne.. uszkodzenia plemnikow moa byc rozne.. jesli sa to uszkodzenia witki..plemniki maja obnizona ruchliwosc.. eliminuje ich jako dobrych plemnikow z dobrym DNA :) DNA tworzy sie juz w spermatydzie :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2015, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale ze co ze jak jest 95 % az form patologicznych a tylko 5 % o prawidlowej budowie to to jesl chyba zle. chociaz z drugiej strony jak wartosc ref prawidlowej budowy jest 4 a on ma 5 nie wiem juz sama:/

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2015, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a i jeszcze jedno ma zrobiona krzywa migracyjna plemnikow metode swing up i na tym wykresie najwyzszy punkt jest na I grupa płodni

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 3 lutego 2015, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1sarenka111 wrote:
    ale ze co ze jak jest 95 % az form patologicznych a tylko 5 % o prawidlowej budowie to to jesl chyba zle. chociaz z drugiej strony jak wartosc ref prawidlowej budowy jest 4 a on ma 5 nie wiem juz sama:/


    moze nie jest to dobre stwierdzenie ze jest dobrze ;)

    generalnie chodzi oto ..ze u mezczyzn jest dosc czesta morfologia nawet ponizej .. tych 4% .. niestey skutek zywienia, trybu zycia..

    dlatego wspomnialam o posiewie ..bo tak naparwde powodow moze byc multum..
    infekcja, stany zapalne, przebyte wczsniej choroby, zylaki powrozka nasiennego ( choc tu raczej ruchliwosc tez bylaby do d***) ale war5to zrobic usg .. bakterie typu chlamydia, uroplasta, myhoplasta ..


    wiec ja bym pproponowala
    posiew nasienia
    wymaz z cewki na te bakterie co pisalam,
    usg ..
    z tym do urologa..

    mozna tez zrobic hormony zeby miec pelny wglad..TSH, LH,FSH , Testosteron i prolaktyne

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 3 lutego 2015, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1sarenka111 wrote:
    a i jeszcze jedno ma zrobiona krzywa migracyjna plemnikow metode swing up i na tym wykresie najwyzszy punkt jest na I grupa płodni
    co do tego sie nie wypowiem bo zwyczajnie nei wiem o co chodzi :D heheh :) u nas jest 0 plemnikow w nasieniu wiec do tego levelu nie doszlismy :D

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2015, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moze jeszcze sie ktos wypowie bardzo prosze:)

  • Nina86 Koleżanka
    Postów: 56 17

    Wysłany: 3 lutego 2015, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam my już po wizycie u dr. Bergera.

    Zlecił M badania hormonalne: LDH, HCG bo nie mieliśmy. FAS LH testosteron kontrolnie ponieważ kuracja (pregnyl 500jm 12 tygodni) prowadzona przez wcześniejszego lekarza była nie trafiona mogła m popsuć hormony (Miał dobre wyniki hormonalne zalecił lek hormonalny)

    Dr. Berger testuje nowe leki i jak narazie z powodzeniem: FertiMan plus
    i Proxeede pus. M będzie brał przez dwa miesiące.Cudu w naszym przypadku nie będzie ale maja poprawić jakość nasienia.

    Po dwóch miesiącach powtórka badań nasienia oraz szczegółowa plemników
    (choroby główki, witki), do tego przeciwciała przeciwplmnikowe (ASA)i chromatyna plemnikowa.Sam osobiście zrobi nam wszystkie te badania.

    Aniu dziękjemy za namiar, bardzo dobry lekarz :***

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2015, 10:43

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Nina86 Koleżanka
    Postów: 56 17

    Wysłany: 3 lutego 2015, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    źle wrzuciłam wiadomość :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2015, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spoko a może nina86 wypowiesz sie co myslisz o wynikach mojego

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2015, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cały czas czytam o tych wynikach wizyta u lekarza dopiero za tudzien niech się ktoś jeszcze wypowie prosze

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2015, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarenka nie denerwuj sie wyniki sa w porządku, nie ma co szukac dziury w całym, wiele z nas na tym wątku dałaby sie poskromić za takie wyniki;)

  • kasiaaa049 Przyjaciółka
    Postów: 93 47

    Wysłany: 3 lutego 2015, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wynika badania mojego męża
    ilość plemników w 1mm 2040000
    w tym ruchliwych 12% po 24h 0%
    Morfologia plemników
    plemniki prawidłowe 18%
    plemniki ze zmianami w obrębie głowy 37%
    plemniki ze zmianami w obrębie witki 20%
    plemniki ze zmianami w częściach pośrednich 25%
    Inne:
    leukocyty i erytrocyty ale nie mogę odczytać ilości

    Wiem że jest źle lekarz skierował nas do androloga ale czy aż tak bardzo źle?

    f2w39n73kzqw2u71.png
  • Nina86 Koleżanka
    Postów: 56 17

    Wysłany: 4 lutego 2015, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1sarenka111 wrote:
    spoko a może nina86 wypowiesz sie co myslisz o wynikach mojego

    Kochana nie jest źle ruszają się i są prawidłowe a to już super. Coś jest uszkodzone albo miał urazy jąder, operacje(?) albo infekcja, choroba upośledza plemniki(?)

    Szukajcie przyczyny, badania badania badania witaminki nie zaszkodzą możesz zakupić i dużo wody nich pije może pomoże na lepkość, koniecznie dobry urolog.

  • agnieszka 85 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 12 września 2017, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam jestem tu nowa a juz nie mam sily czasem by walczyc czasem mam mysli ze juz nic nie da sie zrobic kazde badanie ktore mialam bylo wporzadku nawet HCG wykazalo jajowody obustronnie drozne.Lekarz stwierdzil ze trzeba przebadac meża i tu sie zalamalam bo wyniki mnie zdolowaly koncentracja plemnikow 7,06 calkowita liczba plemnikow w ejakulacie 21,90 ruch postepowy 15,00 ruch całkowity 22,50 brak ruchu 77,50 plemniki o prawidlowej budowie 0,00 plemniki o nieprawidłowej budowie głowki 99,00 dodam jeszcze ze jest to pierwsze badanie i jak sie potem okazalo mielismy bakterie ureoplasme czy to moze miec wplyw na tak zle wyniki maz tez gdy robil to badanie byl troche po chorobie i przyjmowal antybiotyk o dziecko staramy sie od 2 lat i nic czas tez jest niekorzystny bo juz jestem po 30 czy jest jakas szansa na dziecko droga naturalna czuje ze to beznadziejna sytuacja i nie wiem co dalej robic czy mozna jakos te wyniki poprawic szczegolnie morfologie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2017, 21:51

    beznadziejnie
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 13 września 2017, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bakterie mogły mieć wpływ, podobnie choroba i antybiotyki. Powinniście ponowić badanie nasienia, posiew, zrobić hormony i USG jąder, żeby dowiedzieć się czegoś więcej. Przy takich wynikach jak opisałaś szansa na dziecko drogą naturalna jest, ale raczej niewielka, to jest trochę jak wygrana na loterii. Masz podoba sytuację jak my- my też po 30tce, 21 cykl mija bez żadnego efektu. Wyniki można starać się poprawić suplementami, u niektórych działają, u innych nie.

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • Kasia12384 Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 20 września 2017, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dzieczyny,
    Ja też zaczynam wątpić czy uda mi się zająć w ciążę naturalnie. Nie dość, że mam endometriozę to jeszcze nasienie słabe. Ilość plemników znikoma 78 sztuk, w tym 60 nieruchomych...
    Załamka...

    https://ibb.co/jYyROk

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2017, 09:38

    Synek ur. 2010r.
    Starania o drugie dziecko od 2015r.
    Od maja 2016r. stymulacja Clo + pregnyl
    05.07.2017r. Laparoskopia
    Endometrioza

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ