X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Przygotowanie do badania nasienia
Odpowiedz

Przygotowanie do badania nasienia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • a.a.90 Autorytet
    Postów: 399 120

    Wysłany: 15 października 2018, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej jak najl3pi3j przygotować się do badania nasienia

  • monik123 Autorytet
    Postów: 3143 2511

    Wysłany: 15 października 2018, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wstrzemięźliwość od 2 do 5 dni, rezygnacja z używek...infekcje czy choroby też mogą negatywnie wpływać na wynik

    Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 15 października 2018, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalezy tez poinformowac o stosowanej uprzednio antybiotykoterapii - jesli taka byla stosowana. Nalezy tez odstawic alkohol na kilka dni przed badaniem.

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • Maja25 Autorytet
    Postów: 1429 707

    Wysłany: 22 października 2018, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś miał robione po 8-9dniowej abstynencji? My się z mężem trochę zakrecilismy po poniedziałkowej wizycie, bo nam powiedzieli, że tylko KD i źle odczytałam inf. Ze 2-7dni, bo myśli były gdzie indziej i głowa zakodowala:koniec sexu, bo badanie, mąż też nocne zmiany i wyszła dłuższą przerwa. Rok temu robiliśmy ogólne badanie i było ok, a teraz mamy ogólne, chromatyne i hba. Czytałam że wpływac może na ruchliwosc, a na jakoś to wtedy jak jest krótka abstynencja.nie wiem jak to wpłynie na chromatyne i hbs..

    Starania od 2016 - poronienie 04.2016,
    laparoskopia 12.2017
    Leczenie w Salve Medica Łódź
    10.2018 dr Kłosiński
    Niskie AMH
    (09.18 -0,12)
    (11.2018 -0,45)
    Ja r. 77(42 lata)zdrowa
    Mąż r.76(43 lata) zdrowy
    Czekamy na pierwsze in vitro na własnych komórkach...
    11.03 punkcja 2 komórki zamrozone
    2 stymulację przerwane
    Podchodzimy do tra sferu z 2 komorkami😐
    01.02.20 transfer jedynego zarodka 4a 😢 the end of Dreams on jour own cells...
  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 22 października 2018, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja25 wrote:
    Czy ktoś miał robione po 8-9dniowej abstynencji? My się z mężem trochę zakrecilismy po poniedziałkowej wizycie, bo nam powiedzieli, że tylko KD i źle odczytałam inf. Ze 2-7dni, bo myśli były gdzie indziej i głowa zakodowala:koniec sexu, bo badanie, mąż też nocne zmiany i wyszła dłuższą przerwa. Rok temu robiliśmy ogólne badanie i było ok, a teraz mamy ogólne, chromatyne i hba. Czytałam że wpływac może na ruchliwosc, a na jakoś to wtedy jak jest krótka abstynencja.nie wiem jak to wpłynie na chromatyne i hbs..
    Prawde mowiac wydaje mi sie, ze moze to miec wplyw na wynik. No bo po dluzszej anstynencji wiecej plemnikow jest juz marwych a co za tym idzie nie sa one juz jakby zdolne do wiazania z hialuronianem. Hmmm ale moge się mylic... a jestescie juz po badaniu? Czy jeszcze przed? Gdybym byla na waszym miejscu i bylabym przed badaniem to zmienilabym jego termin dla pewnosci. Bo teraz jesli wynik wyjdzie gorszy to na pewno kołotać wam bedzie mysl, ze moze to wina dlugiej abstynencji...

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • Maja25 Autorytet
    Postów: 1429 707

    Wysłany: 23 października 2018, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteśmy już po, jechaliśmy wczoraj specjalnie na 2 badania ponad 100 km i jeszcze trzeba było czekac bo ja miałam szybciej mąż później. Lekarz mówił ze mogą być zle lub dobre. Maz gapa zamiast jeszcze wyjść i zdecydowac, bo to było już w gabinecie jak mu lekarz powiedział, że abstynencji jest za długa, to zrobił te badania.nic zobaczymy za tydzień, tylko jak będzie musiał powtórzyć to nie wiem, bo to koszt prawie 650 zl. Rok temu badanie ogólne było ok, teraz łyka jeszcze suplementy.

    Starania od 2016 - poronienie 04.2016,
    laparoskopia 12.2017
    Leczenie w Salve Medica Łódź
    10.2018 dr Kłosiński
    Niskie AMH
    (09.18 -0,12)
    (11.2018 -0,45)
    Ja r. 77(42 lata)zdrowa
    Mąż r.76(43 lata) zdrowy
    Czekamy na pierwsze in vitro na własnych komórkach...
    11.03 punkcja 2 komórki zamrozone
    2 stymulację przerwane
    Podchodzimy do tra sferu z 2 komorkami😐
    01.02.20 transfer jedynego zarodka 4a 😢 the end of Dreams on jour own cells...
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ