X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy SHGB
Odpowiedz

SHGB

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Mamucik Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 27 marca 2018, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, to mój pierwszy wpis na forum. Staramy się z mężem już 1,5 roku i postanowiłam dołączyć do społeczności bo czasami łatwiej przyjąć pewne rzeczy gdy się je zrozumie. A może znajdą się pary, które borykały się z takim problemem i dadzą nam iskierkę nadziei na powodzenie :)
    Zacznę od krótkiego przedstawienia sytuacji. Po ok. 8 miesiącach bezskutecznych starań postanowiliśmy zacząć szukać przyczyny. Zaczęłam od siebie...bo wielu wizytach, badaniach, konsultacjach z kilkoma ginekologami i endokrynologami diagnoza była zgodna- wszystko jest w porządku, nie powinno być problemów z zajściem w ciążę. Dodam, że cykle mam bardzo regularne z wyraźną bolesną i krwawą owulacją.
    Po takich wieściach przyszedł czas na męża. Rozpoczęliśmy od seminogramu, który wykonywaliśmy 2 razy w odstępie 3 miesięcy. Za pierwszym razem niektóre wyniki były delikatnie poniżej normy, za kolejnym zaś były w granicach normy, ale na dolnej granicy. Czyli ogólny wniosek: szału ni ma, ale tragedii też nie ;) Mąż rozpoczął przyjmowanie suplementów (cynk, wit.C, wit.D, wszystko w bardzo dużych stężeniach, ale wszytko z zalecenia androloga). Lekarz zlecił badania mające na celu diagnozę przyczyn takich wyników nasienia. Zrobiliśmy różne hormony, białka, witaminy, nawet markery nowotworowe. Wszytko wyszło bardzo ładne (testosteron ogólny bardzo ładny, przy górnej granicy) poza SHGB. Tylko ten jeden parametr jest wyraźnie poza normą i przekracza ją czterokrotnie! A więc diagnoza- problem z wątrobą. Ma to sens, ponieważ mąż ma dziedziczną chorobę związaną z syntezą bilirubiny co wskazuje, że wątroba jest słaba. Poza tym w pracy ma kontakt z substancjami toksycznymi, więc i istnieje duże prawdopodobieństwo obciążenia wątroby toksynami, których nie usuwa. Mąż rozpoczął przyjmowanie Sylimarolu i Esseliv w celu regeneracji i oczyszczenia wątroby co ma spowodować spadek SHGB i uwolnienie testosteronu, który poprawi ogólne wyniki nasienia.
    Wszystko wygląda logicznie, ale czy ktoś miał podobny problem i podzieli się swoimi doświadczeniami? Nie znalazłam wątku dotyczącego typowo SHGB jako głównego winowajcy, dlatego postanowiłam założyć wątek.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ