X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lanta wrote:
    To Wam dobrze laski, ja mam same dziewczyny w pracy. Edziuuunia w czwartek powinnam testowac, ale mam zle przeczucia a poza tym w ogole mnie cycki nie bola. A zawsze juz tak z 5 dni przed okresem mnie nakur....
    A kim z zawodu jestes jak moge spytac?


    i co i co i co???
    Dietetykiem i HRowcem ;)

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam w większości facetów w pracy i co z tego, jak zachowują się jak kobiety z wiecznym pms-em, oczywiście z moim szefem na czele. Więc w ostatnim czasie pałam do swojej pracy szczerą nienawiścią i jedyne co mnie powstrzymuje przed rzuceniem jej z dnia na dzień są właśnie próby zajścia w ciążę.

  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak to za wcześnie ;) produkcja plemniorów trwa 72 dni i lekarze każą czekac tak 3 miesiące ;) więc nie martw się tymi badaniami, a tak na marginesie to my mieliśmy znacznie gorsze niż te wasze kolejne :P
    STRES je niszczy i na 100% mąż się stresował juz tydzień wcześniej, mówie Ci, oni nie powiedzą ale myślą o tym!

    Domi nam mówił lekarz to samo, że chodzi o mega sportowców na rowerach a jak ktoś jeździ sobie tak dla ruchu to nie ma co wariować ;) więc widzisz, mądrzy lekarze stają na naszej drodze ;)

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    A ja mam w większości facetów w pracy i co z tego, jak zachowują się jak kobiety z wiecznym pms-em, oczywiście z moim szefem na czele. Więc w ostatnim czasie pałam do swojej pracy szczerą nienawiścią i jedyne co mnie powstrzymuje przed rzuceniem jej z dnia na dzień są właśnie próby zajścia w ciążę.


    no moi to aż kapią z nadmiaru testosteronu ;) :) :) jeden lepszy od drugiego, samce alfa, maczo, karki i dżentelmeni w jednym ;) oczywiscie są wyjątki ;) ale szef jest super ;) nigdy wczesniej nie miałam takiej roboty, takiego charakteru pracy i samej firmy, zawsze baby które zazdrościły wszystkiego, szczególnie tępiły mądre i ładniejsze dziewczyny o i typowa korpo ;) a tutaj... oni mnei uwielbiają, czasami czuje się jak księzniczka ;) zazdrośni jeden o drugiego na którego to lepiej spojrzałam ;) albo z którym wypije dzis kawe ;) mój mąż na początku był zły ale teraz już mu przeszło i się przyzwyczaił ;)
    Buko przykro mi że masz taką atmosfere w pracy, bo o wiele lepiej się pracuje jak atmosfera jest super, przechodziłam to w poprzedniej firmie więc wiem co czujesz :( przychodziłam do domu i byłam szczęśliwa że już po ale na drugi dzień rano już płakałam ze musze tam iśc ;(
    niestety zmiana pracy nei ejst taka prosta... sama długo szukałam nowej bo w poprzedniej nei wytrzymałam :(

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • Lanta Ekspertka
    Postów: 203 55

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edziuuunia gdzie bylas jak Cie nie bylo
    Bylam rano na becie, ale chyba nie pojde po odbior.... Chociaz i tak psychicznie znam wynik - brak ciazy. W ogole mnie cycki nie bola, nic! Jestem taka wkurzona bo baba mi sie wbila mocno, w ogole nie wiem czy trafila z zyle. Ale cala zyla i pol reki mi
    Spuchla.
    Ja tez mysle ze stres niszczy duzo, trzeba jechac na wakacje i sie odstresowac i my i nasi chlopcy

    Starania od wrzesnia 2014, szczesliwy cykl 06.2016
    1 cykl IUI - negatywny
    Euthyrox 25
    Teratoozospermia pokonana z 1.77 na 15.40%
    3jgxdqk3d79zhfee.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lanta, ale przecież nie muszę boleć Cię piersi :) mnie już drugi cykl z rzędu bardzo bolą przed okresem, a ciąży brak (kiedyś miałam tak przed każdą @), więc stwierdziłam, że chyba jak w ogóle nie będę czuć cycków, to będę mogła podejrzewać ciążę :D

  • Lanta Ekspertka
    Postów: 203 55

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    Lanta, ale przecież nie muszę boleć Cię piersi :) mnie już drugi cykl z rzędu bardzo bolą przed okresem, a ciąży brak (kiedyś miałam tak przed każdą @), więc stwierdziłam, że chyba jak w ogóle nie będę czuć cycków, to będę mogła podejrzewać ciążę :D
    W sumie jest to jakas mysl, bo nawet moj maz stwierdzil, ze mnie zawsze przed @ bola, a teraz wyjatkowo nie, wiec jest inaczej. Ale on zawsze ma nadzieje, moja jest juz bliska zera.
    Oczywiscie nasluchalam sie od zaciazonych, ze pierwsze oznaki to brak okresu i bol piersi

    Starania od wrzesnia 2014, szczesliwy cykl 06.2016
    1 cykl IUI - negatywny
    Euthyrox 25
    Teratoozospermia pokonana z 1.77 na 15.40%
    3jgxdqk3d79zhfee.png
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e tam gadasz, mnie faktycznie cycki bolą ale przeciez to przychodzi wraz ze wzrostem bety, a może betę masz jeszcze niską i dlatego Cie nie bolą? a może po prostu taka właśnie będzie Twoja uroda ;)
    np większość dziewczyn w 7 tc czyli w tym co ja jestem ma już wymioty a ja mam tylko lekkie mdłości na zapachy ;)
    moja mama nie miała żadnych dolegliwości ;)

    czekamy na wynik i zobaczysz że będzie pozytywny! ;) trzyma kciuki!
    Kiedy bedzie? tzn o której?

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • Lanta Ekspertka
    Postów: 203 55

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edziuunia jakos po 17tej,
    Dziewczeta a slyszalyscie o diecie dr Dabrowskiej? Ja sie nad nia zastanawiam...

    Starania od wrzesnia 2014, szczesliwy cykl 06.2016
    1 cykl IUI - negatywny
    Euthyrox 25
    Teratoozospermia pokonana z 1.77 na 15.40%
    3jgxdqk3d79zhfee.png
  • Lanta Ekspertka
    Postów: 203 55

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze ze nie robilam sobie nadziei, postanowione in vitro w czerwcu

    Starania od wrzesnia 2014, szczesliwy cykl 06.2016
    1 cykl IUI - negatywny
    Euthyrox 25
    Teratoozospermia pokonana z 1.77 na 15.40%
    3jgxdqk3d79zhfee.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dziewczyny na 6 maja mam HSG, wczoraj po wizycie u gina w 12 dc mialam pecherzyk 34 mm.. czyli ze torbiel...
    przeplakałam cały wieczór... no i nic walczymy dalej...

    Lanta czyli minus ? :( rozumiem ze do komercyjnego inf podchodzicie ? orientowałas sie w kosztach ?

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Lanta Ekspertka
    Postów: 203 55

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domiszka masz sile walczyc to podziwiam. Ile to juz cykli? Ja juz nie mam, boje sie ze szybciej bedzie rozwod niz dziecko.
    Tylko prywatne bo juz niestety nie ma kwalifikacji dla nowych par, chociaz miejsca sa. Tam gdzie robilismy IUI czyli w bialymstoku to koszt ok 5-6tys plus leki. Musze sie troche zorientowac jak to wyglada. Kolejne dwie owu wypadaja mi akurat w dlugie weekendy majowka i boze cialo wiec odpuszczamy te dwa, bede pic, szalec i nie myslec co dalej. A potem do roboty.

    Starania od wrzesnia 2014, szczesliwy cykl 06.2016
    1 cykl IUI - negatywny
    Euthyrox 25
    Teratoozospermia pokonana z 1.77 na 15.40%
    3jgxdqk3d79zhfee.png
  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny! I ja dolaczam do grona zon facetow z tym paskudztwem... jestem po 2 poronieniach ( w ciaze zaszlam bardzo szybko) i teraz od pol roku sie nie udaje. maz zrobil badanie i 97% nieprawidlowych plemnikow. Jesli mozecie cos doradzic gdzie szukac przyczyny, jakie dodatkowe badania zrobic i jakie sa szanse na wyleczenie to bede wdzieczna... dodam ze maz od prawie roku suplementuje sie proxeedem, ale jak widac niewiele pomoglo...

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lanta wrote:
    Domiszka masz sile walczyc to podziwiam. Ile to juz cykli? Ja juz nie mam, boje sie ze szybciej bedzie rozwod niz dziecko.
    Tylko prywatne bo juz niestety nie ma kwalifikacji dla nowych par, chociaz miejsca sa. Tam gdzie robilismy IUI czyli w bialymstoku to koszt ok 5-6tys plus leki. Musze sie troche zorientowac jak to wyglada. Kolejne dwie owu wypadaja mi akurat w dlugie weekendy majowka i boze cialo wiec odpuszczamy te dwa, bede pic, szalec i nie myslec co dalej. A potem do roboty.

    kochana to moj 8 cykl staran, mam PCOS maz ma wiadomo co...
    nie mam tak na prawde siły ale ze nie mineła magiczna granica roku to i tak nic ze mna nigdzie nie zrobic...

    u nas tez czesto wolna przez moja depresje, maz tego nie rozumie niestety :(
    ale musze wierzyc, musze walczyc, nie moge sie poddac...
    jestem jedynym dzieckiem moich rodziców, jedyna wnuczką moich dziadków..
    musze walczyc również dla nich, nie wolno mi odpuszczać.

    chociaz wczoraj przepłakałam cały wieczór z mysla ze jak tak dalej bedzie to wyglądało to moi ukochani dziadkowie moga nigdy nie doczekac prawnuka :(((((

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Lanta Ekspertka
    Postów: 203 55

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj APS, a jak pozostale parametry ok? Jakby Ci sie chcialo cofnac sie o kilka stron to tam opisalam jak nam sie udalo pokonac te slaba morfo. Przy nast badaniu za ok 75 dni zrobcie jeszcze fragmentacje Dna. Chociaz z moich obserwacji wynika ze slaba morfo to nie jest duzy problem. Dziewczyny zachodza w ciaze. U nas jest od sierpnia juz ok a ciazy brak. A u Ciebie jaka sytuacja? Mam znajoma po dwoch poronieńiach i okazalo sie ze to problemy z krzepliwoscia, trzecia ciaza zakonczyla sie pieknym maluchem.

    Domiszka, a tam rok, ja po kilku cyklach nieudanych robilam badania na wlasna reke, a lekarza musialam oszukac ze trwa to dluzej zeby ze mna rozmawial normalnie. Ja mysle ze jak ma sie udac to sie uda w pierwszych 3-6 cyklach. Trzymam za Ciebie kcuki oby sie udalo szybko z tym prawnukiem lub prawnuczka ( albo jedno i drugie od razu)
    Ja mam teraz faze ze wszystko jest do dupy i bez sensu, pewnie potrwa do ok 10 dc a sie pojawi nowa nadzieja, jak zwykle i tam juz 21 raz. Masakra

    Starania od wrzesnia 2014, szczesliwy cykl 06.2016
    1 cykl IUI - negatywny
    Euthyrox 25
    Teratoozospermia pokonana z 1.77 na 15.40%
    3jgxdqk3d79zhfee.png
  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lanta dzieki wielkie za info!
    ja sie przebadalam kompleksowo i generalnie nic wielkiego nie wyszlo, mam delikatne PCOS, ale leki na krzerpliwosc dostane i tak profilaktycznie przy kolejnej ciazy.

    ja sie juz naczytalam na necie ze przy takich wynikach meza tylko insemnacja i sie troche przerazilam.
    gdzies na necie widzialam ze w zaleznosci od tego ktora czesc plemnika jest uszkodzona to moze byc inna przyczyna, ale nie bylo podanych szczegolow. wiecie cos na ten temat?

    konkretnie M ma takie wyniki. nie wiem czy nie zaburzylo wyniku to ze przed badaniem wypil proxeed i kawe?
    Objetosc 3,2 ml (>1,5 ml)
    Kolor mleczny
    Liczba komorek okraglych 0,1 x10 6 /mL (<5 x10 6 /mL),
    w tym liczba leukocytów: 0,0 x10 6 /mL (<1 x106 /mL
    Upłynnienie 40 minut (≤60)
    pH 7,8 (>7,2)
    aglutynacja BRAK (brak-min.)
    Lepkosc w normie
    Koncentracja 25,8 x10 6 /mL 82,8 x10 6 (≥15 x10 6 /mL)
    Całkowita liczba w ejakulacie: 82,8 x10 6 (≥15 x10 6 /mL) (≥39 x10 6 )
    Zywotnosc 79% (≥58%)
    Plemniki prawidłowe 3%
    Wady główki 94%
    wady wstawki 32%
    wady witki 14%
    wady cytoplazmatyczne 1%
    Indeks teratozoospermii: 1,50 (<2,09)

    mam jeszcze szczegolowo rozpisama ta morfologie i opis rozmiarow i ksztaltow czesci plemnika i tak samo co do ruchliwosci ale nie wiem czy jest sens tu wklejac?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2016, 13:59

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak wrote:
    Lanta szkoda, że się nie udało :(

    Domniszka a miałaś wspomagany ten cykl? Może stąd ta torbiel, ale na pewno się wchłonie i z okresem pójdzie w zapomnienie! :*

    APS kawa mogła wpłynąć na ruchliwość ale nie widzę u Ciebie tego parametru :)

    Dziewczyny a my dobrze, że zrobiliśmy te badania hormonów, bo nie wyszły za ciekawie :(:(
    Teraz wyjeżdżamy ale po weekendzie poszukamy jakiegoś androloga albo urologa i zobaczymy co dalej.


    tak wpsomagany i nie wiem jak to mozliwe ze taki wielk isie zrobil tak szybko.. .

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    APS wrote:
    Lanta dzieki wielkie za info!
    ja sie przebadalam kompleksowo i generalnie nic wielkiego nie wyszlo, mam delikatne PCOS, ale leki na krzerpliwosc dostane i tak profilaktycznie przy kolejnej ciazy.

    ja sie juz naczytalam na necie ze przy takich wynikach meza tylko insemnacja i sie troche przerazilam.
    gdzies na necie widzialam ze w zaleznosci od tego ktora czesc plemnika jest uszkodzona to moze byc inna przyczyna, ale nie bylo podanych szczegolow. wiecie cos na ten temat?

    konkretnie M ma takie wyniki. nie wiem czy nie zaburzylo wyniku to ze przed badaniem wypil proxeed i kawe?
    Objetosc 3,2 ml (>1,5 ml)
    Kolor mleczny
    Liczba komorek okraglych 0,1 x10 6 /mL (<5 x10 6 /mL),
    w tym liczba leukocytów: 0,0 x10 6 /mL (<1 x106 /mL
    Upłynnienie 40 minut (≤60)
    pH 7,8 (>7,2)
    aglutynacja BRAK (brak-min.)
    Lepkosc w normie
    Koncentracja 25,8 x10 6 /mL 82,8 x10 6 (≥15 x10 6 /mL)
    Całkowita liczba w ejakulacie: 82,8 x10 6 (≥15 x10 6 /mL) (≥39 x10 6 )
    Zywotnosc 79% (≥58%)
    Plemniki prawidłowe 4%
    Wady główki 94%
    wady wstawki 32%
    wady witki 14%
    wady cytoplazmatyczne 1%
    Indeks teratozoospermii: 1,50 (<2,09)

    mam jeszcze szczegolowo rozpisama ta morfologie i opis rozmiarow i ksztaltow czesci plemnika i tak samo co do ruchliwosci ale nie wiem czy jest sens tu wklejac?


    hej, na podstawie czego stwierdza sie lekkie pcos ?

    tylko obraz usg czy mialas tez badane hormony ?:)

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do ruchliwosci to mam takie cos:
    ruch postepowy (a+b) liczba badanych 203 (52%) koncentracja 13,4, liczba w ejakulacie 42,9
    ruch niepoistepowy (c) iczba badanych 57 (15%) koncentracja 3,8, liczba w ejakulacie 12,0
    nieruchome (typ d) iczba badanych 132 (33%) koncentracja 8,6 , liczba w ejakulacie 27,9
    a ponizej mam jakies skroty i opisy typu liczba przemieszczen glowki, jakies drogi przebyte itd. i nigdzie nie ma norm :(


    pisalyscie wczesniej cos o jezdzie rower al jakos nie moge zlapac sensu kaki ona ma wplyw na wyniki?


    Domiszko u mnie po 12 pecherzykow na jajnikach plus lekka hiperinsulinemia wskazuja na PCOS. To diagnoza od prof. Jerzak. Mam owulke raczej w kazdym cyklu ale cykle dlugie i po poronieniach przedluzyly sie do 37 dni :( tym bardziej martwia mnie wyniki meza bo przy tak dlugich cyklach starania moga sie ciagnac w nieskonczonosc....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2016, 14:04

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • Lanta Ekspertka
    Postów: 203 55

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    APS ja bym sie nie zamartwiala tak bardzo, zywotnosc dobra, morfo 4% tez w miare ok. Troche te leukocyty... Nie ma maz jakiegos stanu zapalnego? Usg jader bylo?
    Domiszka a czym wspomagany byl? Pierwszy raz taka sytuacja?
    Alimak przypomnij mi prosze w jakim miescie potrzebujesz androloga?

    Starania od wrzesnia 2014, szczesliwy cykl 06.2016
    1 cykl IUI - negatywny
    Euthyrox 25
    Teratoozospermia pokonana z 1.77 na 15.40%
    3jgxdqk3d79zhfee.png
‹‹ 49 50 51 52 53 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ