X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Testosteron
Odpowiedz

Testosteron

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • misia79 Autorytet
    Postów: 1424 1395

    Wysłany: 21 maja 2014, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Założyłam nowy wątek dotyczący spraw męskich a konkretnie chodzi mi o testosteron. Mój mąż robił badania nasienia i u niego jest mała liczba plemników w pierwszych badaniach miał tylko 9 mln w 1 ml a teraz też poniżej normy bo 12 mln w 1 ml. Oczywiście jest po kuracji suplementami typu wit C, cynk L-karnityna , wiesiołek i inne. Mój ginek powiedział że suplementacja witami mało pomaga i że trzeba mu podac testosteron. Tylko że ja nie słyszałam o leczeniu testosteronem i nie wiem jak to potem wpływa na organizm faceta ktoś napisał że właśnie po nim już następuje niepłodnośc wtórna. Czekam na Wasze porady doświadczenia może ktoś z was ma wiedzę na ten temat.

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • AnikaX Koleżanka
    Postów: 65 8

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mojego męża wyszło 4 min w 1 ml. Lekarz przepisał PROFERTIL i własnie testosteron. Za miesiąc powtórka badań. Zobaczymy

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wart zbadac mezowi przed podnaiem testosterronu jego poziom.. jelsi jest w normie nie wiem czy super jest jego podawanie bo trezba pamietac o skutkach ubocznych

    Wg mnie ginekolog nie powinien prowadzic mezczyzny.. i przed podaniem tetsosteronu powinno sie kilka rzeczy sprawdzic .. a najpierli skonsultowac to z andrologiem lub urologiem

    wypowiedz lekarza:
    Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych przyjmowania testosteronu uzależnione jest od tego w jakich dawkach jest on przyjmowany i z jakiego powodu (ryzyko jest małe w sytuacji przyjmowania testosteronu z zalecenia lekarza z powodu zaburzeń hormonalnych natomiast jest o wiele większe w sytuacji przyjmowania środków anabolicznych zawierających duże dawki pochodnych testosteronu). Głównymi działaniami niepożądanymi są: toksyczne uszkodzenie wątroby, zaburzenia potencji, niepłodność, ginekomastia, zaburzenia lipidowe, nadciśnienie tętnicze. Nierzadko nieprawidłowe przyjmowanie testosteronu prowadzi do powstania groźnych dla zdrowia i życia powikłań, dlatego jego stosowanie powinno być zawsze kontrolowane przez lekarza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 czerwca 2014, 15:52

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój miał początkowo czyli w marcu 1,2 mln w ml... przyjmował testosteron Undestor testocaps i teraz ma w ml 8,50 mln w ml. Zależy od dawek i wszysko. Oczywiście przyjmował też inne suplementy : salfazin, androvit, mace itp.

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • AnikaX Koleżanka
    Postów: 65 8

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój ma na szczescie małą dawkę (na ulotce jest napisane 3-4 tabletki dziennie, on ma brać 1) i dodatkowo też różne witaminy. Czytałam o skutkach ubocznych, ale dotyczą one dużych dawek, wiec zaufałam lekarzowi i maz przyjmuje.

  • Dominisia883 Autorytet
    Postów: 669 910

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odświeżę temat bo potrzebuję porady :(. Androlog zapisał dla męża testosteron w zastrzykach bo na w normie ale w dolnej granicy co może być powodem tak niskich parametrów nasienia, głównie mała liczba plemników. Za 4 dni kończy nam się ważność receoty a my jeszcze nie wykupiliśmy tych zastrzyków bo boimy się że przyniosą odwrotny skutek :( trochę się naczytałam w internecie. Poradźcie mi proszę co robić bo kompletnie nie wiem... :(

    Kiepskie nasienie
    IO
    Mutacje mthfr hetero
    4 lata starań
    2018 IUI 😥
    06.2020 IVF biochemiczna 😥
    Próbujemy dalej naturalnie ♥️
    Klinika Medart Poznań 🤞🍀
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym wykupiła, jednak to lekarz zleca, chyba wie co robi. Wiadomo, że są błędne diagnozy, ale jednak nie podważałabym jego zdania.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Biene Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że komuś trzeba zaufac i ja jednak byłabym za tym aby by to lekarz medycyny a nie "dr google". W internecie, owszem liaczba informacji jest ogromna i zapewne jest dużo prawdziwych. Ciężko jednak je zweryfikować.

    Mogę ci polecić publikację, którą dostałam od mojego lekarza, wydaną przez Polskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu i Embriologii:
    Algorytmy diagnostyczno-lecznicze w zastosowaniu do niepłodności
    http://www.ptmrie.org.pl/pliki/akty-prawne-i-rekomendacje/rekomentacje/algorytmy-w-nieplodnosci-2011-06-06.pdf

    Przyznam, ze całej jeszcze nie przeczytałam dlatego nie mogę powiedzieć czy znajdziesz tam jakieś potrzebne Tobie informacje.

  • Dominisia883 Autorytet
    Postów: 669 910

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję na pewno poczytam :). Oczywiście to nie jest tak że nie ufam lekarzowi tylko że nawet lekarz powiedział że te leczenie może przynieść odwrotny skutek stąd moje wątpliwości :(

    Kiepskie nasienie
    IO
    Mutacje mthfr hetero
    4 lata starań
    2018 IUI 😥
    06.2020 IVF biochemiczna 😥
    Próbujemy dalej naturalnie ♥️
    Klinika Medart Poznań 🤞🍀
  • Skrzydlata Autorytet
    Postów: 853 318

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to ciekawe z tym testosteronem. Mój ma zwykły w normie a testosteron wolny w niskiej normie. Wyniki ilościowe mieliśmy od 3 do 14 mln/1 mln. Testosteron wolny jest zależny od przysadki mózgowej i na jej pobudzenie zapisał mężowi gonal F i ovitrelle. To babskie leki ale może zadziałają. Sama myślałam o testosteronie ale akurat nasz androlog nie jest zwolennikiem. Choć sama czytałam, że w niewielkich dawkach nie powinien być szkodliwy.

    21cs - Kalina 25.09.2018 <3
    10cs - Florian 08.03.2021 <3
    Wreszcie ten świat ma barwy i smak :)

    wibs9x0h2j4mp6wk.png
  • Dominisia883 Autorytet
    Postów: 669 910

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż ma właśnie Ovitrelle przypisane :). Pierwszy zastrzyk już wziął. Zobaczymy czy to pomoże.

    Kiepskie nasienie
    IO
    Mutacje mthfr hetero
    4 lata starań
    2018 IUI 😥
    06.2020 IVF biochemiczna 😥
    Próbujemy dalej naturalnie ♥️
    Klinika Medart Poznań 🤞🍀
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam! Czy wynik 302,90 ng/dl jest dobry czy zbyt niski? Pozdrawiam

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój je Clo, ma niskieLH i FSH co ma właśnie wpływ na testosteron. Ale jeszcze nie robiliśmy powtórnych badań.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Dominisia883 Autorytet
    Postów: 669 910

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    302 to wynik w dolnej granicy czyli nie zbyt dobrze. Jakieś jeszcze badania robił mąż czy tylko testosteron? Warto żeby zbadał jeszcze prolaktynę, lh, fsh i estradiol. Z wynikami udajcie się do androloga.

    Kiepskie nasienie
    IO
    Mutacje mthfr hetero
    4 lata starań
    2018 IUI 😥
    06.2020 IVF biochemiczna 😥
    Próbujemy dalej naturalnie ♥️
    Klinika Medart Poznań 🤞🍀
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ