Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Tragiczny wynik HBA
Odpowiedz

Tragiczny wynik HBA

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Belinea Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 23 lipca, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Wszystkim . Mamy 32 lata , z Mężem staramy się o dziecko od 1,5 roku . Leczymy się w klinice od początku tego roku . Moje badania wzorowe , Amh 4.75 . Mąż początkowo lekko obniżone wyniki nasienia ale przy dużej liczebności , więc lekarz stwierdził ,że jest wporządku . Jestem po drożności jajowodów.
    Nie dawało mi to spokoju ,że wciąż się nie udaje jeśli wszystko jest wporządku .
    Wczoraj Mąż powtarzał badania , ogólne wyniki znacznie się poprawiły , morfologia 4%, poprawa budowy i ruchliwości plemników . Od pół roku nie pali , alko ograniczone do minimum , zdrowsza dieta. Uparłam się ,żeby zbadał dodatkowo HBA i wynik ściął nas z nóg ... 80% jako poprawny wynik a u nas wynik 15%...
    Zastanawiam się czy ten parametr wgl da się poprawić ? I czy kwalifikujemy się do in vitro metodą PCISI przy tak słabym wyniku ? Bo wiadomo ,że natura lubi zaskakiwać, ale jednak chyba starania naturalne w takim przypadku są dość mało rokujące . Wczesniej sceptycznie podchodziliśmy do in vitro , choć nie wykluczaliśmy to uważaliśmy je za ostateczność ,bo dawano nam szanse na zapłodnienie naturalne ,a tu się okazuje ,że nawet do klasycznego nie mamy co podchodzić . Czy któraś z Was miała może podobną sytuację ? Może znacie kogoś z happyendem ?

  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 431 366

    Wysłany: 23 lipca, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badanie usg, hormony były u męża? Może tam coś psuje to nasienie..?

  • Belinea Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 23 lipca, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Był u urologa . Miał USG robione , czy hormony to nie przypominam sobie . Ale poczytam na ten temat , może rzeczywiście coś w tym przypadku nie tak ...

  • Mira000 Autorytet
    Postów: 1117 599

    Wysłany: 17 sierpnia, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas był happy end. Masz opis w stopce. U mnie było wszystko ok, u męża wyniki nasienia w normie, jedynie HBA 30%. Lekarz kierował nas prosto na invitro, ale wprowadziłam mężowi bardzo solidną suplementację i HBA stopniowo podnosiło się, aż w końcu zaszłam w naturalną ciążę 💙

    Rzadko zaglądam teraz na forum, ale tutaj opisałam nasze zmagania
    https://ovufriend.pl/forum/meskie-sprawy/ku-pokrzepieniu-niskie-hba-morfologia-ruchliwosc,24071.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia, 16:37

    Ja 31, on 34
    marzec 2021 - start starań
    wrzesień 2022 - HBA 32%
    [suple: astaksantyna, NAC, selen, koenzym Q10, kwasy DHA, EPA, wit. D3, wit. E, wit. C, cynk, kwas foliowy]
    3 x cykle stymulowane ❌
    styczeń 2023 - HBA 63%
    3 x IUI ❌
    czerwiec 2023 - HBA ??? są naturalne ⏸️
    02.08.2023 r. - 💙 zarodek + serduszko
    20.03.2024 r. - chłopak
    age.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ