X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Wpływ jakości nasienia na poronienie
Odpowiedz

Wpływ jakości nasienia na poronienie

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Cynomankaa_27 Koleżanka

Wysłany: 21 stycznia 2021, 20:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć mam kilka pytań może ktoś mi coś poradzi. Jestem po dwóch poronieniach i zastanawiam się czy słabe nasienie może być przyczyną poronienia ? Zachodze w ciążę ale zarodek się nie rozwija. Na pewno zrobimy badania jakieś ale jestem ciekawa czy jeśli by partner zaczął coś stosować jakiś suplementy z cynkiem i selenem to możliwe że będzie lepiej ? Nie wiem gdzie leży problem ja stosowałam różne witaminki i kwas foliowy nic to nie pomogło. Mój partner za to pali papierosy i często pije alkohol więc nie wiem czy to nie jest w tym problem.

• Cynomankaa_27 Koleżanka

Wysłany: 21 stycznia 2021, 20:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy możecie mi coś polecić ?

• Miasa Koleżanka

Wysłany: 21 stycznia 2021, 20:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co wiem to DFI wskaźnik uszkodzenia plemnikow jeśli jest wysoki np powyżej 30% to może mieć wpływ ma poronienia ponieważ materiał genetyczny jest uszkodzony. Warto zapytać lekarza o fragmentacja DNA jeśli jej jeszcze nie robiliście. Badanie to koszt ok 250zl.

• Miasa Koleżanka

Wysłany: 21 stycznia 2021, 20:54

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście jest tutaj wątek jak poprawić DFI i z tego co wiem to niektórym dziewczynom udało się to w przeciągu 3 miesięcy więc jest szansa ale trzeba się upewnić czy rzeczywiście wynik jest powyżej normy.

• Listek Ekspertka

Wysłany: 26 stycznia 2021, 23:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cynomankaa_27 wrote:
    Cześć mam kilka pytań może ktoś mi coś poradzi. Jestem po dwóch poronieniach i zastanawiam się czy słabe nasienie może być przyczyną poronienia ? Zachodze w ciążę ale zarodek się nie rozwija. Na pewno zrobimy badania jakieś ale jestem ciekawa czy jeśli by partner zaczął coś stosować jakiś suplementy z cynkiem i selenem to możliwe że będzie lepiej ? Nie wiem gdzie leży problem ja stosowałam różne witaminki i kwas foliowy nic to nie pomogło. Mój partner za to pali papierosy i często pije alkohol więc nie wiem czy to nie jest w tym problem.

Cynamonka, oczywiscie jest takie ryzyko, ale bez badań cięzko cos powiedziec. W przypadku poronien warto zbadac sie na trombofilie

🧔🏻Czynnik męski/ wnętrostwo/ kryptozoospermia

👩‍🦰 AMH ok 2, reszta w normie

*1 procedura pICSI/FAMSI z separacją. pickup- pobrano 10 kumulusow/6 MII/3 zaplodnione/ 0 zarodkow 😭

**2 procedura pICSI/FAMSI z separacją+ aktywacja oocytow+ embryoGEN.
    08.20 pickup- pobrano 7 kumulusów/6MII/ mamy 4❄️❄️❄️❄️
    10.20 FET 1x ❄️ 5.2.2
    3dpt : 37 mlU (pozostalosc po ovitrel)
    6dpt: 25 mlU
    10 dpt: 166 mlU
    14dpt: 965 mlU
    18dpt: 3593 mlU /20 dpt krwawienie jest pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    31dpt:❤️
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ