X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Wpływ jakości nasienia na poronienie
Odpowiedz

Wpływ jakości nasienia na poronienie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Cynomankaa_27 Koleżanka
    Postów: 33 0

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć mam kilka pytań może ktoś mi coś poradzi. Jestem po dwóch poronieniach i zastanawiam się czy słabe nasienie może być przyczyną poronienia ? Zachodze w ciążę ale zarodek się nie rozwija. Na pewno zrobimy badania jakieś ale jestem ciekawa czy jeśli by partner zaczął coś stosować jakiś suplementy z cynkiem i selenem to możliwe że będzie lepiej ? Nie wiem gdzie leży problem ja stosowałam różne witaminki i kwas foliowy nic to nie pomogło. Mój partner za to pali papierosy i często pije alkohol więc nie wiem czy to nie jest w tym problem.

  • Cynomankaa_27 Koleżanka
    Postów: 33 0

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy możecie mi coś polecić ?

  • Miasa Koleżanka
    Postów: 76 6

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co wiem to DFI wskaźnik uszkodzenia plemnikow jeśli jest wysoki np powyżej 30% to może mieć wpływ ma poronienia ponieważ materiał genetyczny jest uszkodzony. Warto zapytać lekarza o fragmentacja DNA jeśli jej jeszcze nie robiliście. Badanie to koszt ok 250zl.

  • Miasa Koleżanka
    Postów: 76 6

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście jest tutaj wątek jak poprawić DFI i z tego co wiem to niektórym dziewczynom udało się to w przeciągu 3 miesięcy więc jest szansa ale trzeba się upewnić czy rzeczywiście wynik jest powyżej normy.

  • Listek Ekspertka
    Postów: 235 280

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cynomankaa_27 wrote:
    Cześć mam kilka pytań może ktoś mi coś poradzi. Jestem po dwóch poronieniach i zastanawiam się czy słabe nasienie może być przyczyną poronienia ? Zachodze w ciążę ale zarodek się nie rozwija. Na pewno zrobimy badania jakieś ale jestem ciekawa czy jeśli by partner zaczął coś stosować jakiś suplementy z cynkiem i selenem to możliwe że będzie lepiej ? Nie wiem gdzie leży problem ja stosowałam różne witaminki i kwas foliowy nic to nie pomogło. Mój partner za to pali papierosy i często pije alkohol więc nie wiem czy to nie jest w tym problem.

    Cynamonka, oczywiscie jest takie ryzyko, ale bez badań cięzko cos powiedziec. W przypadku poronien warto zbadac sie na trombofilie

    🧔🏻Czynnik męski/ wnętrostwo/ kryptozoospermia

    👩‍🦰 AMH ok 2, reszta w normie

    *1 procedura pICSI/FAMSI z separacją. pickup- pobrano 10 kumulusow/6 MII/3 zaplodnione/ 0 zarodkow 😭
    ********************************

    **2 procedura pICSI/FAMSI z separacją+ aktywacja oocytow+ embryoGEN.
    08.20 pickup- pobrano 7 kumulusów/6MII/ mamy 4❄️❄️❄️❄️
    *****************************
    10.20 FET 1x ❄️ 5.2.2
    3dpt : 37 mlU (pozostalosc po ovitrel)
    6dpt: 25 mlU
    10 dpt: 166 mlU
    14dpt: 965 mlU
    18dpt: 3593 mlU /20 dpt krwawienie jest pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    31dpt:❤️
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ