X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Wyniki męża.
Odpowiedz

Wyniki męża.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • słodka Przyjaciółka
    Postów: 109 159

    Wysłany: 7 listopada 2014, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiliśmy dziś badanie nasienia i otrzymaliśmy wyniki. Wizytę u lekarza mamy pod koniec listopada (chyba zwariuje w niewiedzy) i mam prośbę do bardziej doświadczonych o powiedzenie jak jest? Technik z laboratorium powiedział że za kolorowo nie jest, jednak nie potrafił tego dokładnie wyjaśnić. Oto one:
    Objętość: 4,9ml
    pH: 7,8
    Lepkość: silna
    Upłynnienie: po 20 min
    Kolor: prawidłowy
    Aglutynacja (+)
    Liczba plemników/ml: 19x10^6
    Ruchliwość (%):
    -A ruch progresywny szybki: 3
    -B ruch progresywny wolny: 20
    -C ruch nieprawidłowy: 16
    -D nieruchome: 61
    Odsetek plemników prawidłowych: 2%
    Deformacja głowy 46%
    Deformacja witki 20%
    Deformacja części pośredniej 32%
    Leukocyty, kom. okrągłe 1-2 w p.w.
    Erytrocyty (-)
    Bakterie (-)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 8 listopada 2014, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niepokojąca jest lepkość i aglutynacja, ruchliwość plemników słaba oraz morfologia również słaba, obecność leukocytów może świadczyć o jakiejś infekcji,

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • słodka Przyjaciółka
    Postów: 109 159

    Wysłany: 8 listopada 2014, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiunia dziękuje za odpowiedz. Co możemy zrobić żeby to poprawić? Czy w ogóle się da coś z tym zrobić? Mamy jakąś nadzieje na dziecko? Dopiero zaczynamy szukać przyczyny i jestem zielona w tym temacie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2014, 14:57

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 8 listopada 2014, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słodka
    po pierwsze na lepkosc witamina C :)
    trzy parametry z tego wskazuja ze moze to byc infekcja lub/ zylaki..

    Lepkosc- ktora jak pisalam da sie zniwelowac troche wit C
    Aglutynacja.. tu sie pojawia troche problem bo wcale z nia tak latwo nie da sie walczyc poki nie pozna sie przyzczyn ..
    noi leukocyty..nie jets ich duzo ..ale sa
    warto zrobic posiew nasienia, usg jader..

    ruchliwosci i morfologie mozna poprawic suplementami eliminacja czynnikow ktore maja negatywny wplyw na nasienie..
    * ograniczyc alkohol
    *ograniaczyc palenie
    *unikac obcisłej bielizny - a najlepej do snu bez :)
    * unika sauny i ogolnego przegrzewania jader ( laptop na kolanach, komorka, dlugie siedzenie )

    suplementy :
    Androvit,/ salfazin/ lub inny ktory znajdziesz na suplementach dla mezczyzn na watku - ale pamietaj nie przesadzajcie tez z wit bo to tez nie dobrze zdecydujcie sie na jeden .. i nieprzekraczajcie dawki dziennej

    kwas foliowy - popraiwa ogolnie nasienie i plemniki
    wit c - na lepkosc
    lkarnityna- tez na lepkosc

    maca- zarowno ty jak i maz mozecie ja brac :) polecam bardziej w proszku choc smierdzi :) ale tabletki tez smierdza :)

    z wlasnych rzeczy ktore mozesz spr.. to ty albo maz spr z=czy nie ma cieplych jader.. tzn czy sa chlodniejsze niz reszta ciala - bo takie powinny byc
    dwa czy nie ma jakis zgrubien na jadrach

    pozatym musowo powtorzcie badania za jakis czas..
    u facet a moze sie to zmieniac.. bo na nasienie wplywa sporo rzeczy
    wizyta u androloga lub urolog.a... odradzam leczenie faceta u ginekologow..

    jelsi w posiewie i usg wszytsko wyjdzie ok .. zrobcie badania horomonow meza : FSH,LH, Prolaktyna, Testosteron ,TSH

    a przed wizyta zbierzcie dokladny wywiad.. zastanowcie sie czy chorowal na swinke, czy mial urazy jader, czy ostatnio przed badaniem zle sie czul, mial goraczke, pil alkohol, czy nie bolaly go jadra/ jadro .. czy nic go nie szczypalo ..no i jakie leki przyjmuje..oraz czy nigdy nie bral sterydow..wiem ze faceci bardzo sie burza o to pytanie..ale jest to naprawde cenna informacje - podstawowe pytania a sporo daja :)

    sylwiunia lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 8 listopada 2014, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na lepkość dodatkowo moze pomóc picie wody ok 2-3l dziennie i leki na kaszel np guajazyl i ACC 600, albo mucosolvan, pectodril ale to jest na recepte,

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • słodka Przyjaciółka
    Postów: 109 159

    Wysłany: 8 listopada 2014, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu dziękuje za wyczerpującą odpowiedz :) Spodziewałam się nie za dobrych wyników męża ponieważ w ostatnim czasie bardzo dużo pracuje. Chorób praktycznie żadnych nie przechodził,jednak w dzieciństwie miał problemy z jadrami. Leków można powiedzieć ze w ogóle nie bierze (tylko gdy go mocno boli głowa). Od wczoraj podaje mu kwas foliowy, cynk i wit. z grupy B. Myślę tez o Salfazynie i wit. C. Mój M pali e-papierosa od 2 lat a wcześniej palił zwykle, próbowałam walczyć z tym ale nałóg jest silniejszy. Wczoraj po odebraniu wyników obiecał ze będzie na razie ograniczał a następnie rzuci. Alkohol pije przy okazji spotkań towarzyskich bądź jedno piwko w sobotę wieczorem. Gorzej sprawa się ma z odżywianiem. Z powodu pracy je nieregularnie, niezbyt zdrowo i rzadko. Na szczęście jest odpowiedzialnym człowiekiem i postaramy się jak najwięcej zmienić.

    Ania_84, sylwiunia lubią tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 8 listopada 2014, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słodka jesli moge cos zaproponowac zamiast salfazinu podawaj androvit- ten suplement naparwde poleca coraz wiecej andrologow, urologow :)

    nawet nam ktorzy nie maja wogole plemnikow.. podczas kuracji lekarz zalecil wrecz androvit.. :)
    znam tu sporo przypadkow ze po kuracji androvitem wyniki polepaszaly sie co rusz :)

    jelsi mial probemy z jadrami to tym bardziej urolog lub androlog :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 8 listopada 2014, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiunia wrote:
    Na lepkość dodatkowo moze pomóc picie wody ok 2-3l dziennie i leki na kaszel np guajazyl i ACC 600, albo mucosolvan, pectodril ale to jest na recepte,
    to fakt tylko trzeba uwazac bo leki na kaszel.. nie wiem czy kazdy wie ..ale zbyt duze dawki..srosowanie zle wplywaja na krazenie.. takze trzeba je tez brac z umiarem :) ale fakt na lepkosc tez pomagaj :)

    sylwiunia lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 8 listopada 2014, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego nalezy je brac w okresie okołoowulacyjnym, moj maz brał profertil i morfologia wzrosła z 3% na 14%, ruchliwość rowniez sie poprawiła

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2014, 19:53

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • słodka Przyjaciółka
    Postów: 109 159

    Wysłany: 9 listopada 2014, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dziękuje za rady :) Teraz będę stosować się do nich i mam nadzieje że doczekamy się maluszka :)

    sylwiunia lubi tę wiadomość

  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 9 listopada 2014, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my też mamy taką nadzieję :)

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ