X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Jak efektywnie przeć??
Odpowiedz

Jak efektywnie przeć??

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • agatek Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 18 października 2015, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u mnie poród już niedługo i zaczynam się zastanawiać jak sobie poradzę, szczególnie nie wiem jak powinnam się zachowywać podczas II fazy porodu. Jak efektywnie przeć, niektórzy mówią że jakby nabierając powietrza do brzucha, a niektóry że tak, jakby miało się ochotę wypróżnić się?? Czy kiedy nie można przeć podczas skurczu trzeba zaciskać mięśnie Kegla, czy wyluzować mięśnie? Jak oddychać? Proszę o pomoc mamy, które już rodziły, jak to zrobić w praktyce, bo niby teorię znam, ale boję się, że jak co do czego przyjdzie to nie będę umiała i niepotrzebnie stracę energię.

    agatek
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2015, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Gratuluję i życzę szybkiego rozwiązania. :-)
    Tak prze się jakbyś miała się wypróżnić coś jak masz biegunkę.....oczywiście nabierając przy tym powietrza (wypychasz dziecko w ten sposób).
    W praktyce jest tak że położne cię poprowadzą u mnie tak było. jak zobaczyły że pierworódka to bardziej swą uwagę poświęcały.
    Uwierz mi Nie martw się natura sama cię poprowadzi.
    Mi jak przyszedł skurczebyk :-) to sama parłam zdążyłam zawołać pielęgniarkę i powiedziałam że muszę przeć a ona do mnie to dawaj!!!!
    Ja też rodziłam swoją córkę bez jakich kol wiek przygotowań tzn szkoły rodzenia, czasopism, tv jakoś nie czułam potrzeby a bliżej porodu już myślałam ale żadna z ciotek itp nie chciały mi o tym mówić bo to jakiś temat tabu u mnie :-)
    A na kiedy masz termin????
    Powodzenia
    Trzymam kciuki

  • agatek Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 18 października 2015, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    początek listopada...ale narazie nic się nie dzieje za bardzo:)) jeszcze się zastanawiam, tak jak już pytałam, czy kiedy każą nie przeć to zaciskamy mięśnie kegla, żeby nie przeć samoczynnie, czy staramy się je rozluźnić, jak to jest w tej II fazie??

    Maleczka lubi tę wiadomość

    agatek
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2015, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polozna mi mówiła,ze ciało samo prze :-) na partych wypycha dziecko,Ty tylko pomagasz wypchnąć. Pytalam ja,bo powiedzialam,ze nie umiem przeć ,na co ona,ze nie musze-samo wyjdzie :-) wiec sie tego nie musisz bac:-) Jak polozna powie,ze masz nie przeć,to zaciskaj dupcie i po prostu nie przyj :-) ponoć jest to trudne,ale da sie zrobic:-) Nic sie nie martw,bo nasze ciało wie co robic :-)

  • belladonna Autorytet
    Postów: 1055 1212

    Wysłany: 19 października 2015, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parcie jest instynktowne. Nie ma co się zastanawiać jak to zrobić, bo samo się robi :)
    Powodzenia :)

    dddodiii lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2015, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    belladonna wrote:
    Parcie jest instynktowne. Nie ma co się zastanawiać jak to zrobić, bo samo się robi :)
    Powodzenia :)
    Dokladnie :-) samo sie robi :-)

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 20 października 2015, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja parłam tak, jakbym chciała zrobić kupę. Oczywiście wcześniej nabierałam powietrza, ale raczej jak na kupę :)

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2015, 02:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak raczej jak na kupę ja pierwsze parcie miałam rewelacyjne natomiast kolejne to było porażka a naprawdę się starałam i nie wychodziło i tak przy każdym skurczu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2015, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciało samo wie, kiedy przeć. Najważniejsze to się nie "zapowietrzyć". Będzie dobrze, powodzenia :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2015, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sapphire wrote:
    Ciało samo wie, kiedy przeć. Najważniejsze to się nie "zapowietrzyć". Będzie dobrze, powodzenia :)

    Otóż to ja się przy kolejnych parciach zapowietrzalam a mój mąż do lekarki no przecież ona nie łapie powietrza ;-)

  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3440

    Wysłany: 22 października 2015, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się wydaje że jak za mocno się skupiałam nad partymi to gorzej wychodziło, a jak się wczułam to poszło raz dwa :D

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 23 października 2015, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fakt, instynktownie wiemy kiedy przeć, ale trzeba też trochę siły użyć, żeby to dziecko wyprzeć. Samo się nie zrobi ;)

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 23 października 2015, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziękuję mojej położnej Renacie, że pomogła mi przeć i dzięki temu uratowała moje krocze. Dzieciak wielki, barki większe od głowy, prąc spontanicznie (a tak chciałam niby), rozerwałabym się na kawałki. Parłam "po swojemu" i na "aaaa" samym jakby wydechem i wydając dźwięk aa.

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 27 października 2015, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parcie to jak mi położna powiedziała to tak jakbym miała zatwardzenie i chciała się wypróżnić :) czyli nabieramy powietrza i rodzimy :)


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ