X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród połóg po CC, L4 dla taty, pieniądze z PZU
Odpowiedz

połóg po CC, L4 dla taty, pieniądze z PZU

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • olusia24 Autorytet
    Postów: 480 550

    Wysłany: 28 lipca 2015, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny chciałam zapytać jak wygląda połóg po CC?

    czy również używa się Tantum Rose do przemywania krocza? czy to tylko przy porodzie SN?

    również połóg trwa 6 tygodni?

    kiedy można zacząć ćwiczyć po CC?

    czy mąż dostanie zwolnienie na mnie, jeśli tak to płatne 80 czy 100%?

    czy oprócz pieniędzy dla mnie i męża z ubezpieczenia grupowego z PZU należy się coś w związku z pobytem w szpitalu?

    w4sqdqk3shg1dimh.png
  • Kaj Autorytet
    Postów: 922 293

    Wysłany: 28 lipca 2015, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krocze nie bierze udziału w porodzie, więc myjesz się normalnie. Nie masz tam rany, więc nie wymaga ono specjalnej pielęgnacji.
    Teoretycznie każdy połóg trwa 6tyg- w praktyce to kwestia indywidualna. Są kobiety u których trwa 6 a są takie u których trwa to dłużej bez względu na to jak rodził- rodzaj porpdu raczej nie ma tu znaczenia. Ja np miałam 8-9tyg połogu.
    Mąż dostaje 2tyg bodajże opieki na ciebie- nie pamiętam ile płatne.
    Co do ubezpieczenia sprawdź sobie warunki ubezpieczenia które posiadasz to się dowiesz. Są różne rodzaje ubezpieczeń, na różne kwoty- skąd mamy wiedzieć jakie posiadasz.
    Ćwiczenia po cc to kwestia bardzo indywidualna w zależności od tego jak się będziesz czuła. Na pewno nie wcześniej niż 3msc po porodzie, bo w tym okresie dopiero rozpuszczają się szwy wewnętrzne na macicy

    ukdy82c3jvhxu38m.png

    tb73k6nl2pyu28tq.png
  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 29 lipca 2015, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    L4 na opieke nad zona wynosi 80%.

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2015, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2015, 18:36

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ