X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie 3 zdrowych dzieci, 3 straty w tym 2 pod rząd
Odpowiedz

3 zdrowych dzieci, 3 straty w tym 2 pod rząd

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 12 sierpnia 2022, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam 42 lata
    W domu 3 zdrowych dzieci
    I 3 straty na koncie
    2010 córka
    2018 córka
    2019 poronienie 8 tc
    2020 syn
    2022 maj strata 8/10 tc
    i wczoraj 8+4 serce nie bije

    Wszystkie straty to najprawdopodobniej wady genetyczne.
    W ciążach straconych zawsze wychodziły ok. tygodnia młodsze a nie było opcji przesuniętej owulacji.
    Do tego wolniejsze bicie serca.
    W tej czekałam na usg specjalne prawie do 9 tc i już nawet serduszka nie zobaczyłam.
    Ogólnie obraz usg w straconych był nieprawidłowy- a to za duży pęcherzyk, a to zarodek jak obrzęknięty
    W tych donoszonych co dnia się zgadzał wiek ciąży i wszystko było całą ciąże idealnie.
    Teoretycznie zawsze istnieje opcja że coś w moim organizmie szwankuje ale na 99% wadliwe komórki jajowe. Wiek jest jaki jest...
    Stąd wady genetyczne

    42 lata, mąż 50
    3 zdrowych dzieci...

    Nie wiem co robić.
    Rozum mówi- odpuść.
    Ale serce...


    Ma ktoś podobne historie?
    Zdrowe dzieci, potem straty, zaawansowany wiek?

    W diagnostyke raczej nie będę szła bo kupa kasy a przede wszystkim czas...A tego mało.
    Planuję zbadać tylko podstawy typu tarczyca itd.

    Nie robiłam w kierunku trombofilii ale brałam teraz acard.
    I generalnie jednak ta zdrowa 3 dzieci...

    Nie było żadnych plamień itd.
    Ostatnio dostałam progesteron chociaż to było bez sensu bo nie w tym problem leży...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 sierpnia 2022, 10:34

  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 12 sierpnia 2022, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety po 40 roku życia ryzyko poronienia gwałtownie wzrasta, podobnie jak ryzyko wad genetycznych płodu. :(
    Jedynym pewnym sposobem, żeby to ryzyko obniżyć jest in vitro z badaniem zarodka, ale koszt takiej procedury jest dość wysoki.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 13 sierpnia 2022, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka wrote:
    Niestety po 40 roku życia ryzyko poronienia gwałtownie wzrasta, podobnie jak ryzyko wad genetycznych płodu. :(
    Jedynym pewnym sposobem, żeby to ryzyko obniżyć jest in vitro z badaniem zarodka, ale koszt takiej procedury jest dość wysoki.
    Koszt to jedno.
    No i przy 3 dzieci robić in vitro to trochę średnio
    Gdybym starała się o pierwsze to bym się nie zastanawiała nawet.
    Ja ryzyko, statystyki znam
    Szukam podobnych historii i jakie decyzje były

  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 13 sierpnia 2022, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poszukaj na forum starania 40+ chyba jest taki wątek. 🙂

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 13 sierpnia 2022, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka wrote:
    Poszukaj na forum starania 40+ chyba jest taki wątek. 🙂
    Owszem jest.
    Ale nie chcę przekopywać się przez cały wątek.
    A dwa że tu jest dział dotyczący poronienia ...Tam mało kto już się udziela...

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ