X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Badania
Odpowiedz

Badania

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ania93 Koleżanka
    Postów: 51 33

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potrzebuje porady, właśnie przeżyłam 2 poronienie. Oba samoistne w 7tc. Chcemy z mężem zabrać się za diagnostykę, ale nie wiemy od czego zacząć i jakie badania wykonać. Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi

    Starania od 10.2019
    06.12.2019 7tc Aniołek (*)
    06.2020 poronienie
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno kariotypy. To badanie robicie oboje. Jeśli któreś z Was ma wadę genetyczna to zostaje ona przeniesiona na dziecko. Proponuję udać się do dobrego specjalisty od niepłodności, który zleci Wam odpowiednie badania.

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • Agula Autorytet
    Postów: 608 350

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma potrzeby iść do specjalisty jeśli chodzi o kariotypy. Po dwóch poronieniach należy się z NFZ I sama idę we wtorek na takie.
    Ania, jeśli chodzisz do ginekologa z NFZ to poproś o skierowanie do genetyka. A jeśli prywatnie to udaj się do swojego lekarza rodzinnego, powiadom o dwóch poronieniach i uzyskasz skierowanie. Tylko Ty i Twój mąż musicie mieć każdy swoje skierowanie. Później umawiasz się w poradni genetycznej na wizytę. Ja w ten sposób załatwiłam. Nie ma sensu wywalać pieniędzy na to.
    Wtedy z tymi badaniami możecie iść do do lego lekarza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2020, 10:51

    33l.
    11.2016 💔 9tc
    06.2020 cp - prawa strona. Laparoskopia (usunięcie jajowodu)
    12.2020 cp lewa strona. Leczenie metotreksatem.
    11.2021 cp - lewa strona. Usunięty jajowód.


    PCOS, hashimoto.

    Start procedura 04.2024 - protokół krótki 💉

    16.04 - punkcja 🤞❤️ pobrano 15 🥚🙏
    17.04 12 dojrzałych - zapłodnionych prawidłowo 9 komórek 😍
    19.04 transfer zarodka 3AA 🤞- prog. 117😌


    Na Zimowisku 4AB i 4BB ❄️❄️

    Angelius Provita M.P. ❤️
  • Desperatka_87 Autorytet
    Postów: 676 396

    Wysłany: 10 czerwca 2020, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem po pierwszym "późnym" poronieniu. W tym tygodniu zmieniłam lekarza i jestem świeżo po wizycie w klinice Gyncentrum.
    Wykonano mi cytologię i wymaz do pakietu Uro- genital 2, mam wykonać też immunofenotyp oraz zbadać tsh (ponieważ w ciąży poszalała tarczyca), prolaktynę, ferrytynę, androstendion, testosteron, 17OH progesteron.
    Prawda taka, że przed planowaną pierwszą ciążą wykonałam dużo podstawowych badań (pakiet tarczycowy, glukoza, posiew moczu, toksoplazma, różyczka i wiele innych) jak i w trakcie, więc myślę, że to sprawa indywidualna kto co musi jeszcze przebadać.
    Pani doktor wypisała mi badania, które się robi po kilku poronieniach i wybór już do mnie należy czy chcę je teraz wykonać po pierwszym. Niestety to już koszt w tysiącach złotych:
    Kariotyp
    p/ciała antykardiolipinowe
    antykoagulant tocznia
    p/ciała z glikoproteinie
    białko C
    białko S
    antytrombia III
    gen V leiden
    hen protrobiny
    MTHFR
    PAH- 1

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca 2020, 08:26

    Szymon urodzony 08.04.2021 g. 12.15 waga 3950g wzrost 59cm
    ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

    Pierwsza ciąża- Aniołek 13 tc (10.04.2020)
    2nn39jcg7m3w65mu.png


  • Desperatka_87 Autorytet
    Postów: 676 396

    Wysłany: 12 czerwca 2020, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was miała kiedyś problem z wysokim andrestendionem?

    Szymon urodzony 08.04.2021 g. 12.15 waga 3950g wzrost 59cm
    ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

    Pierwsza ciąża- Aniołek 13 tc (10.04.2020)
    2nn39jcg7m3w65mu.png


Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ