X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Badania genetyczne
Odpowiedz

Badania genetyczne

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dziś po raz kolejny okazało się że dzidzia się nie rozwija, dostałam skierowanie na łyżeczkowanie i czekają mnie i męża badania genetyczne w kierunku wad genetycznych (lekarz nic konkretnie nie opisywał natomiast powiedział że jak przyjdę z wynikami badań histopatologicznych to wszystko mi opowie) Powiedzcie proszę na czym polega to badanie ? Czy jeśli któreś z nas miałoby taką wadę to jakie są szanse że dziecko urodzi się zdrowe ? Ciążę donoszę ? Czy czeka nas adopcja ?

  • Haana Autorytet
    Postów: 696 401

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech, widzę że również byłaś listopadówką. U mnie to drugie poronienie. :(
    Też myślimy nad badaniami genetycznymi, należy się to nam już na nfz.
    Badanie kariotypu polega na pobraniu krwi od partnerów, słyszałam że takie wady u partnerów występują rzadko.

    Trzymaj się :*

    2 aniołki <3 <3 never give up
    Lipiec 2017 Szczęśliwa Żona
    Kwiecień 2018 Szczęśliwa Mama
    17u9wn15caesulxa.png
  • Wiaterek Autorytet
    Postów: 3117 4128

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niisiia warto zrobić też kariotyp dziecka. My kariotypy mamy w porządku, a dziecko miało wadę genetyczną. Ogólnie szacuje się, że tylko 2% populacji ma nieprawidłowe kariotypy, także spokojnie, nie ma co się martwic na zapas, chociaż rozumiem Cię bo też się tego bałam. W razie jakby to też jeszcze nie przesądza, że nie ma szans na dziecko.

    Wojtuś ur. 12.11.2016 r. Cc
    Kornelia ur. 21.07.2019 r. Sn
    Moje największe szczęścia <3
    4 Aniołki
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4181

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będziesz pewnie musiała iść do rodzinnego po skierowanie dla męża bo ginekolog może tylko dla Ciebie wystawić. Ale pamiętaj żebyś Ty poszła na NFZ z tymi wynikami bo do poradni na NFZ skierowanie również od państwowego lekarza było.

    Jeśli coś by wyszło w kariotypach to jest loteria, ciąże można ronić, można urodzić chore dziecko lub dziecko może być zdrowe bez żadnej mutacji lub też może mieć mutację, ale też będzie zdrowe, po prostu będzie nosicielem mutacji jak jedno z rodziców.

    Zależy jaka przychodnia, w niektórych oprócz badania kariotypów robią również badania mutacji MTHFR lub V-leiden.

    Aha i przypilnuj lekarza żeby nie wpisał Ci na skierowaniu konkretnego szpitala bo w niektórych są masakryczne kolejki, a tak jak będziesz miała napisane tylko, że do poradni genetycznej, to możesz zapisać się gdzie chcesz. W Wa-wie w IMiDz zapisują na 2017 rok dopiero, a w Łodzi na Pomorskiej np. na sierpnia bieżącego roku, trzeba podzwonić i popytać.

    Powodzenia w walce o dzidziusia :)

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok dziękuję za informacje, dzisiaj się o tym dowiedziałam chciałam czekać z zabiegiem na piątek ale coś mi sie wydaje że nadziei nie ma i jadę już w poniedziałek

    Jestem ze śląska także muszę tutaj popytać, a ile czasu po tym zabiegu mogę jechać na badania ??

  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niisiia juz ktoras z dziewczyn tu pisala. Mysleliscie nad zbadaniem kariotypy dziecka? To badanie trzeba zrobic prywatnie ale może dac Wam odpowiedz czy dziecko bylo zdrowe i przyczyn trzeba szukac gdzie indziej czy jednak miało wadę genetyczna uniemozliwiajaca dalszy rozwój.

    Na kariotypy możecie iść w kazdej chwili ale jesli chcecie na NFZ to kolejki sa długie wiec tak szybko to nie będzie.

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki za info, jak pojadę do lekarza to się wszystkiego dowiem i odrazu bede obdzwaniała wszystkie pobliskie poradnie genetyczne

  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli jednak byście sie zdecydowali na badanie dziecka to musisz powiedziec lekarzowi przed zabiegiem żeby zabezpieczył materiał. Później juz bedzie trudniej wykonać to badanie.

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2016, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A na czym polega to badanie? To w szpitalu pobierają taką próbkę i wysyłają do badań ? Jaki jest koszt ? Tylko że dzidzia ma 2 mm więc nie wiem jak oni to pobiorą

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia 2016, 07:27

  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 16 kwietnia 2016, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zalezy na jakie badanie byscie sie zdecydowali. My robilismy w GENESIS w poznaniu. Oni maja tam dwie obcje, albo sprawdzane sa wybrane geny dziecka czy nie bylo tam zadnych nueprawidlowosci albo wszystkie geny. Wejdz na uch strone i poczytaj.
    Di badania nie wysyla sie dziecka tylko kosmowke wiec lekaez nie powinien miec problemu z zabezpieczeniem takiej probki.
    W tym badaniu sprawdzacie czy dziecko bylo zdrowe czy mialo wade genetyczna. A to jest co innego niz Wasze kariotypy.

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 16 kwietnia 2016, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Www.genesis.pl
    Badanie materialu z poronienia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia 2016, 13:59

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ