X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Badania-schorzenia nabyte
Odpowiedz

Badania-schorzenia nabyte

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • elizkaaa Koleżanka
    Postów: 41 12

    Wysłany: 23 października 2015, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie.4 razy poroniłam 2004, 2013, 2014, 2015 Mam też dwójke ziemskich dzieci ur w 2000 i 2005.Lekarz który mnie konsultował kazał zrobić w pierwszej kolejności badania na schorzenia nabyte.Genetyke zostawił na pożniej ze względu na dwa porody
    Oto lista badań:
    TSH, badania w kierunku trombofilii (przeciwciała przeciw kardiolipinie, antykoagulant tocznia), badania układu krzepnięcia (antytrombina III, białko C, białko S), homocysteina, badania infekcji (wymaz z szyjki na Chlamydia trachomatis, Mycoplasma i Ureaplasma)

    Czy któraś z Was robiła te badania?
    Czy którekolwiek są refundowane a jesli tak to jaki lekarz przepisze skierowania?
    Bede wdzieczna za odpowiedzi...
    Aniołkowa mama

    elizka123
  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 23 października 2015, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robiłam niektóre z tych badań i niestety za wszystkie płaciłam. TSH może Ci przepisać endokrynolog, ale akurat to najtańsze badanie z Twojej listy ok 18 zł.

    Powinien ci je chyba przepisać Twój lekarz ginekolog. Po czterech poronieniach kwalifikujesz się przecież do badan na nfz.

    Bardzo mi przykro z powodu Twoich strat :(

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 23 października 2015, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elizka, bardzo mi przykro, że musiałaś przez to przejść. Endokrynolog może dać dużo skierowan, na tsh i układ krzepnięcia mi dał ginekolog.
    Życzę wytrwałości i żebyś została mama

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 23 października 2015, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elizka bardzo mi przykro z powodu Twoich strat.
    Jesli chodzi o badania to TSH, FT3, FT4- może zlecić rodzinny(warto zrobic od razu całość), endokrynolog lub ginekolog. Cala reszta to hematolog.Tylko tu na wizytę na NFZ sie dlugo czeka:( Wymazy chyba tylko prywatnie.

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 23 października 2015, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elizkaa, przytulam :( Mi skierowania na badania krzepnięcia i w kierunku trombofilii dał hematolog. Po tylu poronieniach zdecydowanie masz wskazania. Nie wiem tylko jakie są szanse w Twojej miejscowości na szybką wizytę.

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • elizkaaa Koleżanka
    Postów: 41 12

    Wysłany: 24 października 2015, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje bardzo za odpowiedzi i miłe słowa :)
    Chyba będe robić prywatnie bo faktycznie kolejki długie a niektóre badania najlepiej zrobić do 6 tygodnia poporonieniu aby wyszły wiarygodne.

    elizka123
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ