X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciaza biochemiczna a potem poronienie 8 tc
Odpowiedz

Ciaza biochemiczna a potem poronienie 8 tc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 października 2017, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, zaczne od tego ze mam jedno dwuletnie dziecko. O 1 ciaze staralismy sie 1,5 roku, udalo sie dopiero po laparoskopii endometriozy zaszlam w 4 cyklu i urodzilam zdrowe dziecko. Teraz staramy sie o 2 i w marcu przeszlam ciaze biochemiczna beta osiagnela 50, nastepnie poroniebie samoistne. Teraz jestem w 8 tygodniu i czekam na zabieg. Jest zarodek , nie wyksztalcila sie akcja serca. Moje pytanie czy takie 2 poronienia to powod do podjecia badan? czy to miesci sie jeszcze w granicach normy? Jesli tak to jakie badania mam zrobic? Czesc lekarzy nie traktuje nawet pierwszego poronienia jako poronienia...Dzieki za rady jestem zielona w temacie...

  • VR Koleżanka
    Postów: 165 12

    Wysłany: 9 października 2017, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badania zawsze warto zrobić. Trzeba by było zbadać hormony jajnikowe i tarczycowe i prolaktynę na start. ;)

    hajka, kik lubią tę wiadomość

    52f668246f.png

    [*] 8tc 10.2016 łyżeczkowanie
    [*] 5tc 08.2017 cp
    Kraków

    MTHFR C6ttC-T hetero
    PAI-1 4G/5G homo
    hiperprolaktynemia czynnościowa
  • Paróweczka Koleżanka
    Postów: 58 33

    Wysłany: 29 października 2017, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj, jestesmy w prawie identycznej sytuacji...
    1. 12/2014 ciaza bezzarodkowa
    2. 08/2015 udana ciaza z rozwiazaniem przez cc 05/2016
    3. 05/2017 ciaza biochemiczna
    4. 08/2017 poronienie zatrzymane lyzeczkowane 25/10/2017

    Moj lekarz twierdzi ze gdyby nie ta jedna udana ciaza to byloby zagrozenie ze to kwestia genow i wtedy rekomendowalby cala liste badan genetycznych ale skoro jedna ciaza donoszona szczesliwie to opcje sa dwie:
    - blad statystyczny na poziomie ksztaltowania zarodka... zdaza sie i nic sie z tym nie zrobi
    - jedno z nas moze miec wadliwy jeden z dwoch chromosomow ale na to tez leczenia nie ma tylko proby z zalozeniem ze skoro naprzemiennisc to w koncu przypadnie udany cykl na komplet dobrych chromosomow... ewentualnie oczywiscie in vitro ale ma ono sens tylko z przedimplantacyjnym badaniem genetycznym materialu zeby wykluczyc podanie wadliwych komorek... taka pelna procedura to ok 25tys zl :S

    Zdecydowalismy sie z mezem na poddanie tkanek poronnych do badan genetycznych, czekamy na wyniki moze tam cos wyjdzie na jaw co pomoze w dalszych staraniach.

    hajka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 października 2017, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz zasuferowal ze problem moze byc w jakosci nasienia meza, zeby zbadac chromatyne plemnikowa. Ale poniewaz nawet jak wyjdzie zle to nic sie z tym nie da zrobic, to po prostu zamierzamy starac sie dalej. W koncu nam sie uda!

    Paróweczka lubi tę wiadomość

  • Paróweczka Koleżanka
    Postów: 58 33

    Wysłany: 4 listopada 2017, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hajka wrote:
    Mi lekarz zasuferowal ze problem moze byc w jakosci nasienia meza, zeby zbadac chromatyne plemnikowa. Ale poniewaz nawet jak wyjdzie zle to nic sie z tym nie da zrobic, to po prostu zamierzamy starac sie dalej. W koncu nam sie uda!
    W poniedziałek mam wizytę, zapytam mojego ginekologa co sądzi na temat tych badań. Dzięki za odp!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2017, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I co powiedzial Twoj lekarz?

  • Paróweczka Koleżanka
    Postów: 58 33

    Wysłany: 7 listopada 2017, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hajka wrote:
    I co powiedzial Twoj lekarz?

    Bylam u nowego lekarza ktorego wybralam sobie pod katem przyszlej ciazy nie u tego ktory prowadzil moja ostatnia i orzekl ze nie musimy robic zadnych badan... No i masakra... nawet nie doszlam do tematu nasienia... do zrobienia mamy wg tego lekarza:
    - Kariotyp oboje maz i ja
    - Przeciwciała antyfosfolipidowe
    - Przeciwciała antykardiolipidowe
    - Antykoagulant tocznia
    - Mutacja czynnika V leiden
    - Mutacja genu protrombiny
    - Mutacja MTHFR
    - Homocysteina
    - FSH
    - LH
    - Estradiol
    - DHEA-S
    - Androstendion

    + refresh:
    - TSH
    - FT3
    - FT4
    - Anty-TPO
    - Progesteron
    - Prolaktyna
    - Glukoza na czczo i po obciazeniu...

    Jak to zrobic? Gdzie? Koszt koszmarny jak patrze na informacje w necie... :(

  • Paróweczka Koleżanka
    Postów: 58 33

    Wysłany: 22 listopada 2017, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, u mnie jest już pierwszy winowajca... to nieprawidłowa mutacja genu PAI-1 odpowiedzialnego za krzepliwość. Czekam na konsultacje lekarza co dalej i na dalsze wyniki

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ