Forum Poronienie Dieta bezglutenowa
Odpowiedz

Dieta bezglutenowa

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • cud Koleżanka

Wysłany: 30 listopada 2015, 22:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy ktoras z Was stosuje ta diete i przyniosła dobre efekty?
    Opinie sa różne... Ja mam hasimoto i mutacje MTHR ostatnio lekarz powiedział ze nie mam objawów aby stosować diete.
    Macie jakies doświadczenie ?Czytałam ze nie leczone celiakia moze powodować poronienia ..

(*) (*) (*) (*) Tęsknię
    Translokacja,mutacja MTHR
  • nick nieaktualny

Wysłany: 1 grudnia 2015, 17:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja stosuje diete ale ze wzgledu na celiakie. Mam opinie odmienna niz wiele kobiet na ovu i niw tylko zreszta ale wiaze sie to z latami zmagania z choroba. Uwazam ze dieta powinna byc stosowana po odpowiednich badaniach chociazby w kierunku celiaki czy nietolerancji glutenu oraz pod opieka dietetykam inaczej po wdrozeniu bardzo radykalnie diety a potem wroceniu do glutenu mozna sobie b.zaszkodzic. Podczas stosowania diety a to nie tylko niejedzenie jasnego pieczywa bo w ciemnym tez jest duzo glutenu trzeba uzupelniac witaminy z grupy B ale nie tylko. To oczywiscie wiedza zdobyta od moich lekarzy gastroenterologow. A choruje tez na Haschi i mam mutacje MtHFR C i A czyli heterozygotyczna.Oczywiscie kazdy moze miec swoja opinie i napewno dziewczyny sie wypowiedza ☺ i b.dobrze warto znac rozne opinie.

• cud Koleżanka

Wysłany: 2 grudnia 2015, 12:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa jakie badania robiłas w kierunku celiakia? Miałas jakies objawy? Zastanawiam sie do kogo z tym isc ?

(*) (*) (*) (*) Tęsknię
    Translokacja,mutacja MTHR
  • nick nieaktualny

Wysłany: 2 grudnia 2015, 19:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana ja miałam mnóstwo badan zrobionych wiekszosc w szpitalu!!!
    Miałam ostre biegunki i ciagłe mdlosci to był główny objawa i chudniecie ( chociaz to akurat jest róznie jedni chudna inni moga tyc)
    podstawa to nie tylko badania z krwi w kierunku celiakii ale gastroskopia z pobraniem wycnka z poczetku jelita cienkiego własnie w kierunku celiaki!!!
    a krew tego jest troche bo to zalezy od lekarza.
    Zacytuje teraz badania jakie mozna zrobic a lepiej isc do gastroenterologa aby je zlecił niestety one sa dosc drogie:
    "Przeciwciała przeciw transglutaminazie tkankowej w klasie IgA
    Przeciwciała przeciw deamidowanym peptydom gliadyny w klasie IgG
    Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że u niektórych osób występuje wrodzony niedobór przeciwciał w klasie IgA, i dlatego zaleca się do otrzymania pełniejszego obrazu stanu immunologicznego badanie kompletu przeciwciał. W klasie IgA oraz IgG

Przeciwciała przeciw transglutaminazie tkankowej w klasie IgG
    Przeciwciała przeciw deamidowanym peptydom gliadyny w klasie IgA
    W przypadku niejasności, warto jest zbadać ogólny poziom przeciwciał typu IgA.

Uzupełnieniem jest badanie genetyczne HLA-DQ2/DQ8. Wynik negatywny z bardzo wysokim prawdopodobieństwem wyklucza genetyczne predyspozycje. Wynik pozytywny spotykany jest u około 30 % ludności, co tylko diagnozę ułatwia, a nie potwierdza."

Ja do tego,ze mam celiakie to jeszcze mam nietolerancje laktozy co czasami własnie towarzyszy celiaki warto zrobic badanie w tym kierunku bo to czesciej spotyka ludzi w naszym rejonie Europy!!!
    Np test wodorowy WTO !!!!
    pozdrawiam <3

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego