X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Dieta bezglutenowa
Odpowiedz

Dieta bezglutenowa

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • cud Koleżanka
    Postów: 55 8

    Wysłany: 30 listopada 2015, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy ktoras z Was stosuje ta diete i przyniosła dobre efekty?
    Opinie sa różne... Ja mam hasimoto i mutacje MTHR ostatnio lekarz powiedział ze nie mam objawów aby stosować diete.
    Macie jakies doświadczenie ?Czytałam ze nie leczone celiakia moze powodować poronienia ..

    (*) (*) (*) (*) Tęsknię
    Translokacja,mutacja MTHR
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja stosuje diete ale ze wzgledu na celiakie. Mam opinie odmienna niz wiele kobiet na ovu i niw tylko zreszta ale wiaze sie to z latami zmagania z choroba. Uwazam ze dieta powinna byc stosowana po odpowiednich badaniach chociazby w kierunku celiaki czy nietolerancji glutenu oraz pod opieka dietetykam inaczej po wdrozeniu bardzo radykalnie diety a potem wroceniu do glutenu mozna sobie b.zaszkodzic. Podczas stosowania diety a to nie tylko niejedzenie jasnego pieczywa bo w ciemnym tez jest duzo glutenu trzeba uzupelniac witaminy z grupy B ale nie tylko. To oczywiscie wiedza zdobyta od moich lekarzy gastroenterologow. A choruje tez na Haschi i mam mutacje MtHFR C i A czyli heterozygotyczna.Oczywiscie kazdy moze miec swoja opinie i napewno dziewczyny sie wypowiedza ☺ i b.dobrze warto znac rozne opinie.

  • cud Koleżanka
    Postów: 55 8

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa jakie badania robiłas w kierunku celiakia? Miałas jakies objawy? Zastanawiam sie do kogo z tym isc ?

    (*) (*) (*) (*) Tęsknię
    Translokacja,mutacja MTHR
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana ja miałam mnóstwo badan zrobionych wiekszosc w szpitalu!!!
    Miałam ostre biegunki i ciagłe mdlosci to był główny objawa i chudniecie ( chociaz to akurat jest róznie jedni chudna inni moga tyc)
    podstawa to nie tylko badania z krwi w kierunku celiakii ale gastroskopia z pobraniem wycnka z poczetku jelita cienkiego własnie w kierunku celiaki!!!
    a krew tego jest troche bo to zalezy od lekarza.
    Zacytuje teraz badania jakie mozna zrobic a lepiej isc do gastroenterologa aby je zlecił niestety one sa dosc drogie:
    "Przeciwciała przeciw transglutaminazie tkankowej w klasie IgA
    Przeciwciała przeciw deamidowanym peptydom gliadyny w klasie IgG
    Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że u niektórych osób występuje wrodzony niedobór przeciwciał w klasie IgA, i dlatego zaleca się do otrzymania pełniejszego obrazu stanu immunologicznego badanie kompletu przeciwciał. W klasie IgA oraz IgG

    Przeciwciała przeciw transglutaminazie tkankowej w klasie IgG
    Przeciwciała przeciw deamidowanym peptydom gliadyny w klasie IgA
    W przypadku niejasności, warto jest zbadać ogólny poziom przeciwciał typu IgA.

    Uzupełnieniem jest badanie genetyczne HLA-DQ2/DQ8. Wynik negatywny z bardzo wysokim prawdopodobieństwem wyklucza genetyczne predyspozycje. Wynik pozytywny spotykany jest u około 30 % ludności, co tylko diagnozę ułatwia, a nie potwierdza."

    Ja do tego,ze mam celiakie to jeszcze mam nietolerancje laktozy co czasami własnie towarzyszy celiaki warto zrobic badanie w tym kierunku bo to czesciej spotyka ludzi w naszym rejonie Europy!!!
    Np test wodorowy WTO !!!!
    pozdrawiam <3

  • rozalix Koleżanka
    Postów: 46 16

    Wysłany: 28 lipca 2021, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chleb to węglowodany. Nimi odżywia się nasz organizm.
    Grunt to wybór węglowodanów ZŁOŻONYCH, czyli takich, po których nie następuje nagły wyrzut cukru do krwi, na bazie mąki razowej, żytniej albo pełnoziarnistej (1850 i wyżej). Te uwolnią się znacznie wolniej, dzięki czemu przy mniejszej ich ilości jesteśmy najedzeni na dłużej. I o to chodzi

    W sieci jest wiele przepisów na dobre chlebki.
    https://pieprzyczfantazja.pl/2021/07/codzienny-chleb-bezglutenowy/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2021, 08:03

  • Estrella Autorytet
    Postów: 1805 1800

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rozalix wrote:
    Chleb to węglowodany. Nimi odżywia się nasz organizm.
    Grunt to wybór węglowodanów ZŁOŻONYCH, czyli takich, po których nie następuje nagły wyrzut cukru do krwi, na bazie mąki razowej, żytniej albo pełnoziarnistej (1850 i wyżej). Te uwolnią się znacznie wolniej, dzięki czemu przy mniejszej ich ilości jesteśmy najedzeni na dłużej. I o to chodzi

    W sieci jest wiele przepisów na dobre chlebki.
    https://pieprzyczfantazja.pl/2021/07/codzienny-chleb-bezglutenowy/

    Żyto jest zakazane na diecie bezglutenowej...

    AMH - 02.21 - 0.72, 10.21 - 0.49; 03.24 - 0.62
    nasienie - ok
    Ona: 36 lat, On: 36 lat
    12.05.2021 start 1 IVF ICSI
    08.08.2021 poronienie 9tc (puste jajo) 💔😥

    23.10.2021(NATURALS) - 30,79 mIU/ml
    25.10.2021 - 90,38 mIU/ml, prog 23,7 ng/ml 🙏✊
    25.06.2022 - 2650 g i 50 cm (38+3) witaj Gwiazdeczko 😍😍
  • gwzd Koleżanka
    Postów: 151 4

    Wysłany: 13 października 2022, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak radzicie sobie z wysokimi cenami takich produktów?

  • Annite Przyjaciółka
    Postów: 247 56

    Wysłany: 13 października 2022, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy listę posiłków wraz z przepisami. Co 2 dni (bo mamy małą lodówkę) wybieramy z naszej gotowej bazy co będziemy jesc przez najbliższe 2 dni i robimy zakupy na te dni.
    Mieści sie wszystko, nie marnuje się nic, jemy to na co mamy ochote i nie zastanawiamy sie nad tym zbyt długo. Efekt uboczny to całkiem niezłe pilnowanie kalorii bo przypadkowo udało mi się schudnąć a potem utrzymać swoją wagę tak nak naprawdę bez większego zastanawiania.
    https://organic24.pl/category/produkty-dietetyczne-dieta-bezglutenowa

    Na stronie jest kilka porad jak je znaleźć o wiele taniej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 października 2022, 08:01

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ